Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Přehled událostí 33. týdne

Co se stalo ve světě e-komerce, potažmo m-komerce v posledních dnech a týdnech? Realizované kontrakty, nové či vylepšené produkty, hodpodářské výsledky firem, statistická data či ocenění. Přehled je důležitý.

Poskytovatele internetového připojení firmu Sloane Park Property Trust pravděpodobně převezme společnost UPC. Dohoda o transakci je podle serveru Lupa, který se odkazuje na “několik na sobě nezávislých zdrojů”, jistá a měla by být podepsána nejpozději do konce letošního roku.

Registraci zájemců o možnost strávit bezplatně 3 měsíce v podnikatelském inkubátoru CzechAccelerator zahajuje vládní agentura CzechInvest. Od 16. srpna do 30. září 2010 mohou české start-up firmy podat přihlášku prostřednictvím webu www.czechinvest.cz. Zástupci vybraných firem do kalifornského Silicon Valley - konkrétně do centra Plug and Play Center - odcestují 1. ledna 2011.

Poskytovatele mobilní bezpečnostní služby WaveSecure firmu tenCube koupila společnost McAfee. Technologie lokalizace, zamykání a zálohování mobilních telefonů, které služba WaveSecure nabízí, by měly být přidány do platformy pro správu firemních mobilních zařízení TrustDigital a do technologií McAfee pro zabezpečení mobilních telefonů. Podrobnosti o transakci, jež by měla být dokončena ještě v průběhu srpna, zvěřejněny nebyly.

Žalobu kvůli údajnému porušení patentů a copyrightů na jazyk Java na firmu Google podala společnost Oracle. Ta tato práva získala akvizicí firmy Sun Microsystems. Podle serveru DailyTech se spor týká mobilní platformy Android a s nějvětší pravděpodobností je příčinou virtuální engine Dalvik, jímž Google nahradil originální Java VM.

Vlastní vyhledávač, který by se měl stát konkurencí pro nejpoužívanější vyhledávač v zemi - Baidu.com - plánuje dle listu The New York Times zprovoznit čínská vláda. Prvním krokem k tomuto cíli se stala dohoda mezi státní firmou (a největším mobilním operátorem světa) China Mobile a oficiální čínskou zpravodajskou agenturou Xinhua o vzniku joint venture společnosti Search Engine New Media International Communications.

Zákazem kódovaných služeb handheldů BlackBerry pohrozili představitelé Indie, pokud provozovatel sítě kanadská společnost Research In Motion do 31. srpna 2010 nevyhoví bezpečnostním požadavkům země. Důvodem je - stejně jako v jiných státech - obava z možného zneužití šifrovaných a velmi dobře zabezpečených přenosů např. teroristy. Podobný problém musela RIM řešit v Saúdské Arábii, kde nakonec vládě umožnila přístup k datům. O přístup k datům usilují také Spojené Arabské Emiráty, Libanon a Alžírsko.

Vysokorychlostní připojení k internetu prostřednictvím sítě 3G spustila v Ostravě společnost T-Mobile.

Betaverzi verze 9 internetového prohlížeče Internet Explorer uvede společnost Microsoft na trh 15. září 2010.

24% meziroční nárůst výdajů na internetovou reklamu na 1,96 miliardy korun zaznamenala v ČR v 1. pololetí 2010 společnost ARBOinteractive.

19 % všech prodaných mobilních telefonů, které dodavatelé letos prodají, bude patřit do kategorie smartphones. Do roku 2013 by jejich podíl na celkovém počtu mohl dle společnosti ABI Research překonat 25 %. Firma rovněž potvrdila údaje NPD Group, že nejrychleji rostoucí platformou je Android. Přístrojů s tímto operačním systémem se ve 2. čtvrtletí 2010 prodalo 11,3 milionu.

Nejprodávanější mobilní platformou v USA se ve 2. čtvrtletí 2010 stal Android od společnosti Google. Podle agentury NPD Group se smartphonů s tímto operačním systémem prodalo 33 %. 9 procentních bodů ze svého podílu ztratil od dubna do června systém BlackBerry od firmy Research In Motion (28 %). Na třetím místě s 22% podílem skončil iPhone OS (iOS) od společnosti Apple.

Počet registrovaných uživatelů internetové aukční síně Aukro.cz vzrostl meziročně o 500.000 na 1,8 milionu.
Autor: David Kozák
Datum: 17. srpna 2010 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz