Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Invia.cz se možná spojí s polskou "sestřenicí"

Největší český on-line prodejce zájezdů podepsal dohodu o možném budoucím spojení s polskou dvojkou Travelplanet.pl. Iniciátorem užší spolupráce je spolumajitel obou firem, polský investiční fond MCI TechVentures.

"Budeme vyvíjet užší spolupráci a hledat možné synergie, což může, ale nemusí skončit fúzí," řekl ČTK marketingový ředitel české firmy Michal Tůma. Společnou cestu by se prý firmy měly pokusit najít zhruba do konce roku. Pokud by ke spojení společností Invia.cz a Travelplanet.pl skutečně došlo, vznikl by nejsilnější internetový prodejce zájezdů v regionu střední a východní Evropy.

Jak již bylo řečeno, spoluvlastníkem obou firem je polský investiční fond MCI TechVentures. Zatímco v české společnosti drží fond těsnou většinu (50,1 %), v polské jde "jen" o 40,79 %. Největší problém při případné fúzi by tak mohly představovat další akcionáři firmy Travelplanet.pl.

Společnost Invia.cz na českém trhu nedávno výrazně posílila, když koupila tuzemskou dvojku NetTravel.cz. Celkové tržby spojených firem loni dosáhly 1,5 miliardy korun.
Autor: David Kozák
Datum: 2. dubna 2010 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz