Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Přehled událostí 36. týdne

Co se stalo ve světě e-komerce, potažmo m-komerce v posledních dnech a týdnech? Realizované kontrakty, nové či vylepšené produkty, hodpodářské výsledky firem, statistická data či ocenění. Přehled je důležitý.

Firmu DataViz, která vyvíjí mobilní kancelářský software Documents To Go, kupuje společnost Research In Motion. Podle serveru Crackberry.com za ni zaplatí 50 milionů dolarů. Firma bude dle informací zveřejněných na webu blackberry.com začleněna do struktur kupce.

Zhruba 5 miliard dolarů údajně nabídla za provozovatele komunikační služby Skype společnost Cisco Systems. Firma tak dle serveru TechCrunch učinila jen několik měsíců předtím, než současní majitelé nabídli akcie firmy na burze (IPO). Zájem o Skype prý navíc projevila také další významná firma z oblasti IT - Google.

Možnost etablovat se na trhu on-line distribuce videa zvažuje údajně společnost Amazon.com. Podle informací agentury Reuters firma jedná s majiteli autorských práv, mezi které patří mj. televizní stanice CBS a NBC a filmové studio Time Warner.

Digitální výuka, při níž má každý žák ve třídě k dispozici notebook a učí se pomocí multimediálních učebnic a interaktivní tabule, se po 1. roce fungování údajně osvědčila. Vyplývá to alespoň ze závěrů, které publikovali experti z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Žáky zapojené do projektu Vzdělání 21 prý výuka víc baví a jsou aktivnější. Rezervy naopak mají učitelé. Ti údajně často neumí využívat moderní techniku ve výuce.

Licenční dohodu o poskytování internetového zpravodajství uzavřely společnost Google a agentura AP. Oba partneři budou spolupracovat také na zlepšování distribuce zpráv. Google díky smlouvě může i nadále kompletní zpravodajský obsah AP publikovat na svých stránkách.

Společný produkt - denik.najisto.cz - propojující internetový katalog Najisto.cz a regionálních zpravodajských serverů provozovaných pod hlavičkou Denik.cz spouští společnosti Centrum Holdings a Vltava-Labe-Press.

Cloudovou aplikační platformu vFabric, jež údajně vývojářům umožňuje vytvářet a provozovat aplikace, které inteligentně sdílejí informace se základovou infrastrukturou, uvedla na trh společnost VMware. Řešení tak dle dodavatele maximalizuje výkonnost aplikací, kvalitu služeb a využití infrastruktury.

Doplněk Priority Inbox, který údajně automaticky rozezná důležité maily od méně významných a roztřídí podle tohoto parametru došlou poštu, spustila v rámci služby Gmail společnost Google.

Vysokorychlostní síť 3G v Prostějově, Havířově, Liberci a Ústí nad Labem spustila společnost T-Mobile.

Mělník, Sokolov a Vsetín pokryla signálem vysokorychlostní sítě 3G společnost Telefónica O2.

Počet nově odhalených bezpečnostních děr ve webových aplikacích a dalším softwaru se v 1. pololetí 2010 zvýšil o 36 % na 4.396. Pro 55 % z nich přitom neexistovala žádná opravy ze strany dodavatele. Vyplývá to z informací to společnosti IBM.

Zhruba polovina českých uživatelů internetu se na dovolené připojuje k internetu - prostřednictvím mobilu či notebooku. Nejčastějším cílem jejich návštěv jsou dle průzkumu Vodafone Zoom, který v průběhu srpna realizovala společnost Data Collect, sociální sítě a soukromý e-mail. 17 % dotazovaných musí být dokonce k dispozici na pracovním e-mailu.

Téměř 20 % obyvatel ČR nakupuje na elektronických aukcích. Utratí na nich zhruba 5 miliard korun. Prim dle agentury ČTK hrají portály Aukro a eBay.

Prodej elektronických knih v Německu zaostává za očekáváním analytiků. Podle odhadu poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers dosáhne podíl e-knih na tomto trhu 0,35 %. Tržby za jejich prodej by měly činit zhruba 20 milionů eur. Výrazněji by se e-knihy podle analytiků mohly prosadit až v roce 2015, kdy by se na celkových prodejích měly podílet 6,3 % a tržby překročí hranici 350 milionů eur. S uvedenými čísly souvisí také růst počtu vlastníků čteček, jichž je dle PwC v současném Německu 50 až 80 tisíc. Do roku 2015 by měl jejich počet vzrůst na zhruba 2,5 milionu. Velký vliv na pomalejší růst zájmu o e-knihy mají podle analytiků relativně malé rozdíly mezi cenami tištěných (zejména paperbacků) a elektronických knih.
Autor: David Kozák
Datum: 7. září 2010 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz