Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

69 % obyvatel ČR využívá Internet

Nejpopulárnější internetovou službou v ČR je elektronická pošta. Používá ji 91 % uživatelů. Téměř polovina domácností s přístupem k internetu síť využívá k telefonování.

Internet v České republice využívá téměř 70 procent obyvatel. Vyplývá to z průzkumu Českého telekomunikačního úřadu, který proběhl loni v prosinci a zúčastnil se ho reprezentativní vzorek 922 uživatelů. Mírná většina respondentů přitom uvedla, že si nedokážou představit život bez internetu. Pouze ve věkové skupině 15 až 29 let podíl "závisláků" dosáhl 75 %. Míra závislosti přitom roste přímo úměrně úrovni vzdělání. Z hlediska pohlaví v závislosti mírně vedou ženy.

47 % uživatelů by podle průzkumu chyběly informace, možnost rychle najít odpovědi, mapy a také vyhledávání (a porovnávání) cen. 43 procent respondentů využívá internet především v rámci komunikace, kontaktu s přáteli, ve škole či v zaměstnání.

Výzkum ovšem pamatovat také na ty dotazované, kteří internet nepoužívají. A jaké, že k tomu mají důvody? 40 % respondentů - neuživatelů - internet nepoužívá, protože k němu prostě nemají přístup. 34 % z těch, kteří internet nevyužívají, odpovědělo, že je důvodem jejich nezájmu to, že "síť sítí" nepotřebují, nechtějí, nezajímá je a nebo na něj nemají čas.
Autor: David Kozák
Datum: 23. března 2010 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz