Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

E-AUKCE.COM roste - nová služba "DRAŽBY ONLINE"

Již od 1. 5. 2001 funguje na českém internetu server WWW.E-AUKCE.COM, který poskytuje komplexní přehled, vyhledávání, třídění a zpracovávání informací a dražeb dle zákona 26/2000. Během své krátké doby působnosti zaznamenal výrazný zájem o své služby a rozšířil se o řadu doplňků (např. kompletní statistiky dražebníků apod.).

Po dlouhých přípravách spustil dne 14. 6. 2001 službu "DRAŽBY ON-LINE", kterou zahájil on-line dražbou obrazu V. Benedikta - Zvířata (výtěžek z dražby bude předán dobročinným organizacím). V sekci dražby on-line mohou uživatelé serveru zdarma nabízet nemovitosti a movité věci s nejnižším podáním 3 000,- Kč.

Server e-aukce.com se od svého vzniku snaží vyplnit bílá místa českého internetu. Jako první nabídl komplexní přehled pořádaných dobrovolných a nedobrovolných veřejných dražeb (dle zákona 26/2000 Sb.), včetně jejich plného třídění a prohledávání. Balík služeb je tvořen databází dražeb, dražebníků, odhadců a návrhů na dražbu. Vše je uspořádáváno zejména z pohledu uživatelů - zájemců. Potencionální zájemci, investoři potřebují přehledný systém, který jim bez oklik umožní zadat své požadavky a případně je sám automaticky dohledávat a upozorňovat na nabídky (služba AVÍZO poskytovaná ve 4 informačních úrovních). Zároveň na serveru návštěvníci nacházejí aktuální zprávy z dané oblasti včetně možností na ně reagovat.

Nově vytvořená služba "DRAŽBY ONLINE" umožňuje uživatelům (uživatelem se stává registrovaný návštěvník) zadávat a dražit věci movité a nemovitosti, jejichž podání je vyšší než 3 000,- Kč a nevybočuje profilu serveru. Cílem služby je vytvořit tržní platformu, která bude využívána jako doplňkový investiční (nákupní) prostředek k současným veřejným dražbám dle zákona 26/2000 Sb.

Služba je k nalezení na stránkách e-aukce.com, ale rovněž jsou o dražbách informováni uživatelé pomocí služby AVÍZO (e-mail, sms), tedy subjekty, které definovaly svůj předmět zájmu a jsou tedy nejvhodnější cílovou skupinou. Veškeré služby dražeb online jsou naprosto ZDARMA.

Detaily jednotlivých dražeb poskytují kompletní informace o dražebníkovi a předmětu dražby a to včetně fotodokumentace. Proces dražby probíhá vždy do data ukončení dražby způsobem minimálních příhozů. Součástí dražebních detailů je také historie příhozů. O každém příhozu je informován dražebník a odpovědný pracovník serveru e-aukce.com z důvodů dohledu nad korektní funkcí celého systému.

Plně si uvědomujeme situaci na českém internetu a domníváme se, že žádný z doposud funkčních dražebních (aukčních) systému nenabízí vhodný kredit pro dražby hodnotnějších předmětů a nemovitostí. Specializace serveru a jeho klientela vytváří vhodné zázemí i podmínky pro dražby s vyšším kreditem a věrohodností.

Autoři služby se domnívají, že žádný z doposud funkčních dražebních (aukčních) systému nenabízí vhodný kredit pro dražby hodnotnějších předmětů a nemovitostí. Specializace serveru a jeho klientela vytváří vhodné zázemí i podmínky pro dražby s vyšším kreditem a věrohodností.

Aktivní přístup k rozvoji, marketingová podpora a snaha zajistit vysokou uživatelskou dostupnost jen dokazuje, že projekt e-aukce.com míří poměrně vysoko mezi stálice na českém internetu.

Přejeme hodně úspěchů.
Autor: Jan Pleyer
Datum: 19. června 2001 Profil autora  

Jan Pleyer

Marketingový pracovník a konzultant v oblasti e-byznysu. Zabývá se oblastí public relation internetových projektů.
V současné době působí v e-aukce.com


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz