Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Newsletter 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Získají české školy milion dolarů?

Granty v celkové hodnotě jeden milion dolarů mohou získat české školy na internetové adrese www.3com.com/education/learningsolutions.html. Granty hodlá společnost 3Com Corporation udělit v souvislosti s celosvětovým průzkumem veřejného mínění Planet Project (www.planetproject.com) ve dnech 15. až 18. listopadu 2000.

“Šanci mají všechny školy stejnou,” řekla Kristina Hasoňová, marketingová ředitelka společnosti 3Com v České republice. “Podmínky pro účast jsou velmi jednoduché, záležet bude jen na kreativitě a profesionalitě vedení školy při popisu projektu,” vysvětlila. Vyčleněné finanční prostředky určené na překlenutí digitálních propastí ve vzdělávání a životě vůbec budou rozděleny ve čtyřech kategoriích. Vybrané školy získají řešení pro základní vybavení pro přístup na Internet, komplexní síťové vybavení, vzdělávací programy pro studenty se zájmem o profesní kariéru v oblasti informačních technologií a granty na využití multimediálních technologií při běžné výuce.

Součástí průzkumu “Planet Project” je i program “Student Underground” pro studenty středních škol. Dvacet studentů z různých zemí, například Austrálie, Ugandy, Brazílie a Spojených států bude na internetové adrese students.planetproject.com řídit diskusi studentů z celého světa ve věku od 13 do 20 let o dvaceti přitažlivých tématech. Na stejné adrese je k dispozici také on-line program pro pedagogy, který zahrnuje náměty a podklady pro výuku různých školních předmětů jako zeměpis, dějepis, cizí jazyky, náboženství a společenské vědy. Stejně jako celý průzkum je i stránka pro pedagogy dostupná v angličtině, čínštině, francouzštině, italštině, japonštině, němčině, portugalštině a španělštině.

Další podrobné informace lze získat na adresách: www.planetproject.com, news.planetproject.com/czech_republic.cfm,
www.3com.com/education
Autor: Tisková zpráva
Datum: 6. listopadu 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz