Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Přehled událostí 37. týdne

Co se stalo ve světě e-komerce, potažmo m-komerce v posledních dnech a týdnech? Realizované kontrakty, nové či vylepšené produkty, hodpodářské výsledky firem, statistická data či ocenění. Přehled je důležitý.

33% podíl ve společnosti Srovname.cz, která provozuje stejnojmenný internetový portál zaměřený na srovnání cen, koupil soukromý investor Martin Kasa. Jeho úkolem údajně bude projekt zefektivnit, hledat nové obchodní příležitosti a strategická partnertsví a celkové zhodnocení projektu.

Chování společnosti Telefónica O2 na trhu vysokorychlostního připojení k internetu prošetřuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Mluvčí úřadu potvrdil ČTK, že prověřují, zda firma nezneužívá své dominantní postavení.

On-line obchod s elektronickými knihami eReading.cz spustila společnost eReading.cz. Cílem projektu je rozvinout trh s e-knihami v ČR. Postoj nakladatelů k novému konceptu distribuce knih údajně ve většině případů osciluje mezi kladným přijetím a zvědavostí. Pouze malá část spolupráci rezolutně odmítá.

Vítězem výběrového řízení na realizátora on-line projektů společnosti Makro Cash & Carry ČR se stala internetová agentura FG Forrest. Předmětem výběrového řízení byl požadavek na zefektivnění a adaptaci on-line komunikace k cílovým skupinám, její celkové zpřehlednění a posílení budování značky on-line formou.

On-line službu pro monitoring infrastruktury IT a bezpečnosti MyNetScope ve formě hostované služby NetHound uvedla na český trh společnost AdvaICT. Řešení, původně určené pouze pro velké organizace, tak mohou využívat i menší firmy a instituce. Produkt je založen na objektové databázi InterSystems Caché.

Tzv. multihostingové balíčky ve variantách Home a Business začala - údajně jako první v ČR - nabízet společnost Active 24. Za jednu cenu umožňuje spravovat až 10 domén na jednom hostingu. Balíčky podle dodavatele zahrnují vše, co klienti k realizaci webové prezentace potřebují (e-maily, databáze, skripty, přístupy FTP, Cron a mnoho dalších komponentů).

České verze produktů Kaspersky Internet Security 2011, Kaspersky Anti-Virus 2011 a Kaspersky Mobile Security 9 od firmy Kaspersky Lab uvedla na český trh společnost PCS.

Kalkulačku návratnosti investic do disků SSD Kingston SSDNow ROI (http://www.kingston.com/ukroot/ssd/about.asp) zpřístupnila společnost Kingston Digital.

On-line prodej jízdenek na osobní vlaky zahájila ve svém e-shopu společnost České dráhy.

Zrychlit každé vyhledávání o 2 až 5 sekund plánuje prostřednictvím služby Google Instant společnost Google. Základem řešení je poskytování výsledků ještě v průběhu zadávání dotazu (kdy je již známa část klíčových slov). Novinka je prozatím dostupná výhradně v USA.

Restrikce pro zařazení aplikací do App Store uvolňuje společnost Apple. Ke zmírnění firma sáhla zejména v oblasti vývojových nástrojů, kde podmínkou zůstane, aby výsledné aplikace nestahovaly žádný kód.

Formální plán uchování informací má smysl podle 87 % respondentů průzkumu 2010 Information Management Health Check Survey společnosti Symantec. Přesto takovým plánem disponuje pouze 46 % zkoumaných firem. Kromě toho bezpečnostní firma zjistila, že příliš mnoho organizací uchovává informace po neomezeně dlouhou dobu, aniž by zaváděly zásady, které by jim umožňovaly s jistotou odstraňovat nedůležitá data a záznamy. Proto je zatěžuje prudký nárůst velikosti úložišť, neudržitelná zálohovací okna, zvýšené riziko soudních sporů a drahé a neefektivní procesy dohledání informací.

269,6 milionu chytrých mobilních telefonů - meziročně o 55 % více - se podle odhadu společnosti IDC prodá letos po celém světě. Analytici tak svou předchozí predikci navýšili o celých 10 %. Důvodem byly vysoké předpokládané prodeje zařízení jako je iPhone 4, BlackBerry Torch či HTC Evo. IDC zvýšilo rovněž odhad prodeje mobilů, a to o 1,5 % na meziročních 14,1 %.

Počet virů a dalších škodlivých programů pro mobilní telefony se letos zhruba zdvojnásobil na téměř 1.500. Ve své zprávě to uvedla společnost Kaspersky Lab.

3,9 miliardy aplikací, her či utilit v celkové hodnotě 2,2 miliardy dolarů koupili uživatelé chytrých mobilních telefonů v 1. pololetí 2010 prostřednictvím oficiálních aplikačních portálů. Za celý loňský rok přitom dle společnosti Research2Guidance celkový počet stažených aplikací dosáhl jen zhruba 3 miliard v hodnotě 1,7 miliardy dolarů.

Platforma iOS, kterou využívá společnost Apple v přístrojích iPod, iPhone a iPad, se stala 3. nejpoužívanějším operačním systémem na světě. Její podíl podle agentury Net Applications v srpnu dosáhl 1,13 %, zatímco dosavadní trojka - Linux - byla využívána pouze na 0,85 % počítačů. Pro zachování objektivity je nutné upozornit na způsob, jakým analytici podíly systémů měří - dle návštěvnosti internetových stránek. Mezi zařízeními s iOS jednoznačně dominuje iPhone s 65% podílem. 24 % uživatelů měřené stránky navštívilo z iPadu a 11 % při prohlížení používalo iPod. Nejpoužívanějšími platformami jsou i nadále Windows (91 %) a Mac OS (5 %).

44% podílu na trhu vyhledávačů dosáhla v ČR společnost Google. Majoritní podíl - 53,2 % - i nadále drží dosavadní jednička - firma Seznam.cz. Podle statistik serveru TOPlist však podíl Seznamu klesl o 3,4 procentního bodu.

Uživatelé internetu v USA v srpnu poprvé strávili více času na sociální síti Facebook, (41,1 milionu minut) než na stránkách provozovaných společností Google (39,8 milionu minut). Třetí pozici v žebříčku získala společnost Yahoo! (37,7 milionu minut), jejíž pozici Facebook překonal teprve v červenci 2010. Vyplývá to z výzkumu společnosti comScore.
Autor: David Kozák
Datum: 13. září 2010 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz