Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Bydlení pro 21 století

Jak by se Vám líbilo bydlet v místě, kam můžete přijet autem k domu, garáž se sama otevře díky Vaší vstupní kartě a Vy pohodlně a bezpečně zaparkujete? Výtahem přijedete do svého bytu. Na ovládacím panelu zjistíte, že máte novou poštu “normální” (dopisy v obálkách) i tu elektronickou, že nákup, který jste si ráno objednali ze svého počítače máte připravený na recepci včetně vypraných a vyžehlených košilí.

Zasednete ke svému počítači, připojíte se na domovní Intranet, pošlete si pro nákup a košile, přečtete emaily, objednáte si film na příjemný večer ….

Sen? Ne. To není sen. To je nebo vlastně - brzy to bude - realita.
V dnešních dnech je již ve fázi výstavby projekt obytného a komerčního centra s názvem Poseidon I, který realizuje společnost Glacier Development, a.s. v Pardubicích. Tyto nové byty budou standardně vybaveny telefonní přípojkou, počítačovou sítí, kabelovou televizí, centrálním zabezpečovacím systémem, internetem a informačním systémem s aplikacemi pro výuku cizích jazyků a možností elektronického nákupu v místních obchodech s donáškou až do bytu. Pro děti a mládež budou k dispozici prostřednictvím počítačové sítě výukové programy, soutěže a další akce pro využití volného času. V části komerčního centra bude vedle provozoven základních služeb pro obyvatele komplexu také provozována tzv. “internetová akademie”, ve které bude probíhat řada výukových programů, zaměřených především na získávání znalostí z oblasti moderních technologií. Rozsah služeb poskytovaných v rámci komerčního centra bude nájemníkům k dispozici prostřednictvím domovního Intranetu.

V blízké budoucnosti by se měl rozsah dostupných služeb rozšířit i mimo rámec komplexu Poseidon I. Zpřístupňovány budou služby i v rámci regionu (rezervace míst ve vybraných restauracích, rezervace jízdenek, vstupenek na kulturní a společenské akce atd.). Pro náročnější nájemníky budou k dispozici služby videoserveru, na kterém si budou moci vybírat ke shlédnutí filmy dle aktuální nabídky a své momentální nálady.

Za strategického partnera si vybrala společnost Glacier Development, a.s. společnost DELTAX Systems a.s., která působí jako systémový integrátor v oblasti informačních technologií.

Model bydlení, ve kterém si z domova nakoupíte potraviny, objednáte žehlení či film, CD s hudbou nebo knihu v místní elektronické půjčovně a vše dostanete obratem až do bytu, vzniká právě zde. Projekt Poseidon I představuje první etapu rozsáhlého projektu. Dalším krokem bude výstavba obdobného komplexu Poseidon II v Náchodě.

Podle slov předsedy představenstva Glacier Development, a.s., ing. Allana Jírka “je projekt určen převážně mladým rodinám. Proto se snažíme vybavení bytů a jeho cenovou dostupnost co nejvíce přiblížit moderním trendům. V tomto projektu se snažíme při budování informačního systému orientovat na nejmodernější světové trendy a technologie a díky společnosti DELTAX Systems a.s. máme jistotu, že jdeme správným směrem.”

Na první pohled se zdá, že bydlení v domě s těmito možnostmi, a dnes jistě bezesporu “nadstandardním” vybavením, je určeno výhradně pro velmi dobře situované rodiny. Opak je pravdou. Vzhledem k promyšlenému způsobu úvěrování v kombinaci se stavebním spořením a za podpory státní dotace se stává bydlení v takto vybavených domech dostupné pro širokou vrstvu obyvatel.

Co říci na závěr? Doufejme, že podobných projektů bude vznikat více.
Autor: Redakce
Datum: 9. června 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz