Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Aktuálně.cz předskočilo zprávy na iDnes.cz

Online deník Aktuálně.cz minulý týden četlo více lidí než server zprávy.idnes.cz. Nováček na trhu seriózního zpravodajství tak při svém růstu prorazil další hranici.

Stránky Aktuálně.cz v týdnu od 12. do 18. června navštívilo 489.452 čtenářů, téměř o 27 tisíc více než zprávy.idnes.cz. Uvádí to oficiální statistiky NetMonitor. Kvůli horkému počasí byl celkově týden slabší než předchozí, čtenost logicky poklesla i v porovnání s mimořádným obdobím kolem voleb. Čtenáři Aktuálně.cz jsou ale věrnější. Proti povolebnímu týdnu jich ubylo necelých 40 tisíc, zatímco zprávy.idnes.cz ztratily přes 85 tisíc čtenářů.

"Po pouhých sedmi měsících existence je to výborný vývoj. Víme, že je to jen první krok. Aktuální statistikou naše práce zdaleka nekončí, nyní musíme pracovat na tom, abychom v dalších měsících pozitivní trend potvrdili coby setrvalý stav. Už nyní je důležité, že si viditelně upevňujeme pozici u lidí s rozhodovací pravomocí," říká šéfredaktor Aktuálně.cz Zdeněk John.

Jeho slova potvrzuje i nezávislý průzkum LAE společnosti GfK. Ten zjišťoval, které jsou hlavní zdroje zpráv pro takzvané "decision makers", mezi něž patří manažeři, podnikatelé se třemi a více zaměstnanci či vysokoškolsky vzdělaní odborníci. Ti hodnotí Aktuálně.cz jako jeden z hlavních zdrojů informací na síti.

Aktuálně.cz navštíví podle výzkumu LAE aspoň jednou během čtrnácti dnů každý pátý dotázaný. Denně na server chodí 5,8 procenta respondentů. Tedy výrazně více než servery tištěných zpravodajských deníků idnes.cz a ihned.cz. Ty čtou 3,7 procenta dotázaných.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 20. června 2006

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz