Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Internet v březnu použilo 694 milionů lidí starších 15 let

Americká společnost comScore Networks odhaduje, že v březnu použilo Internet 694 milionů lidí starších 15 let, tedy zhruba 14 procent světové populace dospělých.

Podle aktuálního průzkumu comScore World Metrix americké společnosti comScore Networks použilo v průběhu letošního března Internet 694 milionů lidí starších 15 let. To je zhruba čtrnáct procent světové populace dospělých. Největší počet uživatelů Internetu je přitom podle této firmy stále v USA, a to 152 milionů. Velký boom však zažívá také pacifická část Asie, když na druhém místě v počtu uživatelů Internetu skončila Čína s 72 miliony uživatelů a na třetím Japonsko, kde podle průzkumu používá Internet 52 milionů lidí starších 15 let.


Země s největším počtem uživatelů Internetu

PořadíZeměPočet uživatelů (v milionech)
1.USA
152,0
2.Čína
72,0
3.Japonsko
52,0
4.Německo
32,0
5.Velká Británie
30,0
6.Jižní Korea
24,6
7.Francie
23,9
8.Kanada
19,0
9.Itálie
16,8
10.Indie
16,7
Zdroj: ČTK, comScore Networks

Dokladem o růstu počtu mimoamerických uživatelů Internetu je i poznámka ředitele společnosti comScore Networks Petera Dabolla, který upozornil, že zatímco ještě před deseti lety se američtí uživatelé Internetu podíleli na celkovém počtu dvěma třetinami, v současné době je to méně než čtvrtina.


Microsoft vs. Google

Asi nejzajímavější informací vyplývající z průzkumu comScore World Metrix je zjištění, že největší návštěvnost nemá populární vyhledávač Google, které navštívilo 495,8 milionu uživatelů, ale web internetové divize společnosti Microsoft MSN s 538,6 milionu uživatelů. Na třetím místě se pak umístil server Yahoo!, který ve sledovaném období navštívilo 480,2 milionu návštěvníků.


Česko na tom není špatně

Celkový počet uživatelů Internetu v Česku podle aktuálních dat dosahu zhruba 3,6 milionu. To je v porovnání s první desítkou zemí samozřejmě hodně malé číslo. Pokud bychom však vzali v úvahu reálnější srovnání, a to podle podílu uživatelů Internetu na celkovém počtu obyvatel, nebyla by na tom Česká republika vůbec špatně. Naopak celkově druhá Čína by se v takovém žebříčku propadla asi hodně hluboko...
Autor: David Kozák
Datum: 12. května 2006 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

Juřla
MSN
07.03.2007 10:32