Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Sdružení BMI odpovídá na výzvu ministra Karla Březiny

V druhé polovině letošního července vystoupil ministr a vedoucí Úřadu vlády České republiky Karel Březina s výzvou k naplnění partnerství občanské, odborné a podnikatelské veřejnosti a veřejné správy, které podle něho představuje základní princip úspěchu na cestě České republiky k informační společnosti. BMI sdružení vítá tuto snahu otevřít široký společenský dialog na téma realizace státní informační politiky.

Může posloužit vlastní zkušeností, kdy se v průběhu letošní akce Dny Internetu například v Moravské Třebové sešli poprvé k jednání představitelé podnikatelské sféry, občanských iniciativ a veřejné správy, aby se zamysleli nad tím, jak může být Internet užitečný v jejich městě. Byla urychlena tvorba informačních stránek města na Internetu a občanům byl v březnu předložen nový způsob komunikace. Veřejná knihovna uspořádala vzdělávací akce pro děti a seniory, na semináři pro podnikatelskou veřejnost se hovořilo o využití Internetu v podnikání. Město se prostě snažilo využít Dny Internetu ve prospěch občanů Moravské Třebové a vyzvat je k dialogu.

BMI sdružení již nyní začíná připravovat čtvrtý ročník akce Březen – měsíc Internetu, který poskytne prostor pro partnerství občanské, odborné a podnikatelské veřejnosti a veřejné správy při konkrétních akcích po celé republice. Kromě toho v reakci na výzvu ministra Březiny nabízí BMI veřejné správě k využití výsledky výzkumu, který připravuje v rámci projektu Sondy do českého Internetu na září letošního roku. Za finančního přispění společností Cisco Systems a IBM, tedy podnikatelského sektoru, uskuteční společnosti DEMA a Markent výzkumné šetření nazvané Internet na veřejně dostupných místech. Jeho cílem je přinést informace a poznatky jak ze strany nabídky (o situování a umístění veřejně dostupných míst a jejich provozuschopnosti), tak poptávky (o názorech a zájmu občanů o využívání Internetu na těchto místech).

BMI sdružení je neziskové sdružení fyzických i právnických osob, jehož posláním je podpora rozvoje Internetu jako globálního komunikačního prostředku, charakteristického pro informační společnost. Jeho projekt Březen – měsíc Internetu byl oceněn ve finále soutěže Stockholm Challenge Award 2000, které se zúčastnilo 612 projektů z 80 zemí.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 9. srpna 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz