Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Komentáře ke článku "Quixtar: Amway v rouše internetovém?"


Jméno:
Předmět:
Potřebujete více informací
Datum:
10.08.2000 09:39:52

Vážená paní Bursíková, vážená redakce, milí čtenáři,
zajímalo by mne, zda redakce konzultovala své "přesvědčivé" informace s firmou, která projekt spustila, dále pak s lidmi, kteří v projektu pracují, kteří mají odpovídající zkušenosti a znalosti.

Vězte, není nic jednoduššího než říct: "Amway na internetu". Tento lehkomyslný výraz již před více než rokem předesílali lídři podnikání, že je nesmyslný, a věděli předem, že 95% lidí bude povrchně takto chápat nový projekt. Nemýlili se.

Je spousta nezávislých autorů, kteří nejsou angažováni jako členové systému, avšak měli jedinečnou příležitost jej poznat, a napsali skutečně kvalitní literaturu, ze které byste si měli vzít alespoň základní informace.

Mám za to, že zaúkolovaný personál, který se podílel na tomto článku, neměl přečten ani jeden z titulů, které pojednávají o tomto elitním podnikání.

Z článku jsem pochopil klíčovou věc:
Nemáte tušení o jaké základní principy v podnikání s firmou Amway jde.

Pokud Vás v minulosti navštívil agresivní dealer s batohem, a vy teď hodíte všechny do jednoho pytle s celým projektem, Vaše smůla. Nikdo Vás nenapraví.

Ohledně informací z článku:
1. Quixtar se nechystá expandovat do České republiky.
2. Používat slova "V této hře se hraje.." to sem skutečně napatří. Hrát si můžete v letadlech a pyramidách, kterých je v ČR dost.
3. Z věty "Jedná se o jakýsi bonusový systém..." je mi jasné, že Vám chybí podstatné znalosti marketingového plánu firmy.
4. Vrcholem však je vkládat osobní emocionální prožitky typu "Mě osobně vadí klasický "amwayovský" způsob lákání nových oveček na nekonkrétní informace". Toto vyjádření je spíše hodno do xchatu.cz. Opět zdůrazňuji, seznamte se s marketingovým plánem.

Ohledně názoru pana Peterky:
"nemůžete například nic nakupovat dokud se nestanete členy systému"... vážím si Vašich článků z oblasti IT, ovšem tohle se Vám nepovedlo. Nakupovat může každý!
Dále pak píšete "například při prvním kontaktu se dlouho nemá vůbec dozvědět, že jde o Amway". V prvním osobním kontaktu se dozvíte o firmách, které se angažují v projektu, a tím i o Amway. Pokud Vás kontaktuje diletant, máte jen smůlu, hledejte dál, hledejte profesionály.

Ohledně slovní hříčky pana Emila Čelustky:
"principy ML marketingu jsou založeny na manipulačních metodách" ... a vůbec všechny Vaše odrážky svědčí o tom, že jste se chtěl pouze vyžít v pošpiňování jména firmy a jejich způsobu podnikání, nic víc. Jedinou manipulací je Váš příspěvěk.

Pane Zekiči, co se týče Vašich slov "Quixtar najde své zákazníky", nenajde, v tom je ten rozdíl!

Ovšem doporučuji snad jediná slova, která jsem přečetl z příspěvku:
"Nechme se tedy překvapit, jak si Quixtar povede."
Ode mne pro Vás asi jediné doporučení.

Mrzí mne, že v článku jsou vybráni jen odpůrci systému distribuce firmy Amway, profesionality by zde neuškodilo.

Článek dává najevo utvrzení o faktu: novinařina=zkreslování skutečnosti
Chápu je to Váš chleba, bohužel. Já raději budu podnikat poctivě, morálně a eticky.

Milý čtenáři, nezbývá Ti nic, než hledat skutečnou pravdu.

Robert Bosák.

Jméno:
Předmět:
no
Datum:
10.08.2000 14:06:17

Jenom pár připomínek
- některé ty nevýhody jsou úplně mimo - hlavním smyslem je aby dostávali amway obchodníci bodíky a penízky. Nelze to srovnávat se standardním obchodem (resp. lze, ale jen částečně).
- nesouhlasím s předešlým názorem toho amwayáka, že se nesnaží skrýt, že je to amway - snaží. Dokonce mohu donést marketingové příručky amwaye kdy třeba při telefonickém kontaktu když sháníte někoho novéhu, tak smíte říct jen Ahoj, prosimtě nechceš si vydělat nějaký peníze? Máš zejtra čas ... Nesmí tam být ani slovo o Amway. A když dotyčný zeptá tak hned protiútok - A co víš o amway ...
- nesouhlasím ani s tím, že se nejdná o vymývání mozků - vy sám jste typickým příkladem vymytého mozku. A těm sezením a megaparty můžete říkat třeba brainstorming nebo setkání s diamanty, stále se jedná o vymytí mozků jako z příručky.
- jinak ale proti amway nic nemám - mají skvělé výrobky, ceny standardní jsou nic moc, když toho má člověk kupovat více, tak se vyplatí se zaregistrovat a získat 30% slevu. (případně ještě bodíky)
- proti jejich MLM také nic nemám - je to jeden z mála, který je snad povolený všude na světě. Třeba v Anglii je jediný. Mají to hodně promakané. Jen tak pro zajímavost se koukněte na top 10 nejbohatších lidí světa - 2 z nich (tuším druhý a třetí) jsou zakladatelé amway. Ale slušně dokážou vydělávat i schopní lidi dole.
- a ještě taková drobnost - doména quixtar.cz byla jedna z těch, která byla hned koupena jak byly uvolněny neplacené domény. nicméně je to dost mimo. Leda snad to, že mají IQ testy, puzzle a další hrátky s mozkem.

Jméno:
Předmět:
Vážený pane Bosáku,
Datum:
10.08.2000 17:14:43

Vážený pane Bosáku,

je možné, že v mém článku došlo k mnohým zkreslením. V zájmu objektivity bych samozřejmě uvítala, abyste v rámci svých kritik uvedl zdroje, kde tyto informace najít a nebýt nucen za tyto informace platit ve formě úhrady za knížku, která na našem trhu vyšla.

Veškeré informace jsem čerpala z oficiálních stránek Quixstaru, kde jsem důkladně prošla 25 slidovou prezentaci pro zájemnce o vstup do kruhů IBO, plus všechny FAQ a další popisky ke stránce.

Bohužel tyto stránky neobsahují ani strategickou vizi firmy, ani způsob jakým se jí chystají naplnit. Neboli obchodní záměr.

Nicméně bych předpokládala, že z výše uvedených prostudovaných materiálů by člověk průměrné inteligence, za kterého se dovoluji považovat, měl vědět jak princip funguje a k čemu se zde má "možnost" zaregistrovat.

Výraz "Zde se hraje..." považuji za adekvátní, vzhledem k tomu, že o tom, že existují rozdíly mezi IBO a jaké, se právě v prezentaci pro budoucí IBO nedozvíte.

Co se týká komentářů, dovoluji si vám sdělit, že k názoru na tento server bylo vyzváno celkem 5 nezávislých osob. Z nichž odcitovaní tři reagovali. To, že tímto způsobem, je jen shoda okolností a náhod. Případně možná náznakem toho, jak tuto komerční aktivitu vnímá nezaujatý návštěvník.

Samozřejmě uvítám Vaše jakékoliv další komentáře. Mužeme dát třeba s Vaší pomocí dohromady nějaký pozitivnější či zasvěcenější článek. Budu ráda, identifikujete-li věrohodný zdroj informací a můj názor, který jsem popsala se pod jejich tíhou ukáže jako klamný či hrubě subjektivní.

Děkuji Vám za komentář.

S pozdravem,

Radka Bursíková

Jméno:
Předmět:
...potrefená husa nejvíc kejhá...
Datum:
10.08.2000 19:26:21

Myslím, že o multi level marketingu už toho bylo napsáno dost a dost, ale pořad (tedy hlavně v USA a Čechách) se najde spousta "troubu", kteří slepě věří v korektnost podobných systémů.
Jak bylo správně poznamenáno nejde o nic jiného, než velmi propracovaný systém podsouvání (velmi často průměrných až podprůměrných) výrobků a služeb lidem, kteří o většinou ně ani nestojí.
Každý totiž není obchodník, ekonom a právník dohromady, aby dokázal předkládané nabídky správně vyhodnotit a nepodlehl pouze "přesvědčovacím" metodám.
Na lidské nevědomosti a někdy až blbosti se však vydělává nejsnáze, jak to naše porevoluční doba zaznamenala již mnohokrát...
Možná, že časem seriózní obchodníci časem vymřou, ale naštěstí jěště nějací existují.

Jméno:
Předmět:
informace
Datum:
10.08.2000 20:08:05

Nedostatek informací často svádí k unáhleným závěrům

Jméno:
Předmět:
Quixtar
Datum:
10.08.2000 21:18:36

S velkým zaujetím jsem si přečetl článek o Quixtar, hlavně proto, že jsem již četl mnoho reakcí hlavně na zahraničních serverech. A musím přiznat, že článek je spíše negativně laděn, což mě docela překvapuje, protože většina článků v zahraničích, co jsem četl byla spíše v pozitivním duchu. Osobně se neřadím ani mezi odpůrce ani mezi zastánce firmy Amway nebo podobných MLM organizací, ale vždy se snažím dívat se na věci nezaujatě.

Velmi mne překvapili některé komentáře, které zde již byli zadány, hlavně z toho důvodu, že nikdo z těchto lidí ani nikdo jiný v Evropě zatím nebyl schopen tento systém vyzkoušet, protože je v současné době pouze pro USA a Kanadu. Ale opět se zde velmi názorným způsobem projevila klasická česká vlastnost, co mohu pomlutit, to také pomluvím.

Jak zde paní Bursíková napsala, že bylo osloveno pět nezávislých lidí, k čemu byli osloveni, aby se podívali jak server vypadá graficky? Jak může někdo hodnotit něco, co nevyzkoušel? To je přeci to samé, jako kdyby mi někdo napsal recenzi na software, který nevyzkoušel, ale protože krabička se muc nelíbila, nebo že ho udělala ta a ta firma, tak napíše, že se software špatný. Samozřejmě, jedná se o velmi uzavřený server, protože není určen pro státy, mimo USA nebo Kanadu.

Ke komentáři pana Vávry, vydím a jsem rád, že klasický český duch opravdu nevymřel. Ale Váše slova o tom, že se stále najde dost "troubů", kteří slepě věři korektnosti podobných systémů bych řekl asi toto. Podívejte se na server Quixtar a celý si ho pořádně projděte (alespoň ty části, které můžete). Pouze po zběžném shlédnutí jsem totiž sjistil že je zde zapojeno také mj. mnoho velmi významných firem ve svém oboru, které osobně mezi "trouby" nepočítám - např. v oblasti kancelářské techniky a techonologií je to IBM a MCI WorldCom. Ale spíše mám za to, že Váš názor vychází spíše z toho, že vy jste pěkný "trouba", ale ještě to nevíte, a proto vše o čem nic nevíte, tak pomlouváte.

Myslím si, že až teprve čas ukáže, jestli je projekt Quixtar dobrý nebo ne. Ono přeci jenom každá nová věc, která kdy vznikla byla vždy tvrdě kritizována a pomlouvána mnoha "trouby", ale kdybychom je vždy poslechli, tak bychom stále žili v jeskyních a lovily mamuty.

Jméno:
Předmět:
více informací
Datum:
10.08.2000 21:53:39

Dobrý den.
Přečetl jsem si článek i názory čtenářů a musím souhlasit s p. Bosákem.
Je skutečně hodně lidí, kteří nemají MLM rádi, ale ať si uvědomí, že je to nejrychleji se rozšiřující způsob distribuce zboží. Dnes se vyučuje na VŠE (AMWAY zasponzorovala VŠE v Praze částkou 500.000.- Kč - www.amway.cz ) a většina chytrých firem se snaží dostat zboží co nejrychleji a s co nejmenšími náklady k zákazníkovi. (Mám jednu dobrou zprávu pro odpůrce - už nikdy toho nebude mín.)
O Amway již vyšlo mnoho článků a knih (Fenomén Amway, Soucitný kapitalismus, TV pořad v USA 60minuts a další) a pokaždé se v nich můžete dočíst, to co firma dělá a proč to tak dělá. Lidé nevědí, že firma Amway je pouze dodavatel zboží (zboží patří ve většině případech na první místo v průzkumu kvality (např. testy redakce novin MF DNES) a věrnosti zákaníků - Amway za výrobek L.O.C. dostala cenu od OSN za ekologii jako druhá ze dvou na světě. celkem distribuje kolem 30.000 položek na celém světě. V ČR je v nabídce cca 450 položek vlastní výroby a kompletní nabídka firmy Compaq a mob. telefon od firmy Eurotel.)
a s ní spolupracuje několik školících systémů a každý z nich prezentuje firmu trochu jiným způsobem. Největší škol. systém Dextera Yagera (cca 80% obratu firmy) je postaven především na vlastní spotřebě a né na prodeji od baráku k baráku.
Quixtar v ČR nebude fungovat v té podobě, jako v USA,Canadě,Austrálii, ale pod jiným názvem a bude upraven do Evropské podoby. První fáze vstupu do ČR by měla začít koncem roku 2000.
Co se týče odměňování a bodového systému, je to nejdokonaleji a nejspravedlivěji vytvořený systém na světě. Třetina Amerických milionářů jsou z Amway a pokud se rozhodnete, máte možnost stát se jedním z nich. Pokud budete mít SEN a ochotu PRACOVAT.
Peníze na výplaty se vyplácí z obratu a né ze vstupu. Vadilo by vám, kdyby kvůli vaší 50.000.- výplatě zkrachovala nějaká reklamní agentura? Mě ne. (RAMA dává cca 50 mil. Kč/měsíčně na reklamu) Hádejte, kdo to platí? Je jasný, že když Amway a Quixtar nedá ani dolar na mediální reklamu, tak je média asi nebudou mít v lásce.
Pokud má někdo opravdu zdravý rozum, bude se chtít dozvědět více informací od lidí, ktří v tom prosperují a né od chytráčků co ráno vstávají na budíka, celý den dělají to, co jim jejich šéf přikáže a pak jsou večer v hospodě ty nejchytřejší.
A teď ještě nějaké informace:
Quixtar za 200 denní působení měl obrat kolem 200 mil. US $ a z toho 79 mil. vyplatil na odměnách.
Amway a Quixtar má přes 3.000.000 členů NVP - IBO.
Quixtar je rekordman v počtu hitů
V Austrálii po 3 vteřinovém otevření 1000 hitů (pohledů), 7 minutách 50000 hitů a po 1 dnu 1.500.000 hitů.
Amway po Microsoftu má největší počet milionářů na světě.
(Jeden z největších lídrů v Quixtaru přijede do ČR v září a bude dělat seminář, který je přístupný všem lidem. informace dostanete od NVP z organizace Setzer int. nebo na adrese www.setzerint.cz - jm:team heslo:100)

Mějte se všichni moc fajn a přeji úspěch ve vašem podnikání. J.Borek

Jméno:
Předmět:
Vážený pane Netolický,
Datum:
11.08.2000 10:00:24

Vážený pane Netolický,

k Vašemu dotazu jak bylo vybráno 5 nezávislých lidiček ke komentáři serveru Quickstar: Jednoduše. Prostě mě zajímaly názory několika lidí, které znám a o kterých jsem přesvědčená, že mají k jakémukoliv internetovému obchodu či obchodnímu serveru co říct na základě svých zkušeností.

Co se týká hodnocení systému bez možnosti Uskutečnit zde nákup: Nemusím si v krámě koupit dvě housky na to, abych zjistila, že se mi nelíbí jak tam mají špinavé regály.

Obecně, bez napadání MLM systémů, obchod by měl být přístupný, bez nutnosti odevzdávat své osobní informace, coby podmínky pro vstup. Ve většině obchodů si nakoupíte a pak teprve zadáte potřebné informace. Dočtete se tam také cosi o subjektu, který vám tyto služby poskytuje. Což není tento případ.

Jméno:
Pavel Hrůza
Předmět:
Inkubátor milionářů
Datum:
11.08.2000 10:42:24

Rád bych teď nechal všechny argumenty stranou a zaměřil se konkrétně na jediný: Při obhajobě marketingových praktik fi. Amway se často můžeme setkat s tvrzením typu "dva z 10 nejbohatších Američanů jsou zakladatele Amway", nebo spol. "Amway vyprodukovala tolik a tolik milionářů". Při vší úctě ke jmenované společnosti, toto přeci nemůže být měřítko kvality! Dokud měna nevystihuje reálnou hodnotu, na prvním místě musí být vždy přínos a kvalita zboží, ne to, kolik na tom kdo vydělal. Světová válka udělala také z mnoha lidí milionáře a snad nikdo ji nepovažuje za skvělý podnik...

Jméno:
Předmět:
Vážený pane Borku
Datum:
11.08.2000 12:17:58

Vážený pane Borku,

díky obsažnosti Vašeho příspěvku dovolte abych sem ocitovala Váš komentář a připsala k němu svoje připomínky.

<i>Dobrý den.
Přečetl jsem si článek i názory čtenářů a musím souhlasit s p. Bosákem.
Je skutečně hodně lidí, kteří nemají MLM rádi, ale ať si uvědomí, že je to nejrychleji se rozšiřující způsob distribuce zboží. Dnes se vyučuje na VŠE (AMWAY zasponzorovala VŠE v Praze částkou 500.000.- Kč - www.amway.cz ) a většina chytrých firem se snaží dostat zboží co nejrychleji a s co nejmenšími náklady k zákazníkovi. (Mám jednu dobrou zprávu pro odpůrce - už nikdy toho nebude mín.)</i>

-AMWAY sponzorovala VŠE, gratulujeme. Je skvělé, když obchodní firma sponzoruje obchodní školu. Můžete nám prosím zmínit ještě nějakou školu kde se model Amway vyučuje aniž by Amway tento subjekt sponzorovala? Případně seznam dalších školských zařízení, které Amway zasponzorovala, jistě to přispěje budování dobré image této společnosti.


<i>O Amway již vyšlo mnoho článků a knih ...světě. V ČR je v nabídce cca 450 položek vlastní výroby a kompletní nabídka firmy Compaq a mob. telefon od firmy Eurotel.)
a s ní spolupracuje několik školících systémů a každý z nich prezentuje firmu trochu jiným způsobem. Největší škol. systém Dextera Yagera (cca 80% obratu firmy) je postaven především na vlastní spotřebě a né na prodeji od baráku k baráku.</i>

- Je to tedy v principu tak, že ti nejvíc vydělávající na vrcholku pyramidy školského systému Dexter Y. jsou na tom tak dobře proto, že ti pod nimi utrácejí svoje vydělané penízky za určitý typ zboží??? Trochu mi to připomíná královské desátky. Opravte mě, pokud se mýlím.

<i>Quixtar.....

A teď ještě nějaké informace:
Quixtar za 200 denní působení měl obrat kolem 200 mil. US $ a z toho 79 mil. vyplatil na odměnách.
Amway a Quixtar má přes 3.000.000 členů NVP - IBO.
</i>

-Otázkou zde zůstává, zda se jedná o přímý prodej zboží zákazníkovi a nebo objednávání některých IBO na základě catalogových objednávek. Jestli je zde v obratu hodnocen v podstatě vnitropodnikový objednávkový systém a nebo přímý prodej prodejce-zákazník. Jistě by pak bylo zajímavé zmínit například obraty výrobců aut, kteří samozřejmě v rámci své dealerské sítě taktéž provozují business-business elektronické systémy.


<i>Quixtar je rekordman v počtu hitů </i>

Rekordman je i závodník, který v juniorské kategorii uběhl nejrychlejší čas během závodů tří dnů. Vypovídající je myslím umístění servru v návštěvnosti všech amerických servrů.

<i>V Austrálii po 3 vteřinovém otevření 1000 hitů (pohledů), 7 minutách 50000 hitů a po 1 dnu 1.500.000 hitů.</i>

Klobouk dolů, tomu říkám vynikající marketingová kampaň. A nepopírám, že Amway, přesto, že má nulovou mediální kampaň co se týká televizní či tiskové reklamy je v tomto směru perfektně naprogramovaným celkem. Jak je asi finančně náročné vydat knihu o quixtaru v porovnání s tiskovou mediální kampaní?

<i>Mějte se všichni moc fajn a přeji úspěch ve vašem podnikání. J.Borek</i>

Dekuji. I Vám přeji mnoho úspěchů ve Vaší kariéře, ať již pro svou cestu zvolíte být součástí Amway, nebo jakoukoliv jinou.

Ráda bych ještě na závěr dodala, že kromě příspěvků sem mi chodí komentáře i na email. Jsem za ně vděčná, pokusím se na ně v nejbližší době reagovat.

Ještě jednou zdůrazňuji, že původní článek byl zaměřen na to, že Quixtar se tváří jako Quixtar a přitom je konglomerátem nadnárodní společnosti Amway. Což je podle mého názoru manipulativním krokem jak nalákat výdělku chtivé na elektronický systém aniž by se onen zájemce dozvěděl kdo za vším stojí. A to se záměrem získat další část populace, která má již na základě osobních zkušeností s manipulativním jednáním některých zástupců Amway své špatné zkušenosti.

Rozhodně nezpochybňuji kvalitu nabízených výrobků, ani ceny, ani dodavatele Amway. Dokonce prohlašuji, že jako obchodní princip je MLM i Amway samotná dokonale vyladěným stroječkem.

Jenom mám problém s tím principem. Ja osobně. Vadí mi představa toho, že když prodám cizí zboží, nekontrolovatelně vysoký počet lidí nade mnou si z mé marže utrhne kousek. Vadí mi to, že tak úspěšná firma láká nic netušící lidi na letáky "Chybí vám peníze na splnění snu??? Stačí odhodlání a chuť pracovat". A nejedná se o přímou nabídku "Nabízíme pozici obchodního zástupce - jedná se o přímý prodej. Kvalitní zboží za odpovídající cenu. Zkušenosti nejsou potřeba, proškolení zajistíme."

PROČ je to tak nám tady asi nikdo nedokáže říct, ačkoliv hodně lidí tu má evidentně dostupné a jistě i nastudované materiály, týkající se strategie firmy, která je živí. A já se nepřestávám ptát PROČ?

Jméno:
Předmět:
Quixtar
Datum:
11.08.2000 22:08:56

Přeji všem dobrý den. Rád bych reagoval na některé příspěvky a přidal pár informací.

Chtěl bych upozornit na skutečnost která je jaksi opomíjena: Amway nevlastní QUIXTAR a ani distributorské sítě Quixtaru a Amway nejsou shodné. Jiná věc je, že Q. prodává A výrobky.

Neustále se tu mluví o nějakém podomním prodeji, ale tímto systémem Q ani A nefunguje.

Quixtar je otevřen i v Austrálii.

>Systém Q je utavřený:
No samozřejmě že ano, to je přeci jeho princip. Kdyby mohl každý nakupovat bez registrace tak by Q podrazil nohy všem IBO.

>V nabídce A je zboží nekoupitelné v obchodech: To není pravda.

>Obchod by měl být přístupný bez nutnosti >odevzdat osobní informace pro vstup:
Q by se možná dal přirovnat k MAKRU. Každý se taky napřed zaregistruje a pak si kupuje a je jedno, jestli zboží dál prodává nabo ho má pro sebe. A nikomu to v MAKRU nepřipadá divné.

>Q vytváří pocit exclusivity a mimořádných slev:
Přiznám se, že jsem nestudoval podrobně jaké slevy jsou nabízeny, ale dívali jste se někdy na televizi? Každý správný muž používá .... Náš výrobek je miliónkrát lepší než výrobek XXX. Ale tak přeci funguje reklama normálně, nechápu, proč se nad tím pozastavujete. (Koukněte se občas na nějaké bannery.)

>Ti nahoře si vydělávají na tom, že ti dole >nakupují.
Toto je velmi rozšířený chybný názor. Toto může ale nemusí být pravda. Budete si muset nechat podrobně vysvětlit systém odměňování.

>manipulace
No tady jsem se nejvíc pobavil. Jasně že je to manipulace. A tím, že sem napíšete článek, manipulujete jeho čtenáře. Když půjčíte kamarádovi knihu, tak ho taky manipulujete. A co škola? Jasná manipulace. A díváte se na TV? Jak otevřete pusu už manipulujete lidi, co vás poslouchají. Historie lidstva je historií manipulace. Ale nemůžete si představovat "amwayáky" jako nějaké stádo debilů (jak se tu někdo snažil prezentovat) kterým můžete říct, co chcete. Ale nikdo není nucen poslouchat. Každý může odejít kdy chce.

>Jenom mám problém s tím principem. Ja osobně. >Vadí mi představa toho, že když prodám cizí >zboží, nekontrolovatelně vysoký počet lidí nade >mnou si z mé marže utrhne kousek.
Víte přesně, kdo jakou marži má a rozhodně si neutrhnou z VAŠÍ marže. Musíte se seznámit s marketingovým plánem. A když prodáte/koupíte zboží kdekoliv jinde, víte kolik lidí na vás vydělá? Nevíte a vůbec se nad tím nepozastavujete. Nechápu, proč vám stejný princip tady připadá divný.

>Vadí mi to, že tak úspěšná firma láká nic >netušící lidi na letáky "Chybí vám peníze na >splnění snu??? Stačí odhodlání a chuť pracovat".
:-)))) Ale ty letáky nejsou od A. Za tím stojí jiná firma. I když ten leták má vlastně pravdu. A nemusíte dělat A ale cokoliv jiného.

>A nejedná se o přímou nabídku "Nabízíme pozici >obchodního zástupce - jedná se o přímý prodej.
Problém je v tom, že nenabízíme pozici obchodního zástupce.

Myslím, že hlavní chybou vnějších pozorovatelů je zaměňování funkce jednotlivých částí systému. A žádné lidi neláká, pouze vyrábí a dodává zboží.

Miroslav Stodůlka

Jméno:
Předmět:
reakce
Datum:
12.08.2000 01:21:24

Dobrý den.
Z připomínek p.Bursíkové a ostatních lidí je mi jasné, že tomu opravdu vůbec nerozumí a nechávají se ovládat emocema a né zdravím rozumem.
Nemůžeme se na ně za to zlobit, protože přesně vím co cítí. Před pár lety jsem měl úplně stejné názory jako oni. Třeba ¨Když bude každej bohatej v Amway, tak kdo bude řídit tramvaj?¨. Odpověď zní ¨Ten kdo bude chtít.¨ .

Odměny jsou vypláceny z obratu firmy a né ze vstupních poplatků. Z toho plyne, že když je na světě tolik bohatých lidí z Aw, tak to zboží asi musí být opravdu kvalitní.

Další připomínka je, kolik lidí na mě vydělá. Každý výrobek má bodovou hodnotu (1b = cca 50.-). Za své peníze dostanete zboží a pro všechny IBO(NVP) je stejná cena. Body se sečtou a pak se rozdělí odměna podle toho na kolika procentech se nacházíte. Pokud máte stejné procento, jako člověk nad vámi, pak mu odebíráte veškerou odměnu a on nedostane z vás nic. Spravedlivé, co? Říká se tomu ¨Být v díře¨. Kdo nemaká - nemá.

Za co je člověk v Aw vlastně placený?
Dám vám příklad. Už jste někdy někoho pozvali do restaurace nebo do kina? Utratili jste tam peníze? A kolik dělala vaše odměna za to, že jste jim zvýšili obrat. Dostali jste pivo zadarmo nebo jste jim ještě nechali dýško?
Ty lidi nad vámi v síti se zasloužili o to, že firmě zvedli obrat a za to si zaslouží odměnu.
Ale pokud budete mít 1000 lidí ve skupině a nikdo si nic nekoupí, tak máte úplný p... .

Amway a Quixtar jsou dvě rozdílné firmy. Jediné co je spojuje, je majitel.

Když je Amway dobrá pro Americké presidenty, tak proč je tak špatná pro malého čecháčka????????

Myslím si, že nemá smysl přemlouvat někoho, kdo je spokojený s tím co má a kde je.

Je jasné, že když přichází něco nového, tak na tom vždycky někdo hodně vydělá. Záleží jen na nás, jestli se rozhodnem, že to budeme mi.
(Můžeme chodit dál do práce. Ráno vstávat na budík a večer utahanej domu. Ano šéfe, ano šéfe, ano šéfe. Druhý den to samé a dalších 45 let taky. A jak se těšíte na důchod? Ze dne na den polovina až třetina příjmu. Hurá, ať žije zaměstnání. Ještě jsem zapoměl na vynucený hlad ve 12.00 a možnost vybrat si dovolenou kdykoliv. :-) )

Každá nová věc má 90% neznalců a 10% příznivců. Tomu se říká statistika 10/90. Podívejte se do minulosti, jak to bylo s nástupem rozhlasu nebo televize.

Prosím všechny, kteří čtou tento příspěvek, aby zapojili svůj zdravý rozum a nenechali se ovlivnit emocema nebo negativníma zkušenostma.
Děkuji moc.

Mějte si všichni fajn a GO DIAMOND.

Jiří Borek

Omluvte prosím moje chyby. Jsem pouhý vyučený elektrikář.

Jméno:
Předmět:
Compaq a Amway
Datum:
12.08.2000 09:00:10

Paní Bursíková, všiml jsem si,že používáte koncovku v E - adrese Compaq. Máte něco společného s touto společností? Víte, že i ona na českém trhu využívá spolupráci s firmou Amway a jejími Nezávislými podnikateli a tím vlastně celý obchodní systém vytvořený těmito lidmi? Při vší úctě ke společnosti Compaq - asi nenavazuje spolupráci na takovéto úrovni s firmou, jejíž obchodní model by předem neprozkoumala. Co se týče Quixtar - ještě hodně uslyšíte. Jinak asi skutečně, než příště něco napíšete, vemte více informací - myslím, že onu knihu, když už si ji nechcete koupit, je možné si vypůjčit a příště být objektivnější. Ostatní asi velmi dobře vystihl J.Borek. Nicméně - díky za tuto debatu a tím tedy i za váš článek. P.Kořínek

Jméno:
Předmět:
Quixtar,AW,informace
Datum:
12.08.2000 09:56:33


Paní Bursíková,
s příbývajícími příspěvky, přestávám mít obavy, že nebudete mít možnost získat více informací. Zvláště zmínka o marketingovém plánu je aktuální.
Jedná se přece o obchodní projekt, jehož princip úspěšně funguje 41 let.
Mezi principy úspěšného e-obchodu patří mimo jiné i propracovaná logistika, spolupráce se špičkovými výrobci, kvalitní produkty, široký sortiment, + ........
Myslím, že ani zásada 90 -ti dnů záruky subjektivní spokojenosti není běžná.
Je toho hodně, budete-li chtít. Příznivců této myšlenky je hodně.
Držím Vám palce v cestě za poznáním
Jan Hybler

Jméno:
Předmět:
Knihu prodaval jen Amway
Datum:
12.08.2000 14:05:48

Jen bych dodal k te knizce Quixstar. Jakmile bylo nakladatelstvim Prah oznameno, ze vychazi, chtel jsem si ji koupit. Jake ale bylo moje prekvapeni, kdyz mi v nakl. Prah rekli, ze prvni mesic se prodava jen pres Amway. V tu chvili mi to prislo jako casopisy Svedku Jehovovych, ktere clovek take musi ziskavat pres jejich sektu. A o Amway si myslim, ze to sekta je. Je to muj nazor a ten snad mit muze kazdy svobodny jedinec. Nejvice na svete si cenim svobody a clovek organizovany u Amway, Herbalaife aj. nemuze byt nikdy svobodny. Mozna mu v techto organizacich proplachnou mozek natolik a on si to pod vidinou penez ani neuvedomi. Vcera jsem nakupoval v Delvite a u pokladny zazil scenku, kdy muz chtel dat do kosicku pastu jen kvuli tomu, ze ji videl v reklame. Jeho zena mu vysvetlila, ze doma pastu maji :-))) Myslim, ze marketing tezi hlavne z lidi, kteri potrebuji byt nekym manipulovani. Naposledy jsem vymetl dvere s dealery od Luxu. Az budu chtit vysavac, najdu si ten nejlepsi a ne ten, ktery se mi vetre na muj
prah i s dealerem. Je jasne, ze na spici pyramidy stoji velice inteligentni a hrabavi lide, kterui manipuluji asi ne zrovna uplne psychicky vyrovnanymi jedinci. Ze zakladatelu klidne budou miliardari, ale dealeri se budou jen honit na jejich miliardy ale nikdy nevydelaji.

Jméno:
Předmět:
rekace na reakci pana Borka
Datum:
12.08.2000 14:39:26

Pan Borek napsal " Už jste někdy někoho pozvali do restaurace nebo do kina? Utratili
jste tam peníze? A kolik dělala vaše odměna za to, že jste jim zvýšili obrat. Dostali
jste pivo zadarmo nebo jste jim ještě nechali dýško?
Ty lidi nad vámi v síti se zasloužili o to, že firmě zvedli obrat a za to si zaslouží
odměnu."
A reknete mi jednu vec - pokud v kine A dostanete za privedeni pratel to pivo zdarma a v kine B se tak nestane, ale kino B bude 90% lidi povazovat za lepsi kino nez kino A (pokud nebudou vedet o te akci s pivem v kine A). Jasne potvrzujete, ze pak kazdy doporuci znamym vyrobek, ktery nemusi byt kvalitni, ale z jehoz nakupu sami profituji. Takze cele je to o penezich a "prevleceni za kamarady", kdyz nekoho zvete do kina. Mnozstvi reklamy totiz nikdy neurcuje kvalitu vyrobku. To mate jako s ruznymi napoji ci pozivatinami, ktere "obsahuji vitamin C". Kdyz se pak podivate, kolik tam toho vitaminu je, zjistite, ze je to tam jen kvuli marketingu, protoze to nestoji z hlediska vyzivy za rec. Stejne jako Ramy s miliony na reklamu, stejne i Amway je o trosku jinem marketingu. Ale nic to nevypovida o huzitne odnote toho zbozi. Je jasne, ze globalni forma muze neco nominovat (nebo stejne tak uplatit) na cenu OSN. Vedle toho ale budou existovat vyrobky, o kterych se v zivote nedozvite a jejich primarnim uplatnenim nebyl
o vydelavat triliony dolaru. Svet neni jen o penezich. Chtel bych videt, kolik lidi z Amway ma sve pratele, kterym nutily sve vyrobky a oni je nechteli, stale za pratele.

Jméno:
Předmět:
výrobky
Datum:
12.08.2000 18:39:43

Milí pane Nováček.
Už jste vůbec někdy měl a používal výrobky firmy Amway? Mám takový dojem, že ani nevíte jak vypadají nebo jak se ředí a používají. Než prosím něco napíšete dalšího, přečtěte si předešlé připomínky. Já používal výrobky už za komunistů a nikdy mi nesmí vkročit do bytu jakýkoliv jiný jedovatý a předražený výrobek z drogerie.
Musel jsem se hodně smát tomu co jste napsal.:-)))

No, je to váš názor. Mám ještě malou otázku. Jak si vlastně představujete svobodu? Mám známého v Aw a je na 21%. Jeho výplata dělá min. kolem 50-60.000.- /m a nepřipadá mi, že by nebyl svobodný, když má dovolenou skoro pořád. Pokaždé, když ho vidím, tak buď někam odjíždí do zahraničí nebo se věnuje koníčkům. Trochu pracuje, ale většinu času tráví s rodinou a né v zaměstnání. Jenom taková maličkost - Amway začal dělat 3 roky potom, co vstoupila do ČR. Rozhodně nebyl jedním z prvních, ale poctivě dřel každý den.

Nashledanou Pavel Bobek

Jméno:
Předmět:
co dealeri AmWay asi nevedi
Datum:
13.08.2000 00:03:27

"Milí pane Nováček"? :-)))) Snad "Mily pane Novacku". No nic, kazdy mame takove vzdelani, jake jsme chteli mit. Verim, ze neni problem vydelat si klidne i 100.000,- se zakladni skolou prodejem AmWay. Ale takovy clovek mi, nezlobte se, opravdu nepripada svobodny. Je vtazen do nejake sekty, jejimz jedinym poslanim je presvedcovat ostatni (rodinu, kamarady) aby si koupili vyrobek, na kterem on pak vydela. A presvedcuje je jen proto, aby vydelal. Takze jestli Vam ty vyrobky, pane Bobku, vyhovuji, tak Vas ten kamarad asi dokazal dost dobre presvedcit. Rikal Vam take o tom, kolik deti uz jejich koncentraty vypilo a zemrelo na ne? Vzdyt toto jsou jedy a ziraviny! A pak nam tu povidejte neco o "jedech" z drogerie. Dokazete tu atke obhajit, proc se vyrobky nesmeji prodavat v bezne obchodni siti? Proc kdyz budu vlastnit supermarket, stejne tam nemuzu jako distributor AmWay vyrobky nabidnout? Vzdyt by se tak sit drogerii s jejich "jedy" musela polozit - kazdy by si tam koupil AmWay.

Ja napr. vidim svuj smysl zivota v badani a v pedagogicke a publikacni cinnosti. Tam vidim i svoji svobodu. Rozhodne nechci svuj potencial jednou utopit v tom, ze budu jako loutka obchazet zname a nutit jim nejake vyrobky. Ale pokud nekdo potrebuje nutne k zivotu hodne penez a nema treba ani moc vzdelani, asi mu nic nebrani stat se otrokem AmWay. Ostatne bez tech otroku by nebyli jeho zakladatele tak bohati. Svobodu vidim take v tom, ze si dokazi opatrit informace, ktere mi pak umozni se svobodne rozhodnout (napr. se rozhodnout nedrit na zakladatele AmWay). Na strankach AmWay se tvrdi: " We invite you to examine and compare what makes Amway one of the best business opportunities in the world.". Opravdu ale vypada nejlepsi obchodni prilezitost nasledovne?

Dovolte mi citovat odstavec odtud: http://dcn.davis.ca.us/~btcarrol/skeptic/amway.html

"According to Amway, their annual sales amounts to about $7 billion
and there are 3 million distributors. Thus, the average distributor's sales
amounts to about $2,333/yr. If 30% of that is profit, the average
distributor makes $700/yr. Klebniov claims that the average income is
$780, but the average distributor buys $1,068 worth of Amway goods
himself and also has expenses such as telephone bills, gas, motivational
meetings, publicity material and other expenses to expand the business.
"The average active distributor sells only 19% of his products to
non-Amway affiliated consumers," according to Klebniov. "The rest is
either personally consumed or sold to other distributors." In the United
States, the Federal Trade Commission requires Amway to label its
products with the message that 54% of Amway recruits make nothing
and the rest earn on average $65 a month. No such labels are required
in other countries, but the facts are clear. Most people who get
involved in Amway will not make money." konec citace.

Je to tedy opravdu tak dobra prilezitost? Nebo jen proste potrebuje nekdo dalsi prodavace
AmWay a tak to zkousi propagovat i tady na Internetu, na e-komerci?

Vsem, kteri maji rozum, doporucuji ke cteni treba tohle: http://www.getfacts.com/amway/index.html

Me osobne pobavil jeden z nejnovejsich patentu AmWay - USD0429329 -
pokryvajici "The ornamental design for a vitamin tablet...". To se pak snadno
chlubi stovkami patentu. Kolik z nich je ale na samotne lahvicky atd. a kolik
z nich je na chemii - na to, co me jako uzivatele zajima nejvice? To ale asi nikdo z dealeru nezkouma, protoze hltaji jen
to, co jim ucelove predhodi pri prezentaci - pri jejich lovu.


P.S. Nejde mi ani tak o ty vyrobky, ale o marketing, kde se pri jeho trenovani vymyvaji mozky
lidem prahnoucim po penezich - take opet pro penize. Me osobne nekolik znamych
hodne otravovalo, abych vyrobky pouzival a tezce nesly, kdyz jsem je poslal kamsi. Stejne
jako kdyz jsem se mnohokrat zeptal Svedku Jehovovych, zda jsou Svedci jeste drive,
nez stacili vyslovit druhou vetu.

Jméno:
Předmět:
Re:...potrefená husa nejvíc kejhá...
Datum:
14.08.2000 13:31:12

Nevim, co tou husou p.Vavra mysli. Jestli tim mysli sebe, tak to ano. Muj nazor je ten, ze neni spatny system prodeje, ale jsou jen spatni obchodnici. A toto lze vztahovat i na tzv. "kamenny" obchod. Neni vyjimkou protivna prodavacka za pultem. Tak stejne MLM delaji lidi. Protoze je to system otevreny kazdemu, bohuzel jsou zde i ti horsi (mozna spatni), kteri tomuto systemu kazi povest. A co se tyka firem, ktere stoji za Amway? V CR je to napr.: Compaq, Eurotel, ve svete potom Coca Cola, Philips, Kenwood,... Ani jedna z nich asi nebude ve vlastnictvi Amway :o))

Jméno:
Předmět:
Re: L.N.
Datum:
14.08.2000 21:20:02

Dobry den.
Amway existuje už 40 let a i po tak dlouhé době se najde hrdina, který si myslí, že je to blbost a nemůže to fungovat. Výrobek L.O.C. je vyroben z Kokosového oleje a vyplachují se s ním žaludky ptákům při ropných katastrofách. Opravdu těžce jedovatá látka. :-)) No, co se dá dělat.
Prášek na praní - Test MFDnes Duben 1999 - Bezfosfátový koncentrát a vítěz testu.

Mám takový dojem, že když si zajdete na firmu osobně, tak vám rádi dají informace o výrobkách a jejich složení.
I informace o ekologických aktivitách firmy. Těch opravdu není málo.

?????? Pořád nemohu pochopit, že člověk, který nikdy nedržel výrobky Aw v ruce je tak dobře zná a tvrdí, že jsou to jedovaté látky. ???????????????

A ještě malé vysvětlení.
Amway produkty se nesmí prodávat v obchodech, protože se prodávají MLM systémem. To by mohl pochopit i ten největší trouba. (snad)

Dík za vaše reakce, už se těším na další.
Všem přeji dobré zdraví. Pavel Bobek

Jméno:
Předmět:
svobodny obchod !?!?!?!??!?!?!?!?!? fakt, jo????
Datum:
15.08.2000 15:46:47

hmmmm, ja jsem jako clovek, ktery by do marketingu mel trochu videt, mel vzdycky pocit, ze obchod je obchod, ale jsou urcita, rekneme napriklad moralni kriteria (osklive slovo, ale plne vystihujici), ktera se v obchodu a take v MLM proste DODRZUJI. neni jich moc, kazdy se je tak trochu snazi prekrocit, ale uzus zde existuje a ve sve podstate je dodrzovan.

mam na mysli treba VYDIRANI, coz ve sve podstate MLM v podani amweje je. znam to ze sveho okoli, kdy jsou vztahy mezi pribuznymi ostre rozdeleny na "kupuje ode mne amwej/nekupuje" a kdy lide sahaji skutecne az k argumentum typu "to si ode mne nic nekoupis a nechas me umrit hlady?". system tohoto MLM neni postaven na obchodnich podminkach, ale na vytvoreni struktury natlakovych nastroju, ktere zcela nezakryte manipuluji s lidskou podstatou. cele kouzlo je v tom, ze na rozdil od medialni reklamy, ktera je jednak regulovana a jednak v siri sveho komunikacniho kanalu nedokaze vyvolat hluboky osobni zasah (sdeleni, urcene velke skupine lidi, je prilis univerzalni), amwejovský MLM implantuje do kazdeho jedince myslenky, na zaklade kterych se onen jedinec zacne chovat jako predator a obet zaroven: sezrat co se da, at to stoji co to stoji, i za cenu ze se ponizim a obetuji.

neda se rict, ze bych amwejovský MLM nenavidel, jen se mi proste nelibi a jsem rad, ze v nem nejsem. chladnym rozumem mohu rici, ze je to skutecne, jak napsala Radka, dokonale funkcni stroj, jenomze to je treba kulomet taky a kvuli tomu ho nemusim mit rad.

ja osobne jsem naopak propagatorem MLM, ackoliv ve svem vysedku nema za konecny efekt dobrou cenu pro koncoveho spotrebitele, ale tucnejsi konto majitele. i kdyz to nevadi. dokazu ocenit dobry napad a at si kazdy vydela podle svych zasluh. myslim, ze MLM je jednim z nejdokonalejsich loyalty programu, ktere kdy existovaly, nuti spotrebitele verit zbozi a vytvorit si k nemu vztah.

i reakce toho pana, ktery evidentne amwej prodava, svedci o tom, co jsem popsal vyse: pokud si pod pojmem "svoboda jedince" nekdo predstavuje caste dovolene a konicky, mel by navstivit alespon psychologa, pokud to uz neni na psychiatra :) ve svete amweje dochazi k podivnemu preskupeni osobnich hodnot a je to ze strany tvurcu systemu jasny zamer.

BTW, kvalita vyrobku s tim vubec nesouvisi, pomoci MLM se da prodat cokoliv dobreho i spatneho.

amwejovsky typ MLM ma jeste jeden zvlastni rys: kazda slusna firma se ve svem PR snazi byt co nejtransparentnejsi, podavat o sobe co nejvice informaci atd. amwej to dela docela opacne, coz kazdemu muze napovedet o co tady vlastne jde.

mozna by se daly vydelat i slusne penize provozovanim kurzu sebeobrany proti amwejovskemu typu MLM :))))

jinak preju Radce, aby nebyla v nocnich hodinach prepadena a ztyrana fanatickymi privrzenci Velkeho amweje :)

Jméno:
Předmět:
argumenty
Datum:
16.08.2000 00:10:42

Moc vás všechny odpůrce i příznivce zdravím.

Jsem rád, že se debata takhle rozjela. Konečně máme možnost získat různé názory na jednu věc. Nejvíc se mi líbí, jak taková věc jako je MLM dokáže lidi nadchnout a nebo zhnusit.
Bohužel mi někdy ty příspěvky připomínají tu historku, jak tři slepci stojí u slona a májí ho popsat. Ten u ocasu říká, že je to had. Ten, co stojí na boku říká, že je to zeď a ten u chobotu, že je to roura. Pořád se hádají, ale jeden druhého nedokáže přesvědčit, že mají pravdu.

Byl bych moc rád, kdyby odpůrci MLM (Amway,Quixtar) nepsali pořád jen o svých pocitech, ale konečně nám řekli nějaká fakta, proč je MLM tak špatný. To že někdo prodává a nekouká nalevo a napravo je jen a jen jeho vlastní blbost. Amway to nikde nenařizuje, že se tak má chovat. A co takhle dotěrnej pojišťovák - taky je pojišťovna špatná?
Kdyby byl MLM opravdu tak špatný, tak proč pořád roste? A proč do něj vstupuje stále více a více velkých firem? A proč se začal vyučovat na VŠ jako nejrychleji se rozvíjející byznys? A proč je pořád víc úspěšných a svobodných NVP a distributorů?

Prosím odpůrce, aby mi odpověděli, ale argumentama a né z jejich negativního pocitu ze setkání nějakého nešikovného podomního prodejce.

Předem děkuji.

Jiří Borek

Jméno:
Miki
Předmět:
RE: ALL
Datum:
16.08.2000 01:34:51

Někdy škodí nejen nedostatek, ale i přemíra informací. Zejména, jsou-li jednostranně zaměřeny. Dalším kamenem úrazu je, že chceme-li získat dostatečné množství informací, musíme proto vstoupit do "systému".

Velmi by mne zajímalo, jak se "členům" systému změnila struktura přátel v souvislosti s dosaženou "hodností". Kolik z jejich současných přátel jsou "takyčlenové" a kolik jich zůstalo těch původních?

Celý ten systém (myslím teď A) shrnují jeho příznivci v této debatě na výrobky, kvalitu, ceny OSN atd. víceméně přesně dle "příruček". Rád bych ale od nich slyšel také něco osobního - o jejich pocitech, o tom jak se jim změnil žebříček osobních hodnot (jestli vůbec) a tak... Nestává se jim například, že se třesou na nový "katalog" a pak se v něm "rochňají" a uvažují, kolik jim ta která novinka "hodí bodů od jejich oveček"? - Prostě jen vidina mamonu (např. ve formě diamantů :)

Já osobně, když už listuji nabídkou nějaké firmy, hledám v tom věci, které by mi udělaly radost. Radost mi samozřejmě udělá i nižší cena, ale rozhodně mi hned nemusí běhat hlavou počty lidí v mé linii a násobky bodů za jejich nákupy...

Přišel jsem (díky A) o 2 přátelé. Viděno z mého pohledu; nechtěl jsem se stát jejich "ovečkou" - odolal jsem jejich manipulaci (jsem na to moc citlivý), takže jsem se stal "zbytečný".

Michal

P.S.
Vy informovaní prosím omluvte slova v uvozovkách. Nejsem dostatečně informavaný a neznám tedy přesné odborné výrazy.

Jméno:
Předmět:
Poděkování
Datum:
16.08.2000 08:34:16

Ahoj všem, kteří se ať již na jedné, nebo na druhé straně barikády zúčastnili této diskuse.

Jmenuji se Roman Čížek a jsem smaragdovým NVP(distributorem) Amway.

Možná Vás to ode mne překvapí, ale rád bych poděkoval slečně, nebo paní Radce Bursíkové za její článek o Quixtar.com. Zejména bych rád ocenil to, že v začátku svého článku celkem objektivně poukázala na nesporné klady tohoto obchodního portálu, vyzdvihla jeho povedenou grafiku a označila jej za - cituji: "Promyšlený obchodní nástroj."
I když v závěru svého pojednání autorka tohoto článku poukazuje na rysy, které se jí na zmíněném druhu obchodu nelíbí, takže u některých lidí mohl celý článek vzbudit dojem, že jde o kritiku, rád bych poděkoval, že jsou tyto připomínky korektně označeny jako subjektivní názor autorky a na vlastní názor má pochopitelně každý z nás právo.

Pozorně jsem si pročetl veškeré komentáře k tomuto článku a zjistil jsem, že místo reakcí na článek o Internetovém portálu Quixtar.com, se většina komentářů týká firmy Amway a tzv. "ducha Amway".
Nechci na všechny tyto komentáře reagovat, protože si myslím, že je zbytečné pokoušet se touto cestou zvrátit názor přesvědčených odpůrců i přesvědčených příznivců tohoto podnikání. Oba tábory budou mít vždy své argumenty a je skutečně nemožné na této malé platformě dokonale rozebrat tak rozsáhlý a složitý projekt, jako je Amway prodejní a marketingový plán, zvláště když na každý argument vždy budou existovat minimálně 2 úhly pohledu.

Rád bych se dotkl pouze dvou bodů, které se, i když nepřímo objevují ve většině kritických komentářů, které narážejí na tzv."duch Amway".

Tyto připomínky o tzv."duchu Amway" vyplývají většinou z mylné představy mnoha lidí, že podepsáním startovní soupravy, které odpůrci tohoto obchodu rádi nazývají "zlanařením", nebo "ulovením ovečky", vzniká něco jako VSTUP DO AMWAY- jako VSTUP DO CELKU, KTERÝ BUDE JEDNOTLIVCEM MANIPULOVAT. Vzniká představa, že mezi osobou, která začíná s tímto podnikáním, a Amway vzniká vstah nadřízeného a podřízeného.
Toto je bohudíky veliký omyl. Každý jednotlivec, který se pustí do tohoto obchodu je naštěstí skutečně svobodným pánem svého vlastního podnikání. Něco jako VSTUP DO Amway neexistuje. Jediní, kdo mohou VSTOUPIT do Amway jsou zaměstnanci firmy Amway.
Distributoři jsou nezávislé osoby, které mohou pouze využívat podnikatelský plán a výrobky firmy Amway k vytváření zisku ve SVÉM VLASTNÍM OBCHODNÍM PODNIKÁNÍ.
Z toho také vyplývá, že veškeré návody a obchodní praktiky jsou v tomto obchodě podávány pouze formou RADY nebo DOPORUČENÍ a nikoli formou ZÁVAZNÝCH PRAVIDEL, nebo dokonce MANIPULACE.

Je mi jasné, že odpůrci tohoto podnikání budou okamžitě namítat a poukazovat na některé meetingy, semináře distributorů a označovat je za "vymývání mozků" atd.
Atmosféra a jazyk používaný na těchto setkáních je samozřejmě do jisté míry ovlivněna tím, že toto podnikání pochází ze Spojených Států Amerických, kde je podobná forma setkávání lidí, podobných zájmů (a nemusí to být sektáři),běžnou součástí života a kultury (i politické)- stačí se podívat třeba na záběry z předvolebních meetingů politických stran.

Je samozřejmé, že ne každému je tento způsob setkávání příjemný, a je také pravda, že v našich podmínkách je pro mnohé lidi poněkud neobvyklý.
A tak se budou tímto způsobem setkávat a vzdělávat pouze lidé, kterým to bude příjemné. Myslím, že to je přirozené a je to tak v pořádku.

Další oblast, kterou někteří odpůrci tohoto podnikání často napadají je to, že "Amwayáci" často mluví o penězích, vyzdvihují počty milionářů, kteří pocházejí z Amway obchodu a vzniká tak představa, že snad ani nemyslí na nic jiného než na peníze.
Skutečnost je však taková, že pokud někomu nabízíte obchodní příležitost, jak jinak chcete proboha poměřit její výhodnost, než množstvím peněz, které se dají vydělat, popřípadě příkladem někoho, kdo se danému oboru s úspěchem věnuje.
Toto jsou důvody proč "Amwayáci" často hovoří o penězích.

Většina "Amwayáků" ale v žádném případě není "banda zaslepených fanatiků mamonu", jak se snaží naznačit někteří odpůrci tohoto podnikání ve svých příspěvcích.
Je možné, že tyto názory vyplývají z "českého" národního postoje k penězům - "Každý by chtěl mít peníze, ale když je má někdo jiný, musí to být zloděj a lump."
Připouštím, že někteří lidé, zvláště na začátku svého podnikání, mohou nahrazovat začátečnický nedostatek profesionality při vysvětlování této příležitosti, takovým nadšením a snahou vyzdvihnout veškeré její výhody, že to na jejich okolí může působit až přehnaně.
Ale věřte nebo nevěřte, Amwayáci" jsou normální lidé, jejichž jediným hříchem je to, že se chtějí mít lépe než se mají, chtějí vydělat více peněz a dopřát si některé příjemnosti, které jim život může nabídnout a tato příležitost se jim jeví jako smysluplná. Připouštím, že to je v Čechách asi velmi těžký hřích.

Je mi jasné, že i kdybych se sebevíce snažil popsat co nejobjektivněji toto podnikání, nepodaří se mi vysvětlit přesvědčeným odpůrcům tohoto podnikání, jaká je skutečnost. Je mi také jasné, že i tuto reakci mnozí označí jen za další "manipulaci" z dílny "zlých Amwayáků".

Je pravda, že jsem skutečně dlouho zvažoval, jestli má vůbec smysl se do této debaty zapojovat, protože na tuto reakci může přijít 1000 dalších, na které asi nebudu mít ani čas, ani chuť odpovídat.
Internet je bohudík, ale zároveň i bohužel, tak otevřené médium, že si na něm může "plácat kušnou" a vydávat se za odborníka kdokoli, i když jeho názory třeba nestojí ani za fajfku tabáku. Ale pokud se objeví, a je jisté, že se objeví, některé další příspěvky takového druhu, rád bych vzkázal všem kamarádům a dalším, kteří si budou chtít zachovat svůj nezkreslený názor větu, kterou napsal starý dobrý Dale Carnegie:

"PAMATUJTE, ŽE KDYŽ VÁS ZE ZADU KOPAJÍ, ZNAMENÁ TO, ŹE JSTE VPŘEDU!!!

Roman Čížek

P.S.
Ještě jednou bych chtěl poděkovat autorce základního článku Radce Bursíkové za celkem korektní přístup a pokud by chtěla získat více informací, zde je moje nabídka:
Jsem kolem tohoto obchodu více než 6 let, aniž bych si chtěl lichotit myslím, že o něm dodopravdy mám dostatek informací, o které jsem ochoten se s Vámi podělit (aniž bych Vás chtěl o čemkoli přesvědčovat).
Mám pro Vás, jako dárek za snahu, vynaloženou na Váš článek, připravenu i knihu o Quixtar.com, kterou jste zmínila ve svém článku. Pokud budete mít zájem pošlete mi prosím e- mail na adresu: <rce@rce.cz> a můžeme se domluvit na dalším.
Zdraví Roman Čížek.

Jméno:
Předmět:
Re: argumenty
Datum:
16.08.2000 08:53:23

"A proč je pořád víc úspěšných a svobodných NVP a distributorů?"

Možná právě proto, že je také stále ještě více NEÚSPĚŠNÝCH distributorů. Nebo máte informace o tom, že počet úspěšných roste výrazně rychleji než počet neúspěšných??

Dále tu padl argument že něčí známý vydělá prostřednictvím MLM měsíčně 60 tisíc bez práce.

- Podle mě je to jen důkaz něčeho prohnilého (a to obecně, ne jen v MLM), protože ve zdravém podniku musí hodnota odvedené práce stále odpovídat příjmu. Pokud Amway/Quixstar někomu generuje zmíněný příjem bez odpovídající snahy, znamená to že jsou zde na druhé straně podváděni buď jiní distributoři neodpovídající odměnou (což mohou dokazovat čísla zmíněná v příspěvku p. Nováčka), nebo koncoví zákazníci neodpovídající cenou.

Jméno:
Předmět:
Reakce na pana Nováčka: "Knihu prodaval jen Amway"
Datum:
16.08.2000 10:22:31

Dobrý den,
chcete-li si knihu Quixtar koupit, je už minimálně měsíc k dispozici v internetovém obchodě Vltava a většinu času stojí na prvním místě v TOP 10.
Adresa: http://www.vltava.cz

Kupka

Jméno:
Předmět:
Internet v rouše Amway?
Datum:
16.08.2000 13:49:50

Děkuji za uvedení tohoto článku o Quixtar.
I když jsem si původně myslel, že se dozvím něco o obchodním médiu budoucnosti a jak je vidět mnoho příspěvků se týkalo naprosto jiných oblastí … nevím, měl-li to být nakonec přípěvek pro podporu Amway či Antiamway … ?

Pro snadnější pochopení vlastností záporně chápané "uzavřenosti systému" -jak to chápu já:

Příklad:
Představte si, že jsem majitelem obchodu s libovolným sortimentem … housky, boty, květiny, parfémy, mobily, čerpací stanice …
A Vy ke mně občas zajdete nakoupit. Já jsem si samozřejmě vědom toho, že Vaše pravidelné návštěvy by pro můj podnik byly přínosnější, tak budu hledat způsoby, jak Vás motivovat k jakési loajalitě - tzn. budu se snažit Vás přimět co nejblíže k tomu, abyste nakupoval výhradně v mém obchodě. A jednoho dne proto za Vámi přijdu s nabídkou:
"Vážený XY, mám pro Vás návrh. Dohodneme-li se, že když utratíte v mém obchodě měsíčně (dejme tomu pro tento příklad) 5000,- Kč (znamená to, že Vás prakticky budu nutit k tomu, abyste přestal utrácet u konkurence), pak Vám na konci měsíce vyplatím 3% z Vašeho obratu zpátky. Berete to?"

A bude plně na Vašem uvážení, přistoupíte-li na moji nabídku či nikoliv. Já však svůj návrh rozšířím:

"Vážený XY, dohodneme-li se, že do mé firmy doporučíte (tedy přivedete mi osobně představit) své známé, kteří budou v mém obchodě rovněž realizovat své nákupy, tedy utratí-li v mém obchodě měsíčně (dejme tomu pro tento příklad) každý 5000,- Kč (znamená to, že je prakticky budu rovněž nutit k tomu, aby přestali utrácet u konkurence), já budu jejich obraty slučovat s Vašimi a Vám na konci měsíce vyplatím taková % z celkového obratu zpátky, která vyplynou z předem oběma stranami schválené obratové a provizní tabulky. Dejme tomu 9% z celkového obratu 60.000,-. Vaši a Vámi doporučení známí budou ode mne na konci měsíce dostávat 3% nebo dle tabulky platná % ze svého obratu zpátky. Berete to?"

A bude plně na Vašem uvážení, přistoupíte-li na moji nabídku či nikoliv. Já však svůj dále návrh rozšířím:

"Vážený XY, mám pro Vás návrh. Budete-li ochoten se naučit spoustě nových věcí, ochoten tvrdě pracovat, a dokážete-li naučit chodit do mého obchodu pravidelně nakupovat tolik lidí, že souhrnné měsíční obraty přesáhnou 500.000,- Kč, já s Vámi sepíši smlouvu o spoluvlastnictví tohoto mého obchodu s efektem pro Vás, že Vám začnu vyplácet pravidelnou rentu ve výši (dejme tomu pro tento příklad) 20.000,- Kč po celou dobu, kdy obraty Vámi vytvořené zákaznické skupiny budou splňovat podmínku překročení 500.000,-/měs. Procenta z rozdílu obratů Vám pochopitelně zůstanou zachována. Berete to?"

Samozřejmě, že na takovéto obraty nebude patrně stačit jen Vaše přivádění nových zákazníků, ale bude nutné se rovněž věnovat výuce dalších následovníků, kteří budou Vaši práci duplikovat. Ale to není tím pravým účelem tohoto příspěvku.

Teď tedy otázky:

- uzavřenosti systému:
Dokážete nalézt nějaký nástroj, mechanismus, který by Vám při takovémto odměňovacím způsobu dokázal pohlídat koho jste do mé firmy přivedl právě Vy (a tudíž Vám náleží provize za obraty) a koho přivedla kolegyně?
Ve výše uvedeném případě jsme uvažovali o osobním seznámení a představení, ale obecně musí být sestaven nějaký transparentní postup, jak přesně evidovat kdo, koho a za kolik … prostě dokud v tomto bodě nebude jasno … zdá se Vám to "jako celková uzavřenost systému"?

Budete mít pocit, že mnou vyplácená Vaše odměna nějakým způsobem okrádá Vaše známé, kteří se zapojili s Vámi do "věrnostního programu" a začali nakupovat téměř výhradně v jednom (mém) obchodě? Alespoň sortiment, který tam v nabídce já mám.

Věříte rovněž tomu, že dokážete celý projekt pochopit na ulici nebo po telefonu během krátké chvilky?
Nebo budete reagovat tím, že se hned budete tázat na jméno toho obchodu a zjistíte-li, že je můj, tak celý systém okamžitě negujete, protože se kamarádím s někým, kdo Vás v minulosti obral v kuličkách ?

Bude pro Vás v tomto případě "velmi rozhodující" jaký sortiment je k mání v mém obchodě? Například housky nebudou ze Žižkova ale z Michle, boty nikoli ze Zlína, ale z Třebíče … anebo Vás spíš osloví příležitost k podnikání - ano, ano, za provize.

Jak budete reagovat na své horlivé známé, kteří budou do mého obchodu nutit násilím chodit nakupovat své příbuzenstvo? Bude to snad vina toho mého obchodu? A ovlivníte je?

Budete mít pocit, že si svou odměnu odnášíte zadarmo a bez práce? Anebo že Vás já jako majitel vykořisťuji?

Jaký bude asi Váš zájem, abych svůj obchod ještě také mediálně prezentoval? A jaký bude můj zájem na reklamních aktivitách? Nebude pro Vás lepší, abych tyto finance raději vracel do odměn pro Vás? Pardon, to prý vlastně nemohu, aby na mne zbylo víc … viz výše.

A jak zareaguje moje konkurence? Nebude třeba pouštět do světa různé šuškandy o manipulování s lidmi apod.? A dokážete to ovlivnit?

Jak nazvete přivádění Vašich známých do mého obchodu? Správně - budete je lákat. Nebo taky vydírat. Ale ... může za to můj obchod? A ovlivním to ?

Jak pojmenujete svůj způsob vydělávání peněz - zůstane jím oněch "svobodných" od šesti do tří ? Nebo se raději necháte mnou zmanipulovat …

Chtěl jsem jen poukázat na to, že jsem spíš od článku na stránkách e-komerce očekával něco jiného, než jen osočování. Ano, v celém mém příspěvku si můžete za "můj" obchod doplnit třeba Amway, ale zkuste taky zapojit mozek a zjistíte, že tam lze doplnit jakékoliv jméno a vlastně o ten název ani nejde.

Stejně tak lze zaměnit "chození na nákupy" za klikání po objednávkách - A O TO TADY MĚLO JÍT.

Petr Pospíšil

Jméno:
Předmět:
argumenty pro pana Borka aneb JEŽIŠ co je to ten emvej?!?!???!!?
Datum:
16.08.2000 14:34:21

chtěl jste slyšet REALNÉ argumenty proti, ale já vám poskytnu i nějaké pro :)
jak už jsem psal, nejsem odpůrcem MLM, ale odpůrcem MLM typu AMWAY.

na vaše otázky budu muset odpovídat hodně zjednodušeně, protože je to na dlouhou a odbornou debatu a zde pro to není prostor.

pokud někoho nebude bavit následující výklad, ať si přečte NA KONCI můj Vzkaz odpůrcům a příznivcům :)))

proč vznikl MLM? proč je úspěšný? proč do něj vstupuje stále více velkých firem?

MLM je vlastně určitou odnoží DM (direct marketingu neboli prostředků přímého prodeje, zjednodušíme-li to). mnoho velkých firem se dnes snaží o DM, a některé přímo o MLM. proč?

klasický distribuční model se skládá z řetězce Importér-Velkoobchod-Maloobchod-Koncový zákazník. ten je ale zatížen zřetězenými maržemi: každý z článků si od výrobce bere část zisku (zisk+náklady na logistiku), takže výrobce musí buď obětovat část zisku, nebo zvýšit svou dodavatelskou cenu. MLM však ze své podstaty redukuje tento řetězec, výrobce vlastně jen dodá zboží koncovému zákazníkovi, který jej na své vlastní náklady prodává dál (zatímco importér diktuje své podmínky výrobcovi, velkoobchod importérovi atd., členové MLM musí přijmout dané podmínky). to umožňuje výrobcovi produkovat vysoké marže přímo na výrobě.

další důvod jsou komunikační kanály. původní obchod vznikl tak, že ten, kdo měl dostatek masa, vyměnil se sousedem toto maso za trochu soli apod. to je přirozený způsob obchodování, který je založen na osobní důvěře. člověk, kterého osobně znáte a kterému věříte, vám prodá téměř cokoliv, pokud se osobně zaručí za kvalitu a užitnou hodnotu. stalo se však to, že průmyslovou revolucí se tenhle vztah zdeformoval a prakticky vytratil, mediální reklama je jen jeho náhražkou. mediální reklama má za úkol nejen vyzdvihnout benefity zboží, ale vytvořit i osobnost značky, která bude dané cílové skupině blízká a které uvěří. jenomže to je pořád náhražka. celé kouzlo domácích vajec není v kvalitě, ale prostě si raději koupíte vajíčka od souseda, protože ho znáte, věříte mu a důvěřujete jeho zboží víc, než totožnému produktu v chladném odosobněném supermarketu. a na to sází MLM - osobní prodej.

další důvod pro MLM, který už ale není tak pozitivní, jsou náklady na lidské zdroje. dobrým obchodníkem se nemůže stát každý a určitě ne přes noc. obchodník je nositelem firemní kultury a vytváří povědomí o výrobku. MLM většinou šetří peníze na tom, že jejich obchodníci nejsou kvalitně proškoleni (kvalitní školení obchodníka dělá buď firma sama, a to specializovaným oddělením, nebo externím dodavatelem, v každém případě jde o dlouhodobý, velmi náročný a složitý proces, který vyžaduje špičkové profesionály a nejde provozovat stylem já vyškolím Frantu a on potom vyškolí další). další stránkou MLM je prakticky neexistující vnitřní firemní prostředí, které by obchodníka kultivovalo a usměrňovalo. systém manažingu/koučingu spočívá v tom, že firma nese rukopis svých top-managerů. ale to jde jen u „firem v kamenných domech“, kde je jasná hierarchie a kde jsou zaměstnanci neustále ve styku, jsou stále usměrňování a kontrolování. MLM na neexistenci nebo jen částečné ex
istenci takového prostředí opět šetří peníze (náklady na managing, prostory atd.).

další důvod je zákaznická loyalita. snem každého výrobce rychloobrátkového zboží je mít stálé a věrné odběratele. to je největší obchod, jaký můžou udělat. členové MLM takoví jsou. proč? protože aby mohli dobře prodávat, musí se nejdříve stát nadšenými a věrnými zákazníky a to přenášejí na své zákazníky. protože přímý prodejce, který nevěří svému zboží, nic neprodá. a naopak. a velké firmy, které nedělají MLM, vynakládají velké peníze na tzv. loyalty programy, které ani zdaleka nedosahují účinnosti MLM.

další důvod jsou také koncové ceny, které MLM svým principem osobního prodeje umožňuje nastavit daleko výše, než by jinak mohl.

to jsou v kostce důvody, pro které je MLM úspěšný a proč po něm sahají i velké firmy.

existuje mnoho modifikací MLM a já osobně považuji emvejáckou za špatnou. proč? zamyslete se na chvíli. podívejte se na to, kolik příspěvků a v jakých je v této diskuzi, porovnejte to s jinými články. ano, je zde spousta emocí. to proto, že právě na nich je emvejí MLM postaven. dělí svět na dva tábory, které se vzájemně nesnáší. emvej je ideologie, skutečně podobná sektářství. to je základ jeho úspěchu, proto tolik vydělává, protože věci, které jsou předmětem běžné denní spotřeby, se najednou stávají nosičem nějaké ideologie, přístupu k životu, pohledu na věc. problém není ve špatných obchodních zástupcích (které mimochodem tento typ MLM svou infrastrukturou generuje jako na běžícím páse), problém je v principu, který dotlačí člověka k potřebě vydělávat na svým blízkých, a je jedno, jakou formou to udělá. staré známé obchodní pravidlo říká, že obchod a osobní vztahy se nesmějí míchat a emvejí model to postavil opačně. a to je to, co lidem pije krev a dělí svět n
a ony dva tábory. je to systém, kterému chybí základní morální zábrany. srovnatelné díry do mezilidských vztahů vyrábějí už jen sekty typu Svědků jehovových a manželské trojúhelníky.

existují jiné modely MLM, které fungují na jiných principech. také fungují. sice nenesou tolik peněz, ale neotravují lidem život.


Vzkaz pro příznivce a odpůrce MLM:
to, že je emvejí MLM postaven na penězích, není nic špatného. každý obchodní systém musí být postaven na odměnách za prodané zboží, jinak zkolapsuje. to, že si v něm někdo vydělá 60 000, také není příznak ničeho. každá firma na světě se snaží své zboží prodat co nejdráž a reguluje ji mimo antimonopolních opatření také princip poptávka/nabídka. pokud je ochoten někdo zboží kupovat za vysoké ceny, ať ten, kdo ho prodává, má vysoké odměny. pokud je někdo tak hloupý a koupí zboží na přemrštěnou cenu, je to jeho hloupost. prodejce není nemorální, pokud své zboží prodává za nereálnou cenu, máte-li možnost si koupit srovnatelné konkurenční zboží za méně. je to jen na vás. pokud od něj nikdo nekoupí, zkrachuje.
problém není v MLM. problém je v tom, jak emvej MLM dělá. jeho MLM má ideologickou podstatu, postavenou na nerespektování etiky mezilidských vztahů.
MLM je ve své podstatě velmi účinný marketingový nástroj, jen jde o to, jak jej používáte. lopatou můžete taky vykopat díru pro kabeláž nebo s ní někomu rozbít hlavu.
a k těm ekologickým cenám, učení na VŠ a podobně: nebuďte hloupí, koupit lze cokoliv. pokud dám dostatek peněz za to, aby se na VŠ učilo seškrabávání bláta z bot, tak se to učit bude. pokud věnuji peníze na lobbing a rozhodnu se, že nějaký můj výrobek získá prestižní ocenění, tak toho taky dosáhnu.
jak už jsem říkal, úroveň emvejáků jako obchodních zástupců je implicitně dána tím, kolik prostředků je dáno na jejich výběr, vzdělání a kultivování, a je dána i firemní kulturou emveje. takže mezi nimi najdete přirozené talenty, ale také spoustu běsu a hrůzy. ano, pane Borek, musím soudit o emveji i podle lidí, kteří se snaží mi ho prodat. ti lidé totiž jsou emvej. kvalitní firmy by nikdy nic takového nepřipustili. třeba obchoďáka od National Nederlanden nemusím mít osobně rád, ale téměř vždycky je to vynikající a příjemný profík, který umí jednat. ano, pojišťovna, která má špatného obchoďáka, je špatná.
prostě je to tak, že firma je dobrá nebo špatná podle toho, jak dobří nebo špatní jsou její obchoďáci. její povinností je vložit peníze do kontrolních mechanizmů, těch špatných se zbavit a ty dobré kvalitně vychovat.
a emvejí ideologie to nepřipouští, protože by to snížilo výdělky.

Jméno:
Předmět:
odpověď panu Pospíšilovi
Datum:
16.08.2000 16:30:17

Vážený pane Pospíšile,

jednak vám doporučuji přečíst si můj předchozí příspěvek, kde je zcela racionálně analyzován obecný systém MLM i jeho variace ala AMWAY. To zodpoví mnoho vašich otázek. Váš příspěvek ale obsahuje některé věcné chyby:

ad:
---"Vážený XY, mám pro Vás návrh. Dohodneme-li se, že když utratíte v mém obchodě měsíčně (dejme tomu pro tento příklad) 5000,- Kč (znamená to, že Vás prakticky budu nutit k tomu, abyste přestal utrácet u konkurence), pak Vám na konci měsíce vyplatím 3% z Vašeho obratu zpátky. Berete to?"---

Jde o klasický slevový systém. Nevracíte ze zákazníkova OBRATU, ale ÚTRATY! Obrat má pouze obchodník. Ale v emvejím systému to možná tak není :))

ad:
---"Vážený XY, dohodneme-li se, že do mé firmy doporučíte (tedy přivedete mi osobně představit) své známé, kteří budou v mém obchodě rovněž realizovat své nákupy, tedy utratí-li v mém obchodě měsíčně (dejme tomu pro tento příklad) každý 5000,- Kč (znamená to, že je prakticky budu rovněž nutit k tomu, aby přestali utrácet u konkurence), já budu jejich obraty slučovat s Vašimi a Vám na konci měsíce vyplatím taková % z celkového obratu zpátky, která vyplynou z předem oběma stranami schválené obratové a provizní tabulky. Dejme tomu 9% z celkového obratu 60.000,-. Vaši a Vámi doporučení známí budou ode mne na konci měsíce dostávat 3% nebo dle tabulky platná % ze svého obratu zpátky. Berete to?" ---

Ano, ale tady právě končí korektní obchod. Vy mě nutíte do role vašeho prodejce a spoléháte na to, že jsem dostatečně hamižný na to, abych do toho šel. Útočíte na moje nejnižší instinkty a to už je vlastně v rozporu s etikou. Stejně tak můžete říct, že potřebuje odstranit toho a toho konkurenta a že za jeho odstranění nabízíte 50 000 Kč. Ale to jste už udělal nejen neetickou, ale i protizákonnou nabídku a jste za ní postižitelný. Stejně tak je to například s úplatky. Záměrně jsem použil velmi dramatické porovnání, aby vynikl fakt, že nabídky, které útočí na základní mechaniku lidského myšlení, nejsou vždy založeny na svobodné vůli toho, komu je nabízeno a že jde nikoliv o obchodní, ale o ETICKÝ problém.

ad:
---Samozřejmě, že na takovéto obraty nebude patrně stačit jen Vaše přivádění nových zákazníků, ale bude nutné se rovněž věnovat výuce dalších následovníků, kteří budou Vaši práci duplikovat. Ale to není tím pravým účelem tohoto příspěvku.---

Ano, to je jedno ze základních úskalí MLM emvejovského typu: výchova obchodníků probíhá spontánně, bez důsledného přenášení firemní kultura a firemních hodnot, chybí regulační prvky, které odstraní špatné obchodníky a z těch dobrých na základě přímého řízení top-managementem vychovají výborné odborníky. Proto tento systém spontánně plodí mnohem více špatných obchodníků, kteří pak lezou svému okolí na nervy svou urputností, nekulturností a fanatizmem (nebo amatérizmem).
Na druhou stranu je ovšem jasné, že výše popsaná strategie šetří spoustu peněz, které se rozdělují do zisku, což je jedním z velkých a silných pozitiv MLM - lepší ziskovost. A ziskovost není sprosté slovo, ziskovost je regulérní motor ekonomiky.

ad:
---Dokážete nalézt nějaký nástroj, mechanismus, který by Vám při takovémto odměňovacím způsobu dokázal pohlídat koho jste do mé firmy přivedl právě Vy (a tudíž Vám náleží provize za obraty) a koho přivedla kolegyně?
Ve výše uvedeném případě jsme uvažovali o osobním seznámení a představení, ale obecně musí být sestaven nějaký transparentní postup, jak přesně evidovat kdo, koho a za kolik … prostě dokud v tomto bodě nebude jasno … zdá se Vám to "jako celková uzavřenost systému"?---

Ale to vyplývá z předchozího. Pokud si najmu jako námezdní prodejní sílu mně neznámé lidi, skutečně nezbývá nic jiného, než tento systém kontroly. Jenže na druhé straně tak emvejí MLM porušuje základní etické obchodní právo: jako koncový zákazník chci mít ke spotřebnímu zboží volný a anonymní přístup a moje osoba bude prověřována pouze v případě, že prodejce cítí riziko možné ztráty. Když si jdu koupit třeba prostředek na mytí nádobí, bylo by sprosté, kdyby po mě někdo chtěl v drogerii moje osobní data.

ad:
---Budete mít pocit, že mnou vyplácená Vaše odměna nějakým způsobem okrádá Vaše známé, kteří se zapojili s Vámi do "věrnostního programu" a začali nakupovat téměř výhradně v jednom (mém) obchodě? Alespoň sortiment, který tam v nabídce já mám.---

Já možná ten pocit mít nebudu, ale moji známi pravděpodobně ano. Základní obchodní pravidlo zní: nikdy nemíchej byznys a osobní vztahy. To pravidlo je staré jako sám svět, podívejte se na starořecké lékařské: lékař nikdy nesmí léčit svou rodinu. Je tomu tak proto, že od relativně cizího člověka berete obchod skutečně jako směnu peněz za zboží, ale pokud do toho vložíte osobní vztahy, první, co každého napadne, je: ježiš, on je to můj kámoš a vydělává na mě, vždyť by mi to měl dát se slevou a nic na to nevydělat! Spoustu lidí tohle nahlas sice nenapadne, ale v podvědomí to pracuje. Ne nadarmo se říká, že nejhorší obchody jsou s nejlepšími přáteli, minimálně jeden z nich vyjde s pocitem, že buď prodělal, nebo že sebou vleče nějaký nepříjemný závazek.
Tedy opět rozpor mezi emvejím MLM a obchodní etikou.


ad:
---Jak budete reagovat na své horlivé známé, kteří budou do mého obchodu nutit násilím chodit nakupovat své příbuzenstvo? Bude to snad vina toho mého obchodu? A ovlivníte je?---

Ano, bude to vina vašeho obchodu. To přeci nemůžete popřít. Vy si vyberete prodejní kanál pro svůj obchod a tím pádem za něj nesete plnou odpovědnost. Je vaší povinností jej regulovat a řídit, vždyť je to váš prodejní nástroj, který používáte. Nemůžete přeci používat jen jeho výhod a nevýhody hodit na hlavu někomu jinému. Je to tentýž případ, jako u prodavače: když to bude hulvát a bude odrazovat vaše zákazníky, je to vaše zodpovědnost. Váš obchod bude mít špatnou pověst díky němu, a to zcela právem. Je na vás, abyste si ho buď vychoval, nebo ho vyhodil. Pokud by takový prodavač ve vašem obchodě někoho napadl a způsobil mu újmu na zdraví, jste za normálních okolností VY jako majitel před zákonem zodpovědný za to, co se ve VAŠEM obchodě zákaníkovi stalo.

ad:
---Jaký bude asi Váš zájem, abych svůj obchod ještě také mediálně prezentoval? A jaký bude můj zájem na reklamních aktivitách? Nebude pro Vás lepší, abych tyto finance raději vracel do odměn pro Vás? Pardon, to prý vlastně nemohu, aby na mne zbylo víc … viz výše.---

Tento názor vyplývá z elementárního nepochopení rozdílu mezi MLM a mediálně podporovanými obchodními projekty. MLM (zcela správně a regulérně) těží z toho, že DM (direct marketing) ve formě osobního prodeje je nejúčinnější formou obchodu. Mediální reklama je pouze náhražkou a investice do médií firmy nedělají rády, protože vědí, že si tím snižují zisk. Ale protože neprovozují MLM, co jiného mají dělat? Jinak by v tvrdém konkurenčním prostředí zkrachovaly.
Jinou otázkou je PROČ MLM neprovozují, ale na to si musíte odpovědět sám.

ad:
---Jak nazvete přivádění Vašich známých do mého obchodu? Správně - budete je lákat. Nebo taky vydírat. Ale ... může za to můj obchod? A ovlivním to?---

No tak to nemyslíte vážně. Jak už jsem říkal, pokud použijete nějaký prodejní nástroj, jste za něj PLNĚ ZODPOVĚDNÝ, je vaší povinností jej řídit, regulovat a financovat. To si klidně taky můžete půjčit auto, nabourat ho a pak jeho majiteli vysvětlit, že ne vy, ale to auto se nabouralo, vy jste v pořádku a nic se vám nestalo a je věcí toho auta, že je rozbité.
Samozřejmě nejenže můžete, ale musíte takový proces ovlivnit. A neříkejte, že na to nemáte nástroje (třeba zastavení výplat podílů ze zisku).

ad:
---Chtěl jsem jen poukázat na to, že jsem spíš od článku na stránkách e-komerce očekával něco jiného, než jen osočování. Ano, v celém mém příspěvku si můžete za "můj" obchod doplnit třeba Amway, ale zkuste taky zapojit mozek a zjistíte, že tam lze doplnit jakékoliv jméno a vlastně o ten název ani nejde.---

Vážený pane, cílem toho článku nebylo vůbec žádné osočování, ale komentář k použité marketingové technice a úvaha nad její etičností a regulérností.
Svět, ve kterém rozhodují jen obchodní kritéria, by byl skutečně světem, kde platí jen jediné pravidlo: přežijí jen silnější. Společnost si vytvořila pravidla, která chrání slabší, protože pro ní mohou být užiteční jiným způsobem než třeba predátoři nebo obchodníci nebo cokoliv jiného. Těmto pravidlům se říká etika, zákon, slušnost a podobně a naštěstí pořád ještě fungují. Díky těmto pravidlům jsou některé činnosti zakázané, jiné opovrhované a další považovány za neslušné.
A tato pravidla do obchodu patří, protože obchod je sice boj, ale bez pravidel by se z něj stal masakr.
Ano, máte stoprocentní pravdu, že místo jména Amway lze doplnit jakékoliv jiné. Nejde o firmu, ale o marketingový systém, který používá. Je na každé firmě jak chce vydělat svoje peníze, která psaná či nepsaná pravidla dodrží a která přestoupí.
A jen ona nese plnou zodpovědnost za to, jak ji lidé hodnotí a co si o ní myslí.
Teď mě ještě napadlo, že váš termín osočování je o tom, o čem vlastně emvejí model MLM je. Je to ideologie, která vás nutí brát to osobně. Když si v klidu přečtete ten článek znovu, není v něm žádné osočování, jen pohled redaktora na použitou marketingovou techniku. Jako redaktor má nejen právo, ale i povinnost mít osobní názor a vyjádřit ho, jinak to není redaktor. Jenomže vy jste to vzal jako osobní útok na sebe a proto jste použil termním osočovat.
Přemýšlejte nad tím.

lexa

Jméno:
Předmět:
Quixtar X Amway
Datum:
16.08.2000 22:30:24

Chtěl bych se přidat do diskuze jen krátkou poznámkou. Souhlasím s panem Čížkem, člověk který podepisuje startovací soupravu pouze podepisuje právní vztah s Firmou, který lze definovat jako přístup ke zboží a firemnímu servisu. Každý distributor ale buduje vlsatní nezávislou síť, která může fungovat i pro prodej čehokoliv jiného, ne jenom zubní pasty, počítače, mobilního telefonu a spousty jiných výrobků, které spadají do sortimentu Amway. Je třeba si uvědomait, že žádný z distibutorů Amway defakto nedělá Amway. Tuto firmu pouze partnersky využívá pro VLASTNÍ BYZNYS, ikdyž opřený o legální MLM. Nemyslím si že MICROSOFT, IBM, Fry MULTIMEDIA a spousta jiných firem spojila své technologie s myšlenkou podnikání Amway, aby vytvořila nějaký nesmysl. Pokud má některý pisatel negativní názor na Amway a podobné způsoby podnikání, ať si obstará dostatek informací o této problematice, nebo ať brouzdá na jiných serverech a nemusí se starat o svůj krevní tlak... :)

Dalibor Bezecný.

Jméno:
Předmět:
osobní zkušenost
Datum:
17.08.2000 05:39:57

Dobrý den.

Hodně se zde píše o tom, že Amwayák nemá rád odpůrce. Já můžu říct za sebe, že to není vůbec pravda. Dělám Amway už dost dlouho a za tu dobu jsem měl možnost poznat mnoho různých lidí. Ani jeden z nich se ke mě dodnes neobrátil zády. U většiny z nich udržuji dobré přátelské vztahy.
Já osobně hledám na lidech to dobré a za to si jich vážím. Mám mnoho kamarádů, který Amway nedělají a vůbec jim nevadí, že já ano. Je to můj byznys a oni to respektují. Taky jsem jim nabídl spolupráci, ale oni neměli zájem. No a co? Je to jejich rozhodnutí. To se mám na ně za to zlobit? Je pár lidí, který se se mnou nechtějí bavit a schovávají se, když jdu kolem, ale vždycky je to problém z jejich strany. (Asi mají strach, že bych
jim zase něco chtěl nacpat nebo je přemlouval, aby si šli vydělat víc peněz. :-) ) Promiňte, ale proč bych to dělal, když nic nechtějí a nebo na to nemají peníze (to bývá většinou ten hlavní důvod, proč mají ze mě strach). Já mám lidi rád. Jenže, když vás někdo pomlouvá nebo vás pošle někam, proč bych měl s tím člověkem udržovat dál přátelství?
Copak vy to v životě děláte jinak?
Bohužel se stává, že to jsou i členové rodiny a co potom.

Já mám bratra, který začal podnikat v ojetinách. Když začal, tak mu všichni z rodiny říkali, že skončí v base a nebo skrachuje. Bude v dluzích, atd. Dneska, když je milionář, tak ho každý obdivuje a snaží se ho využívat, jak se dá. Teď je dobrej. Je svobodný a nikdo mu nemůže nařídit, aby zítra přišel do práce. Nemá šéfa. Je svým pánem.

Další důvod, proč s některými lidmi nechci nic mít je: Když je někdo na velmi nízké úrovni a nebo už od života nic nechce a doma čučí na debilizátor. Co se od takového člověka můžete asi naučit. Chodit do hospody, ožralej kecat o nesmyslech a věčně nadávat na všechno. Já tomu říkám - negáč.

Než jsem vstoupil do byznysu, Byl jsem jeden z nich. (Můj rekord v pivech je 22 za večer) Byl jsem nezaměstnaný (bavilo mě to) a živil jsem se příležitostnýma kšeftama.
Dneska vlastním velice úspěšný byznys (můj vlastní) a krom toho jsem otevřel další firmu.
Přesně vím co si myslíte a co cítíte.
Začal jsem přemýšlet jinak. A to díky školícímu systému a né firmě Amway. Změnil jsem svůj život k lepšímu, protože poslouchám rady úspěšných lidí jako jsou Diamanti z USA a jednadvacítky v ČR.

Vždy máme na vybranou, jakou cestou se dáme. Amway je pouze jedna z nich, ale dnes vím, že kdybych jí nepoznal, kde bych asi dnes byl. Mám velké plány do budoucna a až udělám Diamanta, otevřu další podniky a dám práci mnoha lidem.

A co vy? Jak vylepšíte dnešní společnost a třeba snížíte nezaměstnanost v ČR?

Děkuji všem za další články do debaty.
Go DIAMOND Jirka

PS - Myslíte si, že pro vás odpůrce peníze nejsou důležité? Zkuste si napsat někam na papír.
Kolik hodin času trávím:
s rodinou:
spím:
volnému času:
zaměstnání(výděláváním peněz):

a vyjde vám hned, co je pro vás nejdůležitější.

Jméno:
Předmět:
polemika s p. Lexou
Datum:
17.08.2000 10:01:34

Vážený pane Hambalku,
plně s Vámi souhlasím, že je docela možné najít v mnou uváděném příkladě věcné chyby. Omlouvám se za ně. Myslím si, že na opravdu precizní a slovně správné formulace by bylo potřeba daleko víc místa.
Chci se teď reagovat na některé z Vašich argumentů
- ad: Ano, ale tady právě končí korektní obchod. Vy mě nutíte do role vašeho prodejce a spoléháte na to, že jsem dostatečně hamižný na to, abych do toho šel. Útočíte na moje nejnižší instinkty a to už je vlastně v rozporu s etikou.
> Jistě jste si všiml, že za každou mou nabídkou je věta, která Vám dává možnost volby - berete to či ne? budete-li se sám cítit hamižným, jistě tak také zareagujete.
- ad: výchova obchodníků probíhá spontánně, bez důsledného přenášení firemní kultura a firemních hodnot, chybí regulační prvky, které odstraní špatné obchodníky a z těch dobrých na základě přímého řízení top-managementem vychovají výborné odborníky.
> a na základě studia kterých vzdělávacích systémů tak soudíte? Byl jste s některým opravdu seznámen?
-ad: Jenže na druhé straně tak emvejí MLM porušuje základní etické obchodní právo: jako koncový zákazník chci mít ke spotřebnímu zboží volný a anonymní přístup a moje osoba bude prověřována pouze v případě, že prodejce cítí riziko možné ztráty.
> ale, no ... Vás Váš trafikant nesmí osobně poznat? Tady však již nehovoříte o zákazníkovi, ale pojmenovaljste je je jako námezdní prodejní sílu - a vy spolupracujete s anonymními osobami? Já tedy se rekrutování z davu bráním.
- ad :Základní obchodní pravidlo zní: nikdy nemíchej byznys a osobní vztahy.
> Opravdu? Dopud ve všech publikacích, které jsem měl možnost o obchodu přečíst jsem si opravdu všiml opaku ... A ty ranní noviny si půjete koupit schválně o ulici dál, aby Váš kamarád v budce nemíchal byznys a osobní vztahy?
To pravidlo je staré jako sám svět, podívejte se na starořecké lékařské: lékař nikdy nesmí léčit svou rodinu.
> tady máte pravdu, (ale poněkud vyšuměl byznys)
- ad: Je tomu tak proto, že od relativně cizího člověka berete obchod skutečně jako směnu peněz za zboží, ale pokud do toho vložíte osobní vztahy, první, co každého napadne, je: ježiš, on je to můj kámoš a vydělává na mě, vždyť by mi to měl dát se slevou a nic na to nevydělat! Spoustu lidí tohle nahlas sice nenapadne, ale v podvědomí to pracuje.
> ANO! Zde máte plnou pravdu ... Proč tedy nenakupujete noviny od kámoše za nákupní cenu?
- ad Ne nadarmo se říká, že nejhorší obchody jsou s nejlepšími přáteli, minimálně jeden z nich vyjde s pocitem, že buď prodělal, nebo že sebou vleče nějaký nepříjemný závazek.
> ANO! Toto jsem vždy slyšel od (bohužel) špatného obchodníka. Dobří vždy budují situaci výhra-výhra.
-ad: To přeci nemůžete popřít. Vy si vyberete prodejní kanál pro svůj obchod a tím pádem za něj nesete plnou odpovědnost. Je vaší povinností jej regulovat a řídit, vždyť je to váš prodejní nástroj, který používáte. Nemůžete přeci používat jen jeho výhod a nevýhody hodit na hlavu někomu jinému. Je to tentýž případ, jako u prodavače: když to bude hulvát a bude odrazovat vaše zákazníky, je to vaše zodpovědnost. Váš obchod bude mít špatnou pověst díky němu, a to zcela právem. Je na vás, abyste si ho buď vychoval, nebo ho vyhodil. Pokud by takový prodavač ve vašem obchodě někoho napadl a způsobil mu újmu na zdraví, jste za normálních okolností VY jako majitel před zákonem zodpovědný za to, co se ve VAŠEM obchodě zákaníkovi stalo.
> Pokud bude mým zaměstnancem - ano, máte pravdu. Pokud však obchodní kanál svěřím nezávislé firmě ... viz příspěvek pana Bezecného. Vaši horliví známí, o kterých zde byla řeč nejsou mými zaměstnanci.
ad- cílem toho článku nebylo vůbec žádné osočování, ale komentář k použité marketingové technice a úvaha nad její etičností a regulérností.... Teď mě ještě napadlo, že váš termín osočování je o tom, o čem vlastně emvejí model MLM je. Je to ideologie, která vás nutí brát to osobně. Když si v klidu přečtete ten článek znovu, není v něm žádné osočování, jen pohled redaktora na použitou marketingovou techniku. Jako redaktor má nejen právo, ale i povinnost mít osobní názor a vyjádřit ho, jinak to není redaktor. Jenomže vy jste to vzal jako osobní útok na sebe a proto jste použil termním osočovat.
> Ano, máte plnou pravdu. Omlouvám se. Neuvědomil jsem si jednu věc - má reakce byla způsobena tím, že jsem se k psaní rozhodl až po přečtení všech příspěvků a opravdu v článku samotném je to tak, jak píšete. Ono osočování se vyskytuje až v příspěvcích diskutujících, na které jsem zareagoval.
A zcela na závěr - mým názorem je, že i Váš příspěvek je jistě přínosem k této problematice. Osobně si myslím, že můj příklad se spíš týkal tzv. Referral marketingu a jeho spojování s DM či MLM pro lidi méně seznámené s detailními rozdíly může být zavádějící.
Petr Pospíšil

Jméno:
Předmět:
Pro Vás všechny
Datum:
17.08.2000 13:50:14

Předem mého příspěvku bych Vám všem ráda poděkovala za podnětnou diskuzi, která se zde rozběhla.

Dovoluji si ale upozornit na to, že úvodní článek byl pouhopouhým názorem na server, založeném na trochu jiné obchodní taktice než je mezi dnešními internetovými shopy zvykem. Tolik k otázkám uzavřenosti systému.

To, že se zde debata dostala do rovin hodnocení principu, na kterém je Quixtar založen, je pro mne signálem, že jistě stojí za to, věnovat i této problematice prostor na tomto serveru, zvláště podaří-li se mi najít nějaké pojítko mezi marketingově-prodejním systémem a elektronickou komercí.

Snažila jsem se i v původním článku zachovat objektivitu mediálního zdroje, ačkoliv jste jistě v mých dalších komentářích zaregistrovali moje spíše negativní hodnocení zázemí a principu MLM. O tom však článek nebyl.

O minimálně stejnou objektivitu se budu snažit i při přípravě dalšího článku o MLM. Jistě oslovím i některé z Vás, kteří jste se zde vyjádřili a budete mít zájem se na tomto projektu podílet.

Ještě jednou díky za Vaše podnětné připomínky a názory, které můj článek učinili relativně úspěšným co se počtu osobních komentářů týká.:o)

Radka Bursíková

Jméno:
Předmět:
Získejte víc informací
Datum:
18.08.2000 00:16:49

Dobrý den,

jak tak čtu ty příspěvky tak mám pocit, že tato debata by měla být ukončena alespoň do doby, kdy "odpůrci" získají korektní informace a potom můžeme debatovat na úrovni. Ale osobní útoky na gramatické chyby a podobné věci (příspěvky v angličtině do česky vedené konverzace) myslím nejsou na místě. Zopakuji tedy nějaká fakta a prosím, aby byla vzata na VĚDOMÍ:

1.) AMWAY <> QUIXTAR
2.) Amway NEPRODÁVÁ výrobky zákazníkům, to mohou dělat IBO
3.) Amway NEŠKOLÍ prodejce, dealery nebo manažery, od toho jsou školící systém NEVLASTNĚNÉ Amway

Dokud nepochopíte rozdíl nezi výrobcem, prodejcem a školícím systémem tak neustále budete argumentovat příklady, které vám vyvrátí každý, kdo dělal (ale skutečně dělal, ne jen byl v ) Amway 3 měsíce.

V některých článcích se psalo o neetičnosti systému Amway. Mám pouze jeden dotaz: Kdo z autorů těchto názorů četl ETICKÝ KODEX AMWAY a postihy vyplývající z jeho porušování? Až po jeho přečtení můžete argumentovat.

Nevím, proč stále argumentujete tím, že já jako IBO stále obcházím svoje příbuzné a známé a nutím jim výrobky Amway. Kde jste tuhle kravinu (musím to tak napsat) vzali?

Knihu o QUIXTAR NEPRODÁVÁ Amway a tudíž jí nemohla mít ani s předstihem. S předstihem ji prodávala zcela jíná firma z toho důvodu, že iniciovala její vydání. Nëž něco napíšete tak si zjistěte KOREKTNÍ informace, jinak manipulujete čtenáře.

A ještě k té svobodě. Je samozřejmé, že pokud mluvíme o svobodě, máme na mysli FINANČNÍ SVOBODU. Svobodu myšlení, náboženství a mnoho dalších nám snad zaručuje Ústava. Ale i kdyby nezaručovala, tak i v koncentráku si můžete myslet co chcete a modlit se ke komu chcete. Do vaší hlavy nikdo nemůže. Někdo tu psal, že je svobodný a učí lidi a dělá výzkumy. Ale kdo to platí? Někdo asi musí, co? Pokud prostudujete odměňovací systém Amway tak zjistíte, že tady člověk učí lidi i když z toho NEMÁ finanční zisk.

Něco ke školení lidí. To, že Amway neškolí lidi NEZNAMENÁ, že nejsou školeni. Pokud si to někdo MYSLÍ, ale NEVÍ, tak by o tom neměl nic psát. A že se někdo nic nenaučil to je jen jeho chyba. Já jsem vystudoval FJFI ČVUT a hned v prvním ročníku vyhodili možná 80% studentů. Produkuje tedy ta škola (zřejmě jedna z nejlepších technik u nás) samý nekvalitní nedouky? Ne, vypadávají z ní perfektní profesionálové. Projdou jen ti nejlepší. (myslím, že by se to dalo napsat o libovolné vysoké škole).

A ještě ty vztahy s "negáčema". Když jsem závodně cvičil taekwon-do, tak jsem se nejvíc stýkal s taekwon-do-isty. Když jsem tancoval, tak nejvíc s tanečníky. Když jsem byl na vejšce, tak nejvíc se studenty. Byli to mí kamarádi a dneska už u mnohých ani nevím, kde bydlí. Ale to je snad normální, ne? Kamarádi přicházejí a odcházejí a po letech zbyde jen pár opravdových přátel. Kdo z vás se stýka s lidmi z předešlé práce? Ze základky? apod. Ale nikde není psáno, že pokud si někdo ode mne nic nekoupí, nebudu s ním kamarádit. A pokud si koupí, nepovažuju to za nějaké citové vydírání. Kamarád si otevřel hospodu a když mám někdy chuť na pivo, tak jdu k němu, i když to není nejbližší a nejlepší hospoda. Ale CHCI ho podporovat PROTOŽE je to můj kámoš. A rozhodně nechci, aby mi dělal nějakou speciální cenu nedej bože snad aby mi prodával za nákupní cenu. To by přece byl nesmysl.

Omlouvám se za poněkud ostřejší tón ale omílání nesmyslných klišé a předsudků mi nepřijde jako debata a rozčiluje mě. Jsem totiž cholerik a před tím, než jsem se ve školícím systému naučil mírnit svojí povahu, tak bych vás poslal do pr... I kdybych nikdy nevydělal ani korunu, tak tahle škola mi stála za to.

Miroslav Stodůlka, 21% IBO

Jméno:
Předmět:
elektronická verze MLM
Datum:
20.08.2000 21:58:54

Rád bych jen k velmi dobrému článku dodal, že máme co dělat s novou verzí elektronického zpravování MLM. Již před tím byla tato cesta prodeje velmi agresivní a průrazná. Schovaná do internetová podoby má ještě větší průraznost. "Chytání nových duší" se vede jménem pokroku a přínosů internetu. Jsou tradovány úspěchy a výsledky dosažené obecně e-komercí na síti.

Prosím tedy všechny kteří se na podobné semináře dostanou, aby zvážili i druhou stranu mince, ne jen perspektivu odvětví. Nepodceňujme tyto aktivity v ČR. Jsou společnosti, kteří rozjezd takových akcí připravují.

Jméno:
Předmět:
Amway-Quixtar SHRNUTÍ
Datum:
21.08.2000 10:10:11

Zdravím všechny, kteří se zúčastnili bouřlivé diskuse na téma Quixtar-Amway.

Jmenuji se Milan Šedlbauer a jsem NVP (distributor) Amway.

Přečetl jsem si pozorně všechny příspěvky a rád bych především poděkoval paní Radce Bursíkové za otevření této diskuse a pevně věřím, že ani mnohá kritika směrovaná na její hlavu ji do budoucna neodradí od sledování příspěvků a psaní obdobných článků. Pouze bych jí doporučil, aby příště lépe zvážila výběr osob pro posouzení takových internetových portálů jako je Quixtar, více by mne zajímal názor fundovaných odborníků typu pana Jiřího Hlavenky (Computer Press), než pana Čelustky z ABC Systems, který evidentně nepostřehl vývoj standardního MLM směrem k Network Marketingu, Referall Marketingu, Direct Marketingu a "zaostal" u představ "manipulačních metod" a prodejců zboží s krosnami na zádech.

Dále děkuji za příspěvky především panu Romanu Čížkovi, a mnoha dalším -panu Pospíšilovi, Netolickému, Stodůlkovi, Bosákovi, Bobkovi, Borkovi, Kupkovi, Hyblerovi, Kořínkovi, s jejichž přípěvky se plně ztotožňuji a vřele je doporučuji k přečtení i ostatním čtenářům.

Několik účastníků diskuse bohužel vůbec nepochopilo základní principy systému, a skončilo u duchem omezených výrazů typu "vymývaní mozků, otrok Amway, vydírání, vtažení do sekty, atp.", nebo se snaží porovnávat úspěšné distributory k neúspěšným, atd. Tyto osoby pochopitelně vyjmenovávat nebudu a velice mne mrzí, že dosud nevyslechli někoho, kdo by jim tuto problematiku aspoň objektivně vysvětlil (ve smyslu dát více informací, ne někoho "lanařit").

Závěrem bych rád pro podporu nezkresleného názoru všech svých přátel připojil jedem citát, s kterým se plně ztotožňuji a který dle mého názoru 100% odráží vizi celého projektu QUIXTAR:

"Ani všechny armády světa nemohou zastavit myšlenku, pro níž nastala vhodná doba." Victor Hugo

S přáním pěkného dne Milan Šedlbauer
E-mail: milan@sedlbauer.cz

Jméno:
Předmět:
quixtar
Datum:
24.08.2000 23:32:18

Srdečně zdravíme všechny zájemce a účastníky debaty o Quixtar.com. Jakýkoliv názor je správný, pokud je o něm člověk přesvědčený. Názory však můžeme průběžně měnit. Jde pouze o to - od koho a z jakého zdroje získáváme informace. Pokud bych měl vyřknout (nota bene veřejně) svůj názor na jeden z největších obchodních projektů v oblasti e-commerce, rozhodně bych se k tomu uchýlil až po získání objektivních informací z nezávislých zdrojů a od odborníků, kteří se tomuto projektu věnují i v praxi a mají zkušenosti. Když mě bolí ucho, určitě nepůjdu za sousedem, který je dobrý automechanik. Když půjdeme do důsledku - koho byste si vybrali, obvodního lékaře nebo ORL specialistu? Jedna moudrost hovoří: To jak člověk přemýšlí je odrazem toho, co říká (píše). To, co člověk říká, ovlivňuje to, co dělá. To, co člověk dělá, ovlivňuje jeho budoucnost. Nenechte se nikým ovlivňovat. Vytvořte si svůj názor sami. Doporučujeme vám vřele knihu Quixtar, Barefoot,Coy. N
askočte do vlaku, kterým je Internet. Když už se povezete, využijte jej ve svůj prospěch. Úspěch je pouze rozhodnutí. Přejeme vám hezký den a moudrá rozhodnutí.

Jméno:
Předmět:
Halooo AmWayaci!
Datum:
25.08.2000 02:14:06

Mam zajem vyzkouset praci prasek od AmWay. Muzete me nekdo z Prahy kontaktovat? Nasel jsem cenik a prehled produktu AmWay na Internetu. Je zajimave, ze pry neni dovoleno prodavat produkty AmWay v kamennem obchode, ale pres Internet to tu u nas nekolik lidi provozuje. Presto ale davam prednost obchodu typu "z ruky do ruky". Dekuji.

Jméno:
Předmět:
zaverem
Datum:
25.08.2000 15:18:10

Dovolte mi, abych zaverem poskytla vam vsem poslednich par informaci.

Vzhledem k tomu, ze za par dni odjedu na dovolenou a spolecnost, kterou jsem oslovila s zadosti o informace pri priprave dalsiho clanku o MLM systemech, jejich positivech a negativech ma projekt, ktery ji plne vytezuje v prvni polovine zari, na dalsi clanek s touto tematikou se muzete tesit koncem zari.

Co se tyka nazoru pana Hlavenky, ktery tu nekdo zadal, byl jednim z oslovenych. Nemohu nikoho nutit k vyjadreni ke clanku, ke kteremu treba nema cas pripadne chut se verejne vyjadrit. (Kdyz obcas prochazim svuj mailbox, ani se nedivim..;o))

V zajmu objektivity by bylo zajimave zverejnit zde "eticke zasady spolecnosti Amway", jak to zde jmenoval jeden ze zastancu Amway. Je to jednim ze zakladnich bodu argumentace zastancu Amway, nicmene tato informace neni nejspis bezne dostupna (ja ji nikde nenasla) a proto nemuzeme byt vsichni informovani. Vy tuto informaci k dispozici mate, tak proc nam ji sem neotisknete?

Jinak Vas ujistuji, ze se nenecham odradit nekterymi takrka vyhruznymi a minimalne urazejicimi emaily, bohuzel ze strany odpurcu Amway, kteri mi prese vsechnu etiku preji abych se nezalkla zavisti nad tim ze existuje neco tak fatastickeho, svobodneho a vydelecneho jako je Amway apod., ale zustanu nadale v kontaktu s nekterymi racionalnim zastanci i odpurci Amway. A to z duvodu, abyste se na tomto serveru mohli dozvedet zase o neco vice z oboru, ktery vas evidentne zajima.

Preji vam prijemne proziti nasledujicich nekolika tydnu a at se Vam dari. V cemkoliv..:o)

RB

Jméno:
Předmět:
pan Nováček
Datum:
25.08.2000 22:23:36

Vážený pane, jsem nesmírně šťasten, že vás (aspoň doufám) nikdy v životě nepoznám. A ačkoli nejsem věřící, budu se do smrti modlit, aby moje děti nikdy neměli učitele Vašeho kalibru. Pedagogice zdar.Myslím, že svoji nejlepší diplomovou práci jste právě uveřejnil. A děkuji Vám mnohokrát, že jste mi konečně otevřel oči. Konečně vím, co to je operovat slepé střevo podle pokynů souseda.

Jméno:
Předmět:
nema to i nejake zapory?!
Datum:
26.08.2000 00:24:31

Pokud si myslite, ze je Quixtar ci Amway dokonaly, podivejte se na stranky:
http://www.samuel.cz/~richw/antiamway.htm
Poskytnou vam dodatecne informace.
S pozdravem
RichW

Jméno:
Předmět:
pan Nosek
Datum:
26.08.2000 15:05:07

Pane Nosek, jste "AmWayak", ze? ;-) Nevim za co jsem si zaslouzil ta Vase ostra slova. Asi se v teto diskusi potkavaji dva velice odlisne tabory. Tabor "AmWayaku", kteri jsou svobodni, berou minimalne 60.000,- mesicne za 10 hodin prace a vecne jsou na zahranicnich dovolenych a tabor odporcu AmWay (a odpurcu MLM), kteri jsou proste podle AmWayaku chudaci, protoze nicemu nerozumi. Vazeny pane, stacilo se mi podivat na nektere overitelne informace - treba na obrat firmy AmWay a pocet jejich dealeru, udelal jsem si reserse jejich patentu a musim Vam sdelit, ze je JISTE, ze AmWay pri "lakani ovecek" nejedna zcela cestne a vytahuje se vecmi, ktere za to vubec nestoji (treba tech jejich nekolik set patentu - vesmes na tvar pilulky ci uzaver lahve - to ostatni firmy take pouzivaji patentovane lahve a nikde se tim nechlubi, aby si neudelaly ostudu). V podstate jedine, co mi na AmWay primo vadi, je agresivita jejich "dealeru". At se jedna o (byvale) zname ci o lidi ktere clovek potka (ci spise oni jeho) nahodne na ulic
i nebo jde o lidi schovane za inzeraty "prace na VPP - 10 hodin mesicne za 20.000,-". Skutecne jsou na tom s tim nabizenim zbozi a "dealerstvi" asi stejne, jako Svedci Jehovovi s nabizenim jejich viry. Vy to vidite jen jako trosku odlisny marketing. Vazene bych na tom musel byt hodne zle, abych zacal svym kamaradum a znamym slidit po koupelnech, kuchynich, bazenech atd. a koukal, jake prostredky v domacnosti pouzivaji a zacal jim nutit takove, ze kterych neco budu mit i ja, pokud se mi podari jim je vnutit - a oni je budou pouzivat na veky. Je to muj nazor a stejne jako Vy nechcete potkat me, ja uz nikdy nechci potkat nikoho, kdo mi na rovinu neni schopen rict behem prvnich par vet, ze ma neco spolecneho s AmWay a MLM a schovava to za "financni nezavislost" atd. Naposledy me oslovila nejaka cca 50 leta pani na ulici kousek od bydliste - vypadalo to, ze neco hleda (mela v ruce papirek a divala se na cislo domu) a tak jsem trochu zpozornel (rad a casto nezjistne pomaham cizim lidem, kteri potrebuji pomoc) a uz
to bylo "Pane, myslite si, ze by se Vam nebo vasi pani hodilo byt financne nezavisly a mit slusny vedlejsi prijem. Vite, duchod je sice daleko..." Prerusil jsem pani s tim, ze at mi rekne, zda jde o Herbalife ci AmWay a ona na to "Vite, on ten MLM marketing ale opravdu funguje". Co na to rict? "Nezlobte se pani, nemam zajem, nashledanou".

Mohl by zde nejaky AmWayak popsat, co znamena, kdyz mi nekdo nabizi dealerstvi AmWay a rika, ze k teto cinnosti nepotrebuji zivnostensky list? I s timto jednanim jsem se setkal a myslim, ze odporuje hned nekolika zakonum, ze jde v prvni rade minimalne o nedovolene podnikani.

Jméno:
Předmět:
pro p. Nováčka
Datum:
26.08.2000 23:35:08

Vážený pane Nováčku.
Podle toho co jste napsal, jsem si všiml, že dáváte dohromady několik MLM firem. Už jsem jednou psal, že Amway je postavena hlavně na osobním kontaktu a né na rozdávání lístečků nebo různých anket na ulici. To dělá Herbalife. A taky jste si spletl slovo distributor a dealer. Nic ve zlém, ale vy opravdu nevíte vůbec nic o práci v Amway a MLM.
Když H. Ford vytvořil svá první auta, tak bylo hodně lidí, kteří mu říkali, že je blázen. Asi jste jeden z jejich potomků. Věčný odpůrce čehokoliv. (Nejste náhodou anarchista?).
Už jste někdy někomu v životě pomohl vydělat víc peněz? Ono to totiž není tak jednoduché, jak to vypadá. Víte, že když bych vás zasponzoroval do byznysu, tak za vás vůbec nic nedostanu a do doby, dokud si vy nezačnete vydělávat peníze, tak taky nic nemám? Pokud si vyděláte kolem 50.000.- Kč, tak já dostanu 4% (20.000.- Kč). Tak, kdo je na tom líp. Já, který vás budu muset učit, investovat svoje peníze a čas a ze začátku i za vás pracovat nebo vy, jako můj nový silver.

Doporučuji vám, staňte se nezávislím pozorovatelem našeho školícího systému a pak o tom napište knihu. Budete první v ČR. Rád vám poskytnu nějaké informace o pořádaných akcích a zdarma vám půjčím i pomůcky, které používáme.

Jedna věc mě pořád zaráží. Když jste tak velký odpůrce Amway, tak proč pořád o tom mluvíte, píšete příspěvky a pročítáte veškeré dostupné materiály? Já osobně, pokud bych měl váš názor, tak se o to přestanu starat a hodím to za hlavu.
Jestli náhodou podvědomě nechcete být DIAMANT a snažíte se tomu bránit???

Na závěr bych chtěl poprosit všechny Amwejáky i odpůrce, aby se chovali jako profesionálové a nepsali sprosté nebo hodně urážející dopisy. Pokud máte nějaké připomínky, tak je napište veřejně. Děkuji

Všem přeji pěkný den. Jiří Borek

Jméno:
Předmět:
Muj posledni prispevek sem - CISLA
Datum:
27.08.2000 16:04:33

Ceske Narodni Sdruzeni Primeho Prodeje - http://www.cnspp.cz jehoz je AmWay clenem (clenu je sest) uvadi, ze v roce 1999 byl v CR obrat 2,785 miliard
a bylo zapojeno 121.800 clenu - t.j. obrat necelych 23.000,- na jednoho clena. Na to, jak se hned kazdemu slibuje "financni" nezavislost je toto cislo hodne male, ze?

Take se asi vyrobky stale slevnuji, proc jinak by v CR klesal tak hodne AmWayum obrat? (a navic dolar sel nahoru) :-))) Nebo jdou prodeje hur a hur?

Na tom webu se pise:

"V roce 1998 činil obrat firmy 540 mil. Kč a distributorská základna cca. 34 000 osob, V roce 1999 bylo dosaženo obratu 381 mil. Kč. Od roku 1995 je společnost Amway Česká republika členem Českého národního sdružení přímého prodeje."

To je 15.882 Kc OBRATU na jednoho distributora AmWay v CR v roce 1998.
Zisky jsou tedy opravdu POHADKOVE :-)

Jméno:
Předmět:
Ritualy u Amway
Datum:
27.08.2000 18:30:35

http://cti.itc.virginia.edu/~jkh8x/soc257/nrms/Amway.html

Rituals:
Durkheim further emphasizes the importance of rituals to bond people together and remind
them of their sacred beliefs. Rituals are probably the single most important factor to Amway's success.

The pin system is one important ritual in Amway. At each pin level, a ritual is performed to recognize the
achievement. When a person reaches the direct distributor level, they are flown into Ada, Michigan where
they stay in Amway's own Grand Plaza Hotel in luxury. Here they hear addresses by company leaders
and have their pictures taken for the monthly newsletter. Similar method of recognition are given at each
level. At the Diamond level, a person becomes a member of the "Diamond Club" which meets periodically
at exotic locations. At the Double Diamond level, a person get their own special day where they are flown
by the company jet to Ada and treated as royalty. The factory is draped with banners in their honor and
employees wear buttons with their names. 10

Every time a distributor picks up products at their direct distributor's house, some type of ritual is
performed. Here you are likely to watch a film, listen to a presentation, or go into detail how to better show
your plan.

Group rallies are always a set ritual. They usually begin with the Pledge of Allegiance and end with "God
Bless America." Music groups often perform and crowd chants are done. A "dream session" is held to
review what sorts of things people desire to achieve. Finally at every meeting, people put all their names in
a L.O.C.® Multi-Purpose Cleaner bottle (Amway's first product). The announcer draws names from a
bottle and that person has to go up and say what excites them the most. This excites the crowd and gives
the individual confidence. 11
These rituals are vital to Amway's success and reinforce what is sacred to the distributors. This type of
process is very similar to religion.

Jméno:
Předmět:
Tak ještě trochu vysvětlování
Datum:
27.08.2000 21:03:25

Dobrý den,

rád bych opět vysvětlil pár nadnesených otázek.

1.) Zaujal mě příspěvek počítající obrat na distributora Amway. Rád bych poděkoval autorovi, protože tím, že tyto čísla velmi snadno získal v podstatě potvrdil to, že Amway nic neskrývá a kdo chce, informace si sežene. Nemůžu už ovšem souhlasit s výkladem těchto čísel, protože to je klasická ukázka manipulace se statistikou. Když nějaká politická strana napíše, že má 100000 členů, asi nikdo nepředpokládá, že 100000 lidí chodí každý měsíc na schůze, má na zdi obrázky všech kandidátů a miluje stranu. Stejně tak nemůžete vzít údaj o počtu členů Amway jako počet AKTIVNÍCH členů a jednoduše jimi podělit obrat. Vyjde vám samozřejmě absolutní nesmysl. Musíte znát procento aktivních lidí ale ani potom nemůžete jednoduše dělit - získáte sice OBRAT na distributora, ale ne jeho ZISK (o tom stále nevíte nic). Ale to je spíše matematický problém.

2.) Myslím, že zde nikdo netvrdil, že je tu tábor Amwayáků vydělávajících obrovské peníze za 10 hodin týdně. To je samozřejmě absolutní nesmysl a úspěch v tomto podnikání je PODMÍNĚN pořádným kusem práce - a také tak je to každému novému zájemci prezentováno. Amway přímo ZAKAZUJE slibovat velké zisky za málo práce. Ale je tu tábor lidí snažících se dělat něco navíc, lidí kteří se rozhodli nesedět u televize, pracujících na svých charakterech, pomáhajících si navzájem a věřících v úspěch nezávisle na tom, jestli díky snižující se kupní síle klesá obrat - nebojte, my ho opět zvedneme.

3.) I když jsem to již psal, tak někteří lidé to nejsou stále schopni to pochopit - Amway neláká žádné ovečky - Amway nepracuje na získávání nových členů. Proto také veškeré útoky typu - Amway lidém říká tohle a tohle jsou zcela mimo.

4.) Otázka vstupu do Amway bez živnostenského listu: myslím, že tato otázka DOKAZUJE absolutní neinformovanost autora komentáře o základních věcech a postupech. Nechápu, jak můžete do veřejného média prohlásit, že někdo porušuje zákony, když vůbec nemáte představu, o co jde. Možná by nebylo špatné alespoň jednou si vyslechnout marketingový plán a informovat se.

5.) Pořád se tu omílá to, že distributoři Amway jsou agresivní a ztrácejí známé. Můj dlouholetý kamarád se rozhodl, že začne studovat Dianetiku - náboženství vzniklé v Americe. Vysvětlil mi, jaké to má principy a půjčil mi knihu. Vyslechl jsem ho, knihu vrátil a řekl mu, že nemám zájem. A jsme DÁL kamarádi. Pokud bych ho odvrhl kvůli náboženství (podnikání), cítil bych se jako podrazák a zrádce. Odkopnete svého známého proto, že se dal na fotbal a pořád o tom mluví a láká vás na stadión? Uznávám ale, že někteří lidé mohou být nepříjemní, agresivní a otravní - ale proč to neustále vztahujete na VŠECHNY?

6.) A ještě článek o rituálech. Opět nechápu, proč je v angličtině - autor si mohl dát tu práci a přeložit ho a podepsat se. Je v podstatě o používání odznaků k určení úrovně (pro ty z vás, co neumíte anglicky). Přirovnal bych to třeba ke KARATE. Snad každý ví, že v karate se určuje stupeň bojovníka barvou pásku (obdoba odznaku). Každý, kdo někdy dřel na vyšší pásek (odznak) a získal ho, byl na něj také velice pyšný a ocenil každou pochvalu a uznání. A získal tím samozřejmě přístup na tréninky, kam dříve nemohl. Můžete tomu říkat rituál, ale mě to připadá normální.

Jméno:
Předmět:
quixstar slibuje
Datum:
28.08.2000 20:19:31

Prvni vlna bojovniku, ktera ma rozsirovat slavu quixstaru bude zahy zklamana. Tito lide rozsiri do podvedomi lidi quixstar. Jakmile se tak stane a lide zacnou objednavat zbozi, budou tito lide zahy vyrazeni ze hry. Zatim se domnivaji, ze zakaznici budou objednavat zbozi pres ne pomoci hesla a za to oni dostanou odmenu. Mozna z pocatku ano. Pozdeji je quixtar vysachuje ze hry, naco by je zbytecne platil, zbytecne by zvysovali quixstaru naklady, proste utrou nos. Pochybuji, ze nekdo bude met s quixstarem radnou smlouvu na urovni pracovni smlouvy. Takze at ziji v iluzich.
Hotmail, pripadne jine e-obchody take zadne prostredniky nepotrebuji.
Polasek

Jméno:
Předmět:
Nesmysl
Datum:
28.08.2000 23:33:08

Dobrý den.
Pane Polásku. A z nebe se snesou UFOni a hromadně se začnou sponzorovat do QUIXTARu (ne QUIXSTAR).
Potom celý system ukradnou i se zakladateli a odletí s ním na svojí planetu. Poté na zemi zavládne obrovská panika a vyschnou oceány.

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Co jiného vám na to může člověk odpovědět.
Jiří Borek

Jméno:
Předmět:
Vidím, že jsme Češi
Datum:
29.08.2000 01:10:51

Vážení přátelé, náhodně jsem se ocitl na stránkách této diskuse a znovu si bohužel potvrzuji jak málo tolerance existuje v našem národě. Většina diskutujících se etabluje do role neomylných a všehoznalých. Naivně jsem si myslel, že doba brouků Pytlíků již minula, ale bohužel. Přátelé AMWAY pochopte, že ne všichni lidé budou vašimi spolupracovníky a nadšenými spotřebiteli. Přátelé odpůrci, Vy zase pochopte, že mohou existovat a fungovat systémy které se Vám osobně nelíbí. Proč se však vzájemně osočujete to opravdu nevím. Přeji Vám do budoucna všem mnoho tolerance a pochopení.
P.S. Nejsem členem AMWAY.

Jméno:
Předmět:
charitativni organizace
Datum:
29.08.2000 06:27:46

Pan Borek vychazi z predpokladu ze QUIXSTAR je charitativni organizace.
Polasek

Jméno:
Předmět:
srovnatelne ceny
Datum:
29.08.2000 06:37:01

Az mne QUIXTAR nabidne totez zbozi jako v beznych obchodech a bude mne moci na tomto prikladu demonstrovat vyhodnost cen u QUIXSTARU, pak mne mozna presvedci. Na tuto propominku ocekavam nekonecne mnozstvi sofistickych BLABOLU proc to nejde. Nejde to proto ze QUIXSTAR NENI solidni firma.
Polasek

Jméno:
Předmět:
pro pana polaska
Datum:
29.08.2000 14:34:36

Již asi dva týdny sleduji tuto výměnu názorů. Někdy je to k smíchu, někdy k zamyšlení. Možná bych se k diskuzi ani nepřipojila, kdybych si nepřečetla Vaši větu "...pak mne možná přesvědčí." Já si myslím, že Vás a lidi s obdobným názorem nikdo nikdy nebude přesvědčovat,takže asi máte smůlu. Protože kdo nechce si nechat něco vysvětlit a nechce něco pochopit, tak prostě nechce. A my zase nechceme a ani nebudeme nikoho přesvědčovat. Ale jinak Vám přeji všechno dobré a krásný den. E.F.

Jméno:
Předmět:
Srovnatelné ceny - příklad
Datum:
30.08.2000 00:07:18

Uvedu zde pouze jeden příklad přestože by se jich jistě našly tisíce - ale na to opravdu nemám čas.

Diáře od firmy Franklin Covey koupíte na Quixtaru levněji než v obchodě - sám jsem vyzkoušel.

Už se těším na sofistikované bláboly, že jeden výrobek nic neznamená - nezlobte se, ale musel jsem si rejpnout :-)))

Jinak musím naprosto souhlasit s paní Fišerovou. Rozhodně sem nepíšu příspěvky proto, abych přesvědčil těch několik věčných a zarytých kritiků a odsuzovatelů čehokoliv, čemu nerozumí. Věřím ale, že tuto diskuzi sleduje mnoho lidí majících zájem pochopit jak a proč to funguje a ochotných se zamyslet.

Jméno:
Petr Krul
Předmět:
proč se hádáte?
Datum:
31.08.2000 00:24:42

To by mě opravdu zajímalo, proč se dohadujete a polemizujete o něčem, co téměř všichni znají pouze z dosledchu. Někdo nemusí vidět výhody v tom, že vymění obchod, doporučí "chytrým" a stojí ho to ještě míň, než by čekal. Jiným zase nikdy nebude vyhovovat slovo AMWAY a způsob doporučování nazvaný tím příšerným slovem multilevelmarketing, vždyť o tom "slyšely" takové bujaré kritiky.

Toto hádání mi připomíná například víru v Boha. Jedni nikdy nepřesvědčí druhé... Někteří by za svoji pravdu chtěli bojovat, jiní jsou nad věcí a raději mlčí, věří čemu chtějí. A kde je pravda?


Petr K.

Jméno:
Předmět:
rozumná domluva
Datum:
31.08.2000 01:10:44

Dobrý den.
Debata není hádka, ale výměna názorů.(Pokud mají trochu smysl.)
Chtěl bych poprosit všechny odpůrce i Amwayáky o toleranci a porozumění. Dohodněte si společnou schůzku a v klidu si popovídejte.
Já sám jsem to nabídl jednomu odpůrci a máme dhodnutý sraz.
Jde to, když se chce.

Go DIAMOND. J. Borek

Jméno:
Předmět:
AMWAY - chyba v lidech nebo v systému
Datum:
31.08.2000 02:32:40

AMWAY: chyba lidí nebo systému

Často příznivci tohoto podnikání (i v naší diskusi) argumentují tím, že máme smůlu, že jsme náhodou narazili na nějakého člověka, který prosazuje Amway bezhlavě až neodbytně. Tak nám prý setkání s jedním nešikou může pokazit dojem o celém systému. Amway za to nemůže.

Kde je ale chyba v lidech nebo v systém?
Já mám za to, že právě systém mění lidi v někoho jiného, kdo je ochoten opustit "negativní" přátele a příbuzné. Právě systém se svými semináři, na kterých se normální lidé mění na fotbalové rowdies, probouzí v lidech přehnanou touhu po materiálních statcích. Amway bere k sobě lidi bez jakékoliv školy či kvalifikace a vymlouvá se na to, že sem tam se u něj najde někdo, kdo to trochu přehání.
Věřím, že určitě každý z nás skrytě touží po pěnězích a možná by byl i ochoten se za nimi hnát hlava nehlava. Tyto pudy, ale Amway záměrně v lidech probouzí.

Jste spokojeni se svým platem? Připadáte si svobodní a nezávislí? Normální práce je něco fuj. Máme pro vás něco lepšího.

Přeju kritické otevřeným a racionálním myšlení.

RichW

Jméno:
Předmět:
re: rozumná domluva
Datum:
01.09.2000 00:23:53

Setkal jsem se s panem Borkem, prinesl jsem si domu par vyrobku na vyzkouseni :-), ktere mi pan Borek daroval. Prijemne jsme si popovidali a musim rict, ze muj dosavadni silne negativni postoj zpusobili spise lide - nez system "jineho marketingu" (jak jsem si mozna namlouval). Prodejci AmWay samozrejme "utoci" na lidi tim, ze jim nabizi, ze si vydelaji penize. Kdyz budou drit. Na to uz ale lide museji prijit sami. Rozhodne pokud nekdo bude pouhym zamestnancem, muze videt v systemu sanci rust spise nez ve sve praci, kde ma vydelek preci jen jiste limity. Pan Borek mi ukazal na setkani americkou knihu plnou uspesnych pribehu, s fotografiemi stastnych lidi pred jejich Jaguary a letadly vedle vil s obrovskymi bazeny. Tem chytrym dojde, ze jde o spicku ledovce, ale kazdy ma teoretickou sanci na tu spicku vylezt. A holt k tomu potrebuji sve "ovecky" - ktere ty Jaguray ve vetsine pripadu nikdy mit nebudou.

Jméno:
Předmět:
Osobní setkání
Datum:
01.09.2000 02:11:05

Dobrý den.

Domluvil jsem si schůzku s p.Nováčkem a také uskutečnil. Musím se omluvit všem odpůrcům, pokuď budou reagovat stejně, jako on. Je jen málo lidí, kteří umí naslochat informacím tak, jako on. Mile mě překvapil. Dobře jsme si popovídali a mnohé objasnili.

Souhlasím s ním v předešlém příspěvku, že Diamanti jsou špička. Jsou to ti největší odborníci na tento byznys a není možné se stát Diamantem, když nejste ochotni se učit a udělat tu práci, kterou museli udělat oni. V ČR ještě není Čech, který by byl Diamant. Je to pro nás výzva. KDO BUDE PRVNÍ ? Poláci už mají a Maďaři také.
Je to stejné ve všech profesích na světě. Je mnoho zpěváků, ale jen jeden Karel Gott a jedna Lucka Bílá atd. . (Ale za každým Diamantem je minimálně 6 Directů a mnoho 18% a 15% a 12% a ... a to jsou ty ovečky. Já jsem jedna z nich a vůbec mi to nevadí. I kdybych byl ten poslední na světě, tak se mi vyplatí být v Amway, protože takové skvělé výrobky a přátele jsem nikdy před tím neměl. (M. a G.))

Ještě jednou bych chtěl poděkovat p. Nováčkovi za příjemnou schůzku a jestli by někdo z vás dalších odpůrců si se mnou měl zájem popovídat osobně, tak budu velice rád.

Nashledanou. J. Borek

Jméno:
Předmět:
pan Nováček a spol.
Datum:
02.09.2000 19:29:59

Pane Nováček, nezbývá mi než před vámi i panem Borkem hluboce smeknout. Pane Nováček, ani náhodou bych neočekával, že jste ochoten k setkání s člověkem (panem Borkem), který se o tento byznys zajímá aktivně. Přesto, že jste nepochopil přesnou podstatu tohoto projektu, jak usuzuji podle vaší zprávy, cítím že jste částečně změnil názor. Děkuji panu Borkovi, že obětoval svůj čas a rozšířil znalosti pana Nováčka. Pane Nováček možná, že by stálo za zamyšlení, posouzení toho, zda jste se setkal s volnou nabídkou nebo zda vás někdo nutil. V každém případě vám přeji, aby jste měl ve svém životě aspoň desetinu lidí , kteří vám přejí v životě úspěch jako jich mají lidé kteří spolupracují s AMWAY. Žilo by se vám určitě lépe. GO DDD!!!

Jméno:
Předmět:
jak se dobrat pravdy
Datum:
05.09.2000 00:51:46

Rozhodnul jsem se nechat už diskuse a ověřit funkčnost Amway na vlastní kůži. Vlastní zkušenost je nejlepší. Krok po kroku se s vámi dělím o svém postupu v pravidelných aktualizacích na stránkách

http://www.samuel.cz/~richw/antiamway.htm

RichW

Jméno:
Martin
Předmět:
Etický kodex
Datum:
09.09.2000 00:06:57

ETICKÝ KODEX
NEZÁVISLÉHO VLASTNÍKA
PODNIKÁNÍ AMWAY (dále NVP)

Jako Nezávislý vlastník podnikání Amway souhlasím s tím, že budu podnikat v souladu s těmito zásadami:

I. Základní zásadou mé práce jako Nezávislého vlastníka podnikání Amway bude čestné jednání s lidmi, se kterými se při svém podnikání setkám, protože i já od nich očekávám čestný vztah ke mně.

2. Budu dodržovat obchodní zásady, které jsou součástí Etického kodexu, Obchodních zásad a dalších materiálů Amway.
Budu dodržovat nejen "literu", ale i "ducha" těchto pravidel.

3. Výrobky a služby Amway i příležitost k podnikání s Amway budu prezentovat svým zákazníkům a potenciálním zájemcům pravdivě a čestně a budu tvrdit pouze to, co připouští
schválené oficiální materiály Amway.

4. Případné stížnosti budu vyřizovat zdvořile a rychle, v souladu s postupy předepsanými v oficiálních materiálech Amway týkajících se vyřizování výměn a refundací.

5. Budu se chovat tak, abych splňoval nejpřísnější požadavky bezúhonnosti, otevřenosti a odpovědnosti, protože si uvědomuji, že mé činy jako Nezávislého vlastníka podnikání Amway mají dalekosáhlé důsledky.

6. Přijmu a budu plnit veškeré povinnosti Nezávislého vlastníka podnikání Amway (sponzora a Přímého distributora v okamžiku, kdy postoupim na tento stupeň kvalifikace) tak, jak je uvádějí oficiální materiály Amway.

7. Při prezentacích Prodejního a marketingového plánu Amway, při prodeji výrobků Amway a při své činnosti Nezávislého vlastníka podnikání Amway budu používat pouze materiály schválené Amway.

Jméno:
Předmět:
fakty za 200 dni
Datum:
18.09.2000 20:08:55

Quixtar Livin' Large: Profitable After One Year in Business
[Editor's Note: This very important story is repeated from yesterday.]
Defying trends that have online retailers losing millions of dollars in their first years in business, Quixtar.com completes its first full year today with record-setting sales and it is profitable, the company says. A "dynamic network of more than 400,000 Independent Business Owners" is driving sales and profits, the company said Wednesday in a press release. In its first 200 days, Quixtar saw sales of more than $250 million, not including sales at its partner stores. That's a level Amazon.com didn't reach until its third year. And Quixtar did it with no advertising. "Our business model relies on people across North America who partner with Quixtar to accomplish their personal goals," said Ken McDonald, Quixtar's Managing Director. "It's our business to provide a top-quality Web-based shopping, membership benefits and business experience they can market to others. In short, we're here to help IBOs make some money; whether it's a little or a lot is totally up to them." Quixtar IBOs earned more than $80 millio
n in bonuses in that first 200 days, and business has grown since then. In April, Quixtar had its first $4 million day. Daily sales are now averaging over $2 million. Among the achievements of Quixtar's first year: Harris Interactive rated Quixtar the top Health and Beauty site for the 1999 holiday season and Nielsen//NetRatings ranked Quixtar the 7th "stickiest" shopping site accessed by Web surfers from home. "Recognition is nice," said McDonald, "but when the day is done, profits are what's most important to the health of this business. We're pleased IBOs are able to create profitable businesses powered by Quixtar and, at the same time, help us to be profitable, too."Jméno:
Předmět:
Stav na Slovensku
Datum:
18.09.2000 20:14:26

Ak by zaujímalo niekoho z diskutujúcich,v akom je zatiaľ stave projekt na Slovensku(podobne aj v Čechách),môže sa pozrieť na www.i-obchodovanie.com a ako hosť zadať kód:5053188.A to je len začiatok budúceho "Quixtar"....

Jméno:
Předmět:
Fakta za první rok existence
Datum:
01.11.2000 08:47:00

http://www.quixtar.com/USSales.asp

... a to je jenom začátek.

Jméno:
Předmět:
Co víte o MLM, zvláště v Čechách?
Datum:
04.11.2000 10:23:43

Dobrý den,
Mám pro vás trochu jiný pohled. Ani zastánci ani odpůrci MLM neposkytují zcela objektivní informace. Většina názorů zastánců i odpůrců je pouze vytrženo částí z celku a proto nemůže přinést objektivní pohled.

Pokusím o jakési vysvětlení toho, jak jakýkoli obchod může fungovat. Budu se při tom snažit o maximální objektivitu, a proto předem přiznávám, že: 1) studuji Vysokou školu ekonomickou => mám již určité teoretické vzdělání v oboru, 2) sám již několik let pracuji v MLM, ale ne u firmy AmWay => mám praktické zkušenosti, 3) zajímám se i jiné formy podnikání, ať klasické kamenné obchody, nebo třeba Internet.

- Co je MLM?
MLM (multi level marketing) je jeden z možných způsobů, jak dostat zboží k zákazníkovi bez zbytečných nákladů, které nepřinášejí pro zákazníka užitek, ale utrácejí jeho peníze. (např. velkoobchody a další překupníci, reklama a pod.) Firma má dohled nad svými výrobky během celého distribučního řetězce. Firma pracuje na principu nezávislých partnerů - samostatných obchodníků, kteří distribuují výrobky do svého okolí. Tito obchodníci jsou téměř vždy samostatnými podnikateli, proto o způsobu, jak nabídnout produkty a komu, mohou rozhodnout oni sami!!! Proto má-li člověk dostatek zdravého rozumu, tak si sám rozhodne, jestli bude fanatikem a manipulátorem a nebo jestli se stane seriózním obchodníkem!!! V systému MLM lze zkrácením distribučních cest ušetřit obrovské množství peněz, které se zpravidla investují do kvality výrobků a do odměn obchodním partnerům. Proto možnosti vydělávat každoročně v MLM několik milionů Kč, DM, USD jsou zcela reálné. Netvrdím ale, že tomu tak j
e u všech firem!

- Co je ULM?
ULM = uni level marketing, rozumějme klasické kamenné obchody. Kdo z nás je označuje ULM? Kdo vůbec ví, že by je tak mohl označovat? Asi nikdo. Tak proč si všímáme rozdílů? ULM je klasika, na kterou jsme od počátku navyklí, MLM přišlo jako něco nového a funguje na jiných principech. Je samozřejmé, že MLM má své výhody a také své nevýhody, ULM je ale má také a my nad nimi vůbec neuvažujeme. Proč???

- Světový pohled¨.
Celosvětově je tento systém uznáván jako legální a seriózní!!! Rozvinuté ekonomiky, jako USA se snaží tento systém prosazovat, Japonsko dokonce má za cíl prodávat tímto systémem ve své zemi až 80% spotřebního zboží. Statisticky lze jasně podchytit, kolik lidí v MLM i ULM uspělo a kolik neuspělo a proč. Jedno z čísel statistiky říká, že naplánovat si svůj cíl, vytýčit cestu, jít za cílem a nevzdávat se a nakonec ho dosáhnout, dát další cíl, atd. ... (tj. nutné předpoklady pro vybudování jakékoli (!) vlastní firmy) je schopno asi 5% lidí z populace, bez ohledu na to, jestli jsou z ČR, SRN, GB nebo USA. Také chci podotknout, že firmu můžeme považovat za stabilní, existuje-li více než 10 let. (Do té doby jich většina zkrachuje.)

Ve světě je všeobecně známo, že osobní doporučení je nejůčinější a nejlevnější reklama, ale také se ví, že doporučí-li takto obchodník špatný výrobek, pak okamžitě ztrácí zákazník důvěru nejen k výrobku, ale i k celé firmě a také k samotnému obchodníkovi.

Systémem MLM a odvozenými postupy dnes celosvětově pracuje mnoho velkých společností, ať již prodejci automobilů, kancelářské a výpočetní techniky, veliké světové pojišťovny a podobně. Jen to veřejně nehlásí do světa a nás to ani nenapadne, vždyť jdeme často navštívit jejich "kamenný obchod".

- Jak uspěje prodejce?
Rozvinutější část světa si je dobře vědoma toho, že jestliže firma je natrhu např. 15 let, pak výrobky firmy musí být nějakým způsobem zajímavé a prodejné. Jak je nabídne a jestli uspěje samostatný prodejce, to už je jeho problémem, závisí to na jeho podnikatelském duchu, ochotě se neustále vzdělávat, ochotě na sobě pracovat, potlačit svoji lenost a pohodlnost,... Hodně lidí to nedokáže, protože k tomuto je nikdo nenutí. (V ČR jsme k vlastní aktivitě také už dlouho nebyli vedeni.) V zaměstnání mají ale aktivitu nařízenou a vědí, že jakékoli zakolísaní výkonu by je mohlo připravit o práci. O úspěchu v jakémkoli podnikání, v MLM nejvíce, rozhoduje osobní postoj a přičinění.

- MLM v Čechách !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Většina z nás má zkušenosti pouze z českého prostředí, proto si vám dovolím připomenout, že: 1) MLM je pouze jedním druhem podnikání, 2) každé podnikání se nechá dělat dobře a špatně, 3) v každém podnikání většina lidí alespoň jednou zkrachuje (pouze asi 10% podnikatelů udrží svůj podnik více než 10 let), 4) speciálně v Čechách se teprve rodí seriózní podnikatelské zázemí všeobecně (teprve teď se začínají projevovat kvalitní podniky a také už máme dost vlastních zkušeností s podvodníky a zloději ve všech oborech).

V ČR začaly firmy dělat MLM obchod, některé dobře, jiné špatně. Jedna otázka je, na čem je založena obchodní myšlenka každé firmy, tu je ale třeba posuzovat s chladnou hlavou a bez emocí, druhá pak, jak NEZÁVISLÍ prodejci tuto myšlenku naplňují. Každý prodejce je pod vlivem své firmy, např. pořádaným vzdělání, kolegy, nabízenými možnostmi, doporučovanými způsoby prezentace a podobně, ale on sám si musí ujasnit, jaké postupy bude používat. Toto mu nikdo nemůže nařídit. Objevily se tu firmy, jež založily svůj obchod na davové psychóze, manipulaci a davovém nadšení, objevily se i kvalitní nabídky. Budeme-li ale každý používat vlastní hlavu a nenecháme se strhnout jakoukoli manipulací (firem, státu, sdělovacích prostředků, kamarádů, kolegů v práci,...) pak máme šanci podvod a lež odhalit. ALE MUSÍME SE SNAŽIT SAMI!!! A NA TO NEJSME V ČR JIŽ 50 LET ZVYKLÍ, BOHUŽEL!!! (A bude to ještě pár desítek let trvat, alespoň podle mého odhadu.)Podvodníkovi a lháři se bude dařit
přes tak dlouho, jak dlouho ho jeho okolí bude ochotno poslouchat a akceptovat.

- Závěrem
MLM je seriozní druhem obchodu, který se jako všechno nechá dělat dobře a špatně. Každá forma obchodu má své propagátory i odpůrce. U každého podnikání je třeba vždy konkrétně hodnotit firmu a její výsledky. (Opět připomínám, že většina prodejců nejsou jen "nějakými obchodníky" ale jsou samostatnými podnikateli a svým chováním reprezentují svoji firmu, byť je to firma 1 člověka).

Určitě se vám některé moje výroky nebudou líbit, jiné třeba ano. U všech jsem se snažil o objektivitu a zařazení všech svých zkušeností a vědomostí. Další připomínky a diskuse mi prosím posílejte na e-mail koci.tomas@volny.cz

Přeji Vám hezký den. Tomáš Kočí.

Jméno:
Předmět:
Chcete znát pravdu? Každý máme "Právo na pravdu".
Datum:
03.12.2000 12:43:42

Zdravím všechny přispěvovatele!

Musím se přiznat, že už nějakou dobu sleduji diskuzi o Quixtaru. Dnes jsem se rozhodl, že k tomu všemu přidám i svůj příspěvek.

Pokud vím, tak článek o kterém se mělo původně diskutovat je článek o Quixtar.com a zatím se celá diskuze stala polemikou o tom, je-li MLM čí konkrétně AMWAY dobrý business nebo ne a jedná-li se o manipulaci lidí nebo ne. Připomínám, měli jsme diskutovat o Quixtar.com. Quixtar se nerovná AMWAY. Je to samostatná firma, kterou založili zakladatelé AMWAY, ale kdo je členem Quixtaru není členem AMWAY a naopak.

Chci hlavně oslovit ty, kteří si prolistovávají tyto příspěvky, protože se někde doslechli o Quixtaru a vyhledávač jim vyplivnul odkaz na tuto stránku. Člověk, který si chce udělat názor, musí být pěkně zmatený z tolika protichůdných názorů.

Není však divu, že jsou okolo Quixtaru takové rozepře. Pozitivní věc je ta, že se vůbec o Quixtaru takhle dohadujeme. Cokoli, o čem se vedou žhavé diskuze, je něco výjimečného, neboť nezajímavé a nedůležité projekty nikoho nerozohní. Už z toho je vidět, že Quixtar je cosi výjimečného, o čem by si každý z nás měl zjistit co nejvíce informací od věrohodných zdrojů, které o problematice něco vědí. Mám na mysli "skutečně vědí" ne "mají názor". Nechat se ovlivňovat "názorem" někoho jiného znamená nebýt schopen si udělat "vlastní názor" a nechat sebou manipulovat. Proto doporučuji hledejte věrohodné informace.

Důvod, proč se celá diskuze takto "rozohnila" a proč to vypadá, že proti sobě stojí dva tábory je jednoduchý. Existuje něco, co máme každý v sobě zakořeněné. Je to potřeba, která je stejně silná jako třeba potřeba jíst, spát, potřeba sexu. Jedná se o takzvané "PRÁVO NA PRAVDU". Každý z nás máme potřebu se ujišťovat, že naše názory jsou ty nejsprávnější! Určitě si vzpomenete na okamžik ve svém životě, kdy se Vám někdo snažil vnucovat svoji pravdu a byli jste schopni za tu svou bojovat až do krve. Nejhorší je, když člověk s odstupem času zjistí, že pravdu neměl, ale měl ji ten druhý. Jak se potom cítíme?

To a jenom to je důvod, proč se okolo MLM a AMWAY vedou takové nekonečné diskuze. Každý z nás v životě toužíme po tom být úspěšný. Vím, že pro hodně lidí peníze nejsou měřítkem úspěchu, ale je paradoxní, že hodně z těch, co tvrdí, že peníze pro ně nic neznamenají pak kupují auto, zařízení do bytu, byt.... atp. na splátky a pak jsou do konce života nuceni pro "peníze" v zaměstnání pracovat, aby mohli splatit svoje dluhy. Problém u MLM a AMWAY je ten, že se zde opravdu dají vydělávat velké peníze a náklady spojené s tímto businessem jsou minimální, takže by se dalo říct, že kdokoli by si mohl přijít na pěkné peníze. Avšak je to podnikání a jak již bylo zmíněno předemnou, jen málo lidí dnes úspěšně podniká, protože je třeba si pro úspěch odepřít trochu toho pohodlí a překonat vlastní lenost a strach z toho, že za svoji situaci a svůj business nesu zodpovědnost jen já sám. Ono je vždy jednodušší svalovat vinu za svoji situaci na druhé - "Já za to nemůžu, málo mě p
latí, stát se o nás nepostará... Pokud ale chceme v životě něčeho dosáhnout, musíme přijmout zodpovědnost za svoji vlastní situaci.

Každý z nás toužíme po úspěchu a proto je MLM A AMWAY pro nás tak lákavou příležitostí, ale ti. kdo nebyli ochotni podstoupit riziko neúspěchu a kdo nebyli ochotni zříci se pohodlí a proto neuspěli budou samozřejmě vždy bránit svoji pravdu. Pokud narazíte na někoho, kdo se učil anglicky a pro nedostatek disciplíny se ji nenaučil a skončil s kurzem záhy po začátku studia, tak vám bude bude dozajista vysvětlovat jak je angličtina těžká a že vlasně nemá ani smysl se jí učit. Bude se vám snažit těmi nejdivočejšími logickými odůvodněními vysvětlit, že to, že se anglicky nenaučil je správné. Je to prostě naše potřeba "mít pravdu".

Pokud však budete chtít podnikat, od koho budete brát věrohodné informace? Od někoho, kdo v podnikání zkrachoval nebo od toho, kdo již nějakou dobu podniká a je úspěšný?

Nepochopím akorát jedinou věc. Jak někdo může obhajovat svoji pravdu, pokud to je něco s čím nemá vlastní zkušenost, ale jen o tom někde slyšel či si myslí, že je to všeobecný názor. Takovéto jednání akorát svědčí o velikosti myšlení tohoto člověka.

Proto pokud jste zaborouzdali na tyto stránky, prosím vás, udělejte si svůj vlastní názor a berte informace od věrohodného zdroje. Nenechte se ovlivňovat od někoho, kdo má prostě potřebu "mít pravdu" a bude donekonečna obhajovat svoje selhání nebo svůj strach a lenost.

Zjistěte si o Quixtar.com i o AMWAY co nejvíce informací.

novakboris@yahoo.com

Jméno:
Předmět:
Plně s Vámi souhlasím
Datum:
08.12.2000 11:21:23

Plně s Vámi souhlasím, sám jsem pře 1 a půl roku působil v tomto systému, ve spolupráci se školícím systémem setzer inc. a mohu vám potvrdit, že to o čem píšete je pravda - zažil jsem si to na vlastní kůži. naštěstí jsem s pomocí přátel dokázal z tohoto kolotoče včas vystoupit. na druhou stranu, dalo mi i určitá pozitiva.


S pozdravem
Martin Šafránek
AIS Technologies

Jméno:
Předmět:
Plně s Vámi souhlasím
Datum:
08.12.2000 11:21:24

Plně s Vámi souhlasím, sám jsem pře 1 a půl roku působil v tomto systému, ve spolupráci se školícím systémem setzer inc. a mohu vám potvrdit, že to o čem píšete je pravda - zažil jsem si to na vlastní kůži. naštěstí jsem s pomocí přátel dokázal z tohoto kolotoče včas vystoupit. na druhou stranu, dalo mi i určitá pozitiva.


S pozdravem
Martin Šafránek
AIS Technologies

Jméno:
Předmět:
Qixtar - Amway, jiný pohled
Datum:
08.01.2001 17:52:08

Vážení přátelé,
velmi se mi líbil Borysův názor. Chce to opravdu dopřát si ty správné informace a jít za nimi.
Celá diskuse se točí kolem pro nás "imaginárního" byznysu, protože plnou funkčnost Qixtaru včetně doručení objednávek až do domu si mohou vyzkoušet podnikatelé jen v USA. Nicméně připomínám jen, že Quixtar není Amway. A i kdyby byl, co to mění na faktu, že dneska má tento server 40milionů hitů deně? Který z jiných e-byznysů se s tímto může vůbec pochlubit, obzvláště za tak krátkou dobu od jeho spuštění a bez masivních mediálních kampaní?
Tak dobře, přikládám fakta:

1. Qixtar spuštěn 1.9.1999
2. Od prvního dne spuštění denní obraty cca 2 Mil USD
3. 29.2.2000 obrat přesáhl 3mil USD
4. za prvních 200 dnů provozu obrat dosáhl už 250 mil USD!!
5. v současné době se denní návštěvnost pohybuje kolem 40 milionů!!!

SOURCE Quixtar, Inc.
Web Site: http://www.quixtar.com
Company News On Call: http://www.prnewswire.com/comp/054050.html or fax, 800-758-5804,ext. 054050


Myslím si, že se opravdu jedná o revoluci, která dosud nemá obdoby.

Co se týče AMWAY, ani s tímto nemám problém. Já osobně, ač pracuji v bance na managerské pozici, se dívám na tento obchod s úctou. Je mi jasné, že v době integrace, zavádění nových technologií, racionalizací výrob a služeb a s tím i zákonitě spojeným zeštíhlování firem, bude tento systém podnikání jednou z možných variant pr ty, kteří se nebudou chtít obávat o svoji existenci, nebudou čekat, až je někdo jiný v zaměstnání nahradí a budou chtít pracovat pro svoje vlastní touhy a ne sny jejich nadřízených. Budou vlastnit a rozvíjet "svoji" obchodní společnost. E-commerce v podmínkách síťového marketingu je jen jedním z možných distribučních kanálů, které firma AMWAY používá a dává je k dispozici svým obchodním partnerům.

Pro ty, kteří již měli nějakou negativní zkušenost s distributorem AMWAY,(mezi které jsem patřil i já)nebo jen něco slyšeli, chci připomenout, že na na pultech našich knihkupectví je o této společnosti už celá řda titulů, které mohou poskytnout pravdivé informace. Tyto knihy nepsali ani distributoři, ani vlastníci této firmy. Na otázku proč se o AMWAY vůbec píšou knihy a naopak, kolik knih se napsalo o firmě, kde každý z nás pracuje, si jistě odpoví každý sám.

Při studiu marketingového plánu AMWAY jsem však pochopil, že chování každého distributora a jeho metod není odrazem firmy AMWAY, ale je zrcadlem jeho vlastní osobnosti. Někdo se snaží zoufale a fanaticky prodat za každou cenu výrobky, které prostřednictvím AMWAY nakoupil nebo získat další duši a někdo jiný zas využívá plánu AMWAY, dostupných produktů a podpory mezinárodního systému pro růst osobnosti a podnikání k dynamické tvorbě vlastních mezinárodnch obchodních sítí. Obojí je možné, každé je však o něčem jiném

Chce to jen si vybrat a vydat se tou správnou cestou. Ta však bývá trnitá a znamená hodně odříkání a hlavně změnit sám sebe.

Ing. Antonín Micka

Jméno:
Předmět:
novinky ke Quixtaru
Datum:
09.01.2001 01:10:40

Abychom si doplnili informace.

Narodni verze Quixtaru pro Evropu mela jako prvni vzniknout v Britanii. Mesice dopredu o tom informovala mj. stranka www.221100.co.uk . Jak uz jeji jmeno napovida, novy obchod zvany Amivo (www.amivo.co.uk) mel zacit fungovat 22.listopadu 2000. Je polovina ledna a furt nic. Kde se stala chyba? Chybi mi jakekoliv vysvetleni. Neslysel jsem ho ani na zadne akci Amway v CR. Tato neotevrenost spolecnosti se mi moc nelibi. Jak to mam vysvetlit lidem pode mnou? Beru to jako podraz.


Kde mam jistotu, ze vznikne v breznu Amivo pro Nemecko a casem i pro CR? Kde mam jistotu, ze mi dovezou slibene zbozi?

S pozdravem

RichW

www.samuel.cz/~richw/antiamway.htm

Jméno:
Předmět:
kometář k názoru WRICHa
Datum:
15.01.2001 12:36:25

Milý příteli,
jistotu, že zboží přivezou vždy včas si můžete denně prověřovat při objednávkách přes systém ATOS, tel. 0800 139 562. Zde je nejdříve nutné zadat své údaje (číslo registrace a případně i číslo platební karty, přes kterou můžete platitobjednané zboží). Toto jednou zadáte v systému ATIS, tel. 81026320. Inicializační vstupní číslo do ATISu je Vaše rodné číslo,pak Vás systém vyzve k zadání Vašeho vlastního PIN kódu. Dopravu produktů zajišťuje firma Cobra Cargo, a při ATOS objednávce si můžete dokonce zadat, chcete-li zboží dovézt dopoledním nebo odpoledním rozvozem. Nám zboží vždy přivezli podle zadaných požadavků do druhého dne od objednávky. Naprosto spolehlivě.

Pokud Vás zajímá jak vypadá internetový obchod tady u nás v české republice, mohu Vám doporučit podívat se na jednu z variant e-commerce mezinárodního systému "NETWORK TWENTYONE", který s AMWAY velmi úzce spolupracuje. Tento systém je dostupný pro všechny členy linie Jim Dornan - N21 po celé Evropě i v zámoří. www.e-commerce.cz/office2
Do pole hosté zadejte své jméno a do pole "Kód doporučovatele" zadejte číslo 13020.

Domnívám se, že nejdříve je potřeba naučit se budovat obchod tady doma, s podporou své sponzorské linie a pak teprve se dívat jinam do světa. Jak v tuto chvíli Vám pomůže britská verze e-commerce www.amivo.co.uk? Věřte mi, že nijak.
Nejdříve je potřeba vybudovat Vaši síť spotřebitelů a obchodních partnerů, položit Vašemu byznysu solidní kořeny, hodně se učit a pak bude pro Vás fungovat i e-commerce. Jinak ne. Toto je moje 5tiletá zkušenost, ale vše co jsem Vám napsal prokonzultujte se svým aktivním UP Line, který Vás zná a sám nejlépe vám umí poradit.


S pozdravem A. Micka

Jméno:
Předmět:
Oprava www.adresy
Datum:
16.01.2001 13:33:07

Omlouvám se za chybu v odkazu na www adresu. Správná adresa je:

www.e-obchodovani.cz/office2
Do pole hosté zadejte své jméno a do pole "Kód doporučovatele" zadejte číslo 13020.


A. Micka

Jméno:
Předmět:
Rozhodnutí
Datum:
21.01.2001 23:14:31

Dobrý den,
blahopřeji Vám k rozhodnutí, které jste kdysi udělal a velice Vám s manželem fandíme. Vaše slova říkají, že jsou Vaše zkušenosti velké a že ve svém rozhodnutí hledáte věci pozitivní. Váš cíl je velice zajímaví a přestože jsem slišela mluvit hodně osob s kvalifikací vyšší než 21 procent, žádný z nich neměl tak velký a zajímavý cíl.

Stejně tak, jako Vy, i já s manželem máme spoustu přátel, kteří vědí o našem podnikání, řekli ne, a stále s námi udržují kontak. Někteří se stali našimi partneři až po delší době a mají svůj obchod. Samozřejmě, že je spousta lidí, kteří řeknou ne, ale to je jejich rozhodnutí. Je důležité upozorňovat na to, že se každý člověk rozhoduje sám za sebe, popřípadě s životním partnerem. Mluvili jsme s lidmi, kteří znali princip přímého prodeje, ale nic víc, nebo znali výrobky, ale nic víc. Tedy v obou případech znali jen polovic. Naší prací je seznamovat lidi s obojím a dát jim vybrat několik možností. Líbí se mi, že pokud naše práce bude odvedena kvalitně a my i naši zákazníci budou spokojeni, můžeme si v "Quixtaru"-"Amivo" nezávisle na sobě objednávat zboží, které potřebujeme.

Přidávám otázku: Co se změní v Vašem životě, když nic neuděláte? Máte jistotu, že za 10 let budete mít stále stejné zaměstnání?

V dnešní době má spousta rodin počítač a nebude tomu dlouho a budou mít i Internet. Lidé si velice rychle zvyknou na pohodlné objednání v domácím teple a na dovoz objenávky až domů do dvou dnů.
Spolupráce s organizací Schwarz-Diamond-Connection je tak trochu o budoucnosti a Amivo je blízká budoucnost.

Ať už se člověk rozhodne jakkoliv, je to jeho rozhodnutí, ne rozhodnutí druhých.

Jméno:
Předmět:
Otázka
Datum:
21.01.2001 23:26:49

Dobrý den,
Souhlasím s Vámi, ale jedno nechápu. Máte asi dost zkušeností s obchodem a víte, jak funguje Quixtar, ale proč jste "patřil" mezi poradce firmy Amway? Nebo jste patřil mezi ty se špatnou zkušeností?

Jméno:
Předmět:
amway v rouše internetovém
Datum:
22.01.2001 18:55:30

Pane Nováček,
je skvělé, že hledáte svobodu v pedagogické a publikační práci, co takhle hledat svobodu ve správné gramatice. Budu s odpuštěním dále tykat.Hochu, pokud to s tebou a s tvými pedagogickými ideály vypadá tak ,jako s tvým pravopisem, tak potom chápu, proč se nepouštíš do našeho obchodu. Ty bys ani nenepsal bez chyby marketingový plán. Já jsem pedagog s třicetiletou praxí, nejsem demagog jako ty. Já vidím tu svobodu v možnosti výběru. Je vidět žes nepochopil, zároveň jsem tomu velmi rád. Alespoň to holt nedělají všichni. Někdo musí chodit do práce. Ale pokud budeš dále vykonávat pedagogickou práci, nauč se proboha pravopis. Jinak bude ta nastupující generace tak tupá jako někteří její učitelé. S pozdravem

Jméno:
Předmět:
PRÁVĚ MĚ LÁKALI QUIXSTAR
Datum:
12.04.2001 23:51:26

Před chvlí jsem se vrátil z malého sezení u kamaráda . Dostal jsem se tam celkem náhodou přes kamaráda dalšího, který nic netuše mi do telefonu bombasticky sdělil ,že se bude povídat něco o internetu. Říkám si, ha internet to mě zajímá a šel jsem.
Zprva celkem pohoda ,probíhala jemná konverzace na téma: co je internet ,máte doma počítač ,nakupování apod.. Ale když padla otázka - chtěli byste nakupovat levněji a nejen to ,ale i tím vydělávat "trochu" peněz ,tak se moje od přírody nedůvěřivá dušička probudila a postavila na odpor.Zkušený řečník však mé dotěrné otázky lehce zdolával leckdy i tím že je pěkně zamlžil a zahrál do autu .Některé nápady a myšlenky které vyslovil byly bezesporu vynikající ,ale věnoval se jim velice málo .Spíše se rozplýval nad tím jak je to skvělá příležitost pro každého ,vzít osud do svých rukou a vydělat dolary, eura ,koruny.Po jedné mé otázce ,kterou jsem nemohl nikdy mínit zle,se do mě několika větami obul pěkně z nadhledu až jsem si málem připadal jako méněcený nebo "debílek".To mě docela odrovnalo a na chvíli jsem ztratil zájem o cokoli.Když jsem se opět vzchopil položil jsem otázku jestli to není pyramida a dostal jsem
dopověď ,že není když od nikoho nic nechcete.
Když jsem se ke konci sezení dozvěděl ,že má tahle firma dost společného s AMWAY ,vzpoměl jsem si ,že kdysi jsem už něco podobného zažil .
Tehdy jsem do toho nešel bylo to až moc růžové. Od několika známých vím ,že nákladné,časově i finančně. Zkuste se někoho zeptat jak to vypadá z druhé strany. Mevím je to jen můj názor,svůj si každý udělá sám.

Jméno:
Předmět:
Nekolik dotazu
Datum:
18.04.2001 09:40:39

Zdravim vsechny ucastniky teto konference. Zajimalo by me, zda funguje AMIVO i v CR , zda je mozne objednat zbozi a za vyhodnou cenu ho dodat az domu. Mam pochybnosti, ze v situaci jake CR momentalne je(nejsme clen EU)neni dost dobre mozne vyhodne nakoupit zbozi ze zahranici. Celni a administrativni bariera funguje stale, jen opravdovy kouzelnik by za techto podminek dokazal dodat zbozi az domu ceskym spotrebitelum aniz by se neprodrazilo a doba dodani se nepocitala na tydny. Nebo se snad mylim ? Proc nabizi nekdo neco co muze opravdu fungovat az bude CR v EU ?Muze mi nekdo z pritomnych toto kratce objasnit.

Jméno:
Předmět:
Pokus o odpověď - Marek
Datum:
20.04.2001 22:02:05
Jméno:
Předmět:
Pokus o odpověď 2 - marek
Datum:
20.04.2001 22:19:41

Amivo v CR zatím nefunguje. Zbozi objednat, za vyhodnou cenu a mít dovoz až domu v CR lze - nabídka firmy AMWAY, v dnešní době je to nad 500 kusů spotřebního a dalšího zboží. Co se týče zboží objednaného v zahraničí, tak to nelze.

Nevim zda bude odpoveď dostacujici, ale podle meho nazoru je dost velka možnost, připravit se na Amivo již vytvořením stabilní spotřební sítě.

Jméno:
Předmět:
Kdo a co koho láká?
Datum:
20.04.2001 22:55:48

Pokud se človek zajima o nějakou vec a chce jit za informacemi a nevi, co od toho ma ocekavat, mel by krytyzovat informace a způsob predani a ne lidi. Pokud mi nekdo predava nejake informace a tim i nejakou nabidku, nemusi to vzdycky znamenat, ze me do neceho "láká". Špatné informace mohu odmítnou a nabídku také. Samozřejmě, že záleží na podání a přístupu jednotlivých osob, ale informace ještě nikomu neublížili.

Jsem učitelka matematiky a informatiky a osvědčilo se mi předavat co nejvice informaci a naučit žáky si vybrat pro ně tu nejduležitější, ale vnímat i ty ostatní. Clověk nikdy nevi, kdy se mu to bude hodit. Je spousta metod, jak některa temata vysvětlit, ale zaklad je stejny, jako u Quixstaru. Zakladem je marketinkovy plan firmy Amway, který je pořad stejny, ale kazdy ho vysvětluje po svém.

Je skoda, že jsou lidé kteří nerespektuji postoj druhých a dokazi svým chovanim z clověka udělat "debilka", ale každy se na jednu situaci dívame ze svého úhlu a kazdy mame jiný názor. Vše hodnotime podle sebe a podle daných okolností.

Musim priznat, ze me také mrzi, že stale jeste neexistuje ceská verze Quixstaru - Amivo, protoze se s manzelem take zajimame o internet. Pokud vsak budu čekat až přijde, nemusí mě to už zajímat. nabudu mít již tolik možnosti. Teď si mohu vytvorit odberatelskou sit, ktera se potom pouze pripoji, protoze bude mit automaticky prideleno cislo, protoze jiz je členem.

A jeste jedna vec. Pyramida je v dnešni dobe vsechno. Napriklad zamestnanecky pomer je take pyramida. Nebo nase vlada je take viceurovnova pyramida. "Každá organizace zabyvajci se distribuci vyrobků nebo služeb, která dosáhla určité velikosti, bude tvarem připomínat pyramidu, kde každá nižší úroveň je vetší a větší." (Dr. Dean Black - "MLM Simple Succes Guide").
Na tvaru pyramidy není vlastně nic špatného, protože je to jen otázka hodnoty, a nedostatek hodnoty zpochybňuje jakýkoliv obchod morálně, eticky či legálně.

Jméno:
Předmět:
zavist a pomluvy jsou take reklamou
Datum:
21.04.2001 13:15:58

Zdravim vsechny priznivce Internetu a e-commerce.

S chuti jsem si precetl clanek a ohnivou diskusi, kterou rozpoutal, ac tak puvodne koncipovan nebyl. Nektere nazory jsou vice ci mene humorne, a je videt, ze tento obchod delaji lide a je o lidech. Asi bych mel spise rict "predevsim o lidech", protoze jaci lide obchod delaji, takovy je. A to plati vsude na svete a o jakemkoliv obchode nebo lidskem konani ci snazeni. Videl jsem zde reakce mnoha lidi, at uz z vyrobnich ci vedeckych, manazerskych a jinych profesi a jejich odlisne reakce. V principu tedy asi tri druhy lidi. Lidi, kteri pracuji pro penize, lidi, kteri pracuji pro poteseni, a myslim ze i lidi, pro ktere uz pracuji penize(nebo jimi investovany cas a prace - napr. zde zucastneny smaragdovy NVP). Je prilis snadne odsuzovat tu ci onu stranu a nehledat pritom principy a koreny veci. Je pravdou, ze tento obchod a system Network Twenty One (zdravim skveleho, uspesneho cloveka, sveho ucitele a radce, a i sveho vyborneho pritele, ktereho jsem mel stesti v tomto obchode poznat - Tondu Micku ;o) /viz jeho pr
ispevek vyse) mne privedly ke studiu na jedne prestizni zahranicni obchodni univerzite, pracuji take pro jednu zapadni financni spolecnost a zabyvam se studiem a praxi tvorby penez a kapitalu. Kdybych bych mel spolecnost Amway corp. posuzovat pokud mozno nezaujate, asi bych pouzil citatu, ktery mel Andrew Carnegie na svem stole:
"Kdo nedokaze uvazovat, je hloupy. Kdo to odmita, je fanatik. Kdo se neodvazi, je otrok."

Mysim si, ze to nejvice vystihuje celou firmu a i spolecnost ve ktere zijeme a potazmo i tyto reakce na clanek.
Nema prilis velkou efektivnost presvedcovat toho ktereho cloveka o pravde druheho, kdyz sam nechce. Take me mrzi ono prislovecne Ceske furiantstvi, netolerance a "umrnenost".
Je preci zname, ze Cesky trh je slozity, lide zde maji mnohem mensi duveru k novym vecem a formam, drzi se vice zpatky. Take proto casto byva nas trh jakymsi "zkusebnim", na kterem kdyz se neco osvedci, tak pak to jde na vyspele trhy, kde jsou lide vstricnejsi, dynamictejsi a nehledaji tolik vselijakych "much", zavad a podrazu jako Cesi. Take proto maji nektere cizi firmy potize se zde uchytit. MLM systemy jsou "o lidech a s lidmi", proto jsou mnohem vice schopne se prizpusobit. Kazdy obchod se vyviji v case, tak se i metody MLM vyvijeji, prizpusobuji se trhu a snazi se odstranit chyby. Existuje prece mnoho forem MLM a spolecnosti pouzivajici MLM systemy k distribuci sveho zbozi a Amway ma to stesti (nebo smulu) ze patri k prukopnikum. Kdysi pred lety zakladatele zvolili strategii, cile firmy a zpusob a ty ted naplnuji. Dat lidem to, po cem touzi a sami za to mit prospech. Je to spatne?? Myslim ze neni. Vzdyt prece i na skolach ci jinde v zivote tento princip uspesne funguje - pokud neni z donuceni. Pro ty
negativni lidi mam jednu dobrou a jednu spatnou zpravu. Prvni je, ze plan teto firmy behem sveho zivota uslysi pravdepodobne jeste mnohokrat a muzou posoudit, jak se casem meni, rozviji a zdokonaluje a mohou take sledovat, jak profituje firma a lide, a take mohou porovnavat s jinymi MLM systemy, jejich nabidkou a lidmi. A ta druha je, ze je nikdo nebude nutit, aby si take "ukousli" kousek pomyslneho kolace, kdyz nechteji a jsou spokojeni. Je to ciste a jenom na nich samotnych. Maji-li vsak nutkavou potrebu prave tuto firmu zmenit nebo uplne rozpustit, muzou ji prece koupit a pak se realizovat. Treba ji majitele po vice jak 40 letech pusobeni na trhu prodaji za nejakou tu miliardu dolaru nebo vymeni za nejake ropne pole ci zlaty dul... ;o))) Kdo si troufne??? :o)))

Jeste pridam pozdrav pro ty pilne lidi, kteri se neboji prace a sneni....

GO DIAMOND !!!

Tomas Borecky.

Jméno:
Předmět:
raději žádný
Datum:
12.07.2001 01:48:57

Pan Borek má už mozek opravdu vygumovaný z těch jejich "školení", takže se tím diamantem nebo opálem nebo další nějakou naší vzácností opravdu stane. A to píšu ještě pořád profesionálně ...

Jméno:
Předmět:
Poděkování
Datum:
19.07.2001 00:18:08

Dobrý den.
Pane Kudlíku, ze srdce Vám děkuji za důvěru a slibuji, až se tím Diamantem stanu, zvu Vás na pěknou večeři v Las Vegas do hotelu Bellagio.
Už se moc těším.
Nashledanou.

J.Borek

www.bellagio.com
(To je hotel, kam pojedou letos Diamanti na firemní dovolenou.)

Jméno:
Předmět:
Poraďte s rozhodnutím, zda jít do projektu Quixtar/Amway nebo NE!!!
Datum:
16.08.2001 11:55:27

Nazdar lidi,
jak tady pročítám tuhle rubriku, vesměs se zde vyskytují názory vesměs kritizující společnost Amway/Quixtar. Vidím, že se zde nekritizuje projekt jako takový, ale spíše zde vadí jakýsi "amwayovský styl", že!
Prosím poraďte, trošku jsem se právě teď to toho zamotal a v nejbližší době se mám rozhodnout, zda do toho jít, či nikoli.
Každý názor bude dobrý, pokud bude samozřejmě konstruktivní!!! Neuznávám aspekty jako: "Vždyť to je, ty debile, Amway!" ap.

Budu se moc těšit na: stribny@hotmail.com

Tak se zatím mějte... Čekám na Vaše názory...

Zbigniew Stribny < stribny@hotmail.com >

Jméno:
Předmět:
Tak už je to tady.
Datum:
06.12.2001 02:36:15

Tak co říkáte na tohle?
www.vebso.com

Jméno: plibo
Heslo: 1111

Jm: vebtest
H: test

Jméno:
Předmět:
učte se nakupovat a važte si volného času
Datum:
11.03.2002 20:38:14

ANO ANO tak už je to tady tem amwayovský způsob
Kam chodí lidi nakupovat,tam kde je to nejvýhodnější.Kdo vlastní MEGAMARKET bude nakupovat kde no přeci ve vlastnim obchodě,protože je to co? ..........hádanka.

Jméno:
Předmět:
vebso
Datum:
21.09.2002 12:49:33

Kto má záujem,môže si to celé konfrontovať a urobiť vlastný názor na www.vebso.sk,login:sedilek.Ideto stále dopredu...

Jméno:
Předmět:
Amway
Datum:
19.02.2003 22:43:20

Hmm... Pravděpodobně výše zmíněné články psalo hned několik odborných teoretiků, kteří o Amway mají informace jedna paní povídala a nebo možná zvolili téma, kterému až tak dobře nerozumí. Základem pochopení jakéhokoli systému nebo podnikání není pozorování a filozofování, ale účast a aktivita... Je to jako mluvit o "sexu" a v životě žádný nemít... Snad Vám nebude vadit moje otevřenost, všiml jsem si, že i samotná recenze je psána neformálně... Pochopte, že se na Vás nezlobím, pouze Vám nerozumím... Trefovat se do Amway je asi in... Možná by jste se měli o Amway informovat na Vysoké škole ekonomické... Tam o ní něco vědí!! Myslím, že Vaše osobní zkušenost není natolik velká, aby jste o Amway mohla mluvit s takouvou vervou a přesvědčením... Je mi 20 let a studuji Manažersko-ekonomický obor na PEF, MZLU v Brně... Dělám Amway byznys a jsem na něj hrdý... Uvědomte si prosím, jak velkou odpovědnost nesete zveřejněním článku jako je tento... Děkuji, Petr Štěpánek

Jméno:
Předmět:
Go Diamond
Datum:
19.02.2003 23:33:59

Ještě jednou Vás zdravím... Mohu Vám doporučit obzvláště příspěvky Romana Čížka a manželů Špírkových, kteří jsou živými legendami tohoto podnikání... Vím, že tato diskuze již uhasla... Dnes již existuje Vebso ČR i partnerské obchody... Go Diamond a nenechte si nikým ukrást svůj sen... Petr Štěpánek, Yager Enterprises, King Association

Jméno:
Předmět:
Bestpricenetcz.com
Datum:
19.04.2003 21:47:02

Pozorně jsem si přečetl články i diskusní příspěvky a dovolím si přihřát vlastní polívčičku - zajímá Vás originální česká verze? Už dva roky s kolegy pracujeme na vlastním projektu s názvem www.bestpricenetcz.com - použijte mé ID 500067407 a mrkněte se, jak vypadá spojení internetu, obchodu a MLM na "český způsob", jestli Vás to zajímá více než nekonečné diskuze jestli MLM ANO nebo MLM JO :-). Nebyl jsem vždycky zarytým fandou MLM, ale dnes už vím jedno: v žádném jiném podnikání není tak málo podvedených jako v MLM a jestli někomu vadí "manipulace" firem v MLM se zákazníkem či zájemcem o spolupráci, pak se divím, že ho nechává v klidu reklamní masírka masmédií...

Jméno:
Předmět:
Podivne VEBSO !!
Datum:
25.04.2003 09:19:50

Zajimalo by me - co si myslite o, v soucasne dobe zacinajici (v Cechach), korporaci VEBSO.
Uvadime me tak trochu do rozpaku, kolik znamych lidi se do tohoto systemu podnikani zapojilo a to i pres jejich velice dobre platove podminky. Druha vec co me zarazi je skutecnost, ze tento projekt je financovan spolecnosti Amway a jako obvykle skoro nikde neuslysite kritiku tohoto systemu a je tedy tezke si udelat obrazek.

Predem Vam dekuji za odpoved

Jméno:
Předmět:
VEBSO
Datum:
25.04.2003 19:22:26

Neznám sice ty známe osobnosti, co se zapojily, ale aktivně se zapojili hlavně ti, kteří pochopili možnost takto podnikat bez velkých investic. Není to podle mého podnikání pro chudé, vyžaduje čas, práci, i studium marketingu, znalosti CRM. A to právě ti úspěšní znají a jsou ochotni to dělat. A ne plivat na MLM a na vše co kdysi a kdesi slyšeli o Amway a přitom vlastně pořádně neví, o čem to je :-) D.Ostrý

Jméno:
AndrEw
Předmět:
test
Datum:
20.12.2003 14:08:12

opravdu by mne zajimalo, jak je tady ta diskuze razena...nahodne ne???;-)

Jméno:
Předmět:
K zamyšlení
Datum:
03.01.2004 00:25:26

Tak přátelé, co si o tom všem myslíte dnes? Když je Amway byznys a www.vebso.cz tak špatné, proč se o něm tolik mluví????? Nevím, jestli má nějaký jiný článek tolik příspěvků ?? :-)
Věřte mi, je to opravdu super byznys. (Kde jinde koupíte kondom za body :-).)-(to byl jen žert)
Přeji hodně úspěchů v novém roce a Go Diamond.

Jméno:
Radek Botoš
Předmět:
GO DIAMOND !!!
Datum:
13.02.2004 17:55:00

1) Na světě neexistuje nic, co by bylo špatné, nebo dobré, to jenom naše myšlení způsobuje ten rozdíl :-)

2) Amway je stejně jako všechno ostatní na světě "vymejvání mozků" a bezesporu nás ovlivňuje ... Já osobně si radši nechám vymejvat mozek Amwayem ( knížky, semináře, kazety ),než aby mi mozek vymejvala televize Nova. A proč to dělám ? Protože jednoduše na sobě vydim výsledky, vidim, že rostu každou chvilkou a to se mi u televize nějak nestávalo :-)

3) DĚKUJU všem negáčům, kteří se účastnili této diskuze a denně se pohybují v mém okolí. Jelikož bez nich bych si jenom těžko uvědomil rozdíl v tom, jak se dá využít čas a myšlení.

Svět je krásnej :-)

GO DIAMOND !!!!!!!!!!! :o))

Jméno:
Předmět:
Zajímavý článek
Datum:
24.02.2004 12:15:46

http://finance.centrum.cz/clanek.phtml?id=83182

Jméno:
Předmět:
Člověk až praxí je chytřejší.
Datum:
12.07.2004 20:35:59

Věškeré informace uvedené v těchto článcích se zakládají pouze a pouze na teorii. Pokud ale, chce někdo tento druh přímého obchodu komentovat, měl by to být člověk znalý praxe v tomto oboru.

Děkuji za Vaše názory a Vaše pochopení.

Liška Jiří - COMFOX
comfox@comfox.net
www.comfox.net

Jméno:
Tomas
Předmět:
Nechapete? Tu nejde o Amway!
Datum:
27.07.2004 23:08:01

Amway/Quixtar nie je ten pravy problem. Je to obchod, kto chce, zapoji sa, kto nechce, jeho vec. Problemom su V PRVOM RADE tzv. MOTIVACNE ORGANIZACIE (profesionalni motivacni spikri iste odpustia, ze tu sklonujeme slovo "motivacia")! V pravde podvodne subjekty sa distributorov (o,pardon, NVP) nesnazia povzbudzovat, iba ak v kupeni si este dalsej stupidnej kazety a este dalsej knihy (knihy ok, ak samozrejme nie su pisane na objednavku, napr. Carnegie je super). Myslim, ze nemusim predstavovat web In-depth look at the Amway business v podani Jeffa Probandta, byvaleho distributora v Setzerovej organizacii, vsak? Uz dufam coskoro dokoncim jeho preklad a potom bude zverejneny na stranke, ktoru pripravujem, aby si vsetci Cesi a Slovaci mohli pozriet ako to naozaj je. Aby som nezabudol, Jeff to dotiahol na Smaragda. Ano, Amboti, som dalsi z loserov, ktory "toho nechal". Ale nie preto, lebo som chcel. Chcel som ten biznis robit mozno viac nez vacsina z vas, ale Internet mi dal poriadny preplesk, a asi po tyzdni citania som bol deprogramovany. Mimochodom, "loser"; viete vobec co o loseroch hovori Rich DeVos? Nemyslim, system predsa uci, nepocuvat Amway. Hovori: "Tento biznis bol vytvoreny tak, aby sa v nom kazdy stal vitazom, aby mohol urobit tak malo alebo tak vela ako len bude chciet, a ak sa rozhodne neurobit nic, aby sa citil lepsie, ze mal tu skusenost." Takze ak toto splna definiciu, tesi ma, som loser. Skoda ze taky dobry biznis kazi banda klamarov pod ruskom motivacie distributorov. Cisty hnus. Skutocne drzim Amway/Quixtar vsetky palce, aby konecne urobili to, na co sa chystaju od roku 1982! Aby vycistili ten chliev, pozastavili distributorstva tam, kde dochadza k porusovaniu Amway Code of Conduct, zastavili vyplacanie bonusov "distributorom", ktori nemaju zakaznikov, atd. Len potom sa moze po dalsich 40 rokoch ten biznis znovu vratit k povodnym korenom, ktore mal zalozene davno predtym, nez prisli Yager, Setzer, Britt, Puryear a ostatni SKUTOCNI ZLODEJI SNOV so svojimi stupidnymi podvodnymi systemami. Drzim Richovi aj Jayovi palce, hoci oni su uz mimo hry. Drzim palce ich synom, ktori teraz vedu Quixtar. Verim, ze jedneho dna sa to podari a ludia si pred vami pri slovach "Som distributorom Amway" zlozia z hlavy klobuk a budu chciet byt vasimi priatelmi. Na zaver vyzva: vyzyvam Romana Hassmanna, Romana Cizka a Ondreja Rasku, aby "kapli bozskou" a priznali kolko percent ich prijmu z biznisu, tvori ucast na seminaroch, a podiel z predaja kaziet, knih, tabuli a inych materialov do skupiny a aby priznali, kolkokrat od roku 1997 sa nekvalifikovali ako Smaragdi, resp Perla. System je o duplikacii, spravne? Takze ak Brig Hart, Yagerov, Setzerov a Goochov _BYVALY_ down a Dvojity Diamant, poda zalobu na svoju upline a ziada 50,000,000 dolarov ako nahradu za usly zisk zo systemu, mame predpokladat, ze mimo USA je to inak? Naozaj niekto z vas veri tomu, ze seminare su stratove? --- Po siestich rokoch slobody (= von zo systemu) mam vlastny byt s rozlohou 100m2, v nom obrovsku telku Loewe (domace kino nemusim, ale ked som videl tu novu plazmu od Pionyra za 220000, veru som aj zacal premyslat, ci si to nerozmyslim), rucne robenu sedaciu supravu z 5mm hruej koze na objednavku v hodnote 140.000 Sk, niekolko notebookov IBM, samozrejme, ak kupene, tak diamantovym sposobom = v hotovosti, k tomu naozaj dostatok casu (z prace odidem a pridem kedy ja chcem, cez vikend vypinam telefon...proste pohodicka), a to vsetko pred dovrsenim veku 26 rokov a bez podvodov. Myslim, ze ma to rozhodne kvalifikuje ako losera. Zamyslite sa nad tym, mili NVP, preco na seminari musite povedat, kto je vasa "jednadvacitka"? Aby si "jednadvacitka" mohla kontrolovat tok "pomocok" v skupine, pretoze, tam kde su pomocky, tam su body? ZAPOMEN, Karel Capek. Necham vas premyslat, idem si pustit Dire Straits cez moje milovane silver-wired repro s 25cm basakom. Najma "Iron Hand" z albumu On Every Street je dojemna, daleko viac nez kazety Joe Thayera (americky systemovy podvodnicek mensieho formatu, totiz Smaragd, tusim od Setzera). No a potom trochu spanku, aby som sa do te
j deviatej prebral a prisiel do prace okolo tej 9:30-10:30. Vlastne cez leto chodim radsej skor, kym este neprazi slnko, mam to 15 minut... Cela tato moja "chlouba" bola ucelova, inak som celkom skromny. Pochopte, ze aj mimo Amway je zivot, aj bez zdieracskeho systemu sa mozete mat lepsie nez vacsina ostatnych. Staci mat sen, nenechat si ho ukradnut napr. "firmou" Setzer International a trochu pracovat na sebe. Ked dokoncim stranku o tom, ako skodia systemy vasmu Amway obchodu, dam sem URL. Da to more prace vyselektovat a prelozit ten fantasticky analyticky material, ktorym Direkti-odpadlici zaplavili Internet. Asi na 21% museli stratit sen alebo co... Nestastnici, kolka to skoda, ako Diamanti mohli dostavat 6000 dolarov za vikend na seminari. Skoda, ze sa mi uz nechce napisat par viet o Profiloch "uspechu", tak snad az na tej stranke. Vsetko dobre zelam vsetkym poctivym distributorom na celom svete. Tomas.

Jméno:
Kromák
Předmět:
hmmmm????
Datum:
05.08.2004 01:21:48
Jméno:
Kromák
Předmět:
hmmmm????
Datum:
05.08.2004 01:37:15

Tak tu zas máme jednoho zkrachovalce, co velice rád pomlouvá, ale do zrcadla se nekoukne.
Halóóóóóóó - pane Tomáši - jste vzhůru????
Prosím, dělejte si zápisky ze svého života a za 30 - 40 let se tu sejdeme. Zveřejníme je. Souhlasíte?


Můj otec bere důchod 8.200,- a mamka 7.400,- .
5.000,- dají za byt, pojištění auta 500,-, telefon 300,- (bez volání), TV 500,-, jídlo 5.000,- a ještě spousta dalších výdajů. Poraďte jim prosím, jak si mají udržet slušnou životní úroveň!!!!! Vy s tím máte určitě velkou praxi.

Děkuji

Kromák

Jméno:
Tomas
Předmět:
...
Datum:
05.08.2004 17:28:30

Nikde som nenapisal, ze Amway je nespravny sposob zarabania penazi. Budovat biznis Amway je uplne v poriadku, bez pochyby je to legalne a daju sa v nom zarobit peniaze, nie sice miliony, ale daju sa v nom rozhodne a bez debaty zarabat peniaze. Ja vsak hovorim o tom, ze ak sa distributor dostane do motivacnej sekty, nielen ze je vysoka pravdepodobnost, ze bude minat viac, nez zarabat, ale, a to je podstatne horsie, upline od Direkta vyssie budu mat profit za to, ze distributor v ich skupine si kupuje kazety. Alebo hadam existuje dovod, aby cela upline bohatla na tom, ze si distributor "celkom dole" kupi kazetu, v nadeji, ze sa nauci ten biznis budovat? Je to podla vas v poriadku? Klobuk dole pred tym, co dokazala Amway po svete vybudovat, fakt. Je to velmi pravdepodobne najlepsi MLM na svete. Kazia im to vsak prave systemy. Tie totiz neucia ako budovat biznis, ale len predavaju NADEJ. A to je v pripade ludi tesne po skole, alebo v dochodkovom veku HROZNE vynosny biznis. Odporucte rodicom, aby to skusili, ale rozhodne by som ich nevodil na seminare a nedopoval kazetami. Je velmi pravdepodobne, ze si predajom vyrobkov budu moct pekne prilepsit. Drzim palce.

Jméno:
Tomas
Předmět:
dovetok...
Datum:
05.08.2004 17:34:17

...a skor nez v suvislosti s biznisom opat pouzijete slovo "zkrachovalec", odporucam, aby ste si vypoculi/precitali, co o pouzivani tohoto slova v biznise hovori Rich DeVos. Ten je, na rozdiel od KTOREHOKOLVEK distributora skutocna Amway autorita. Ak nemate tu moznost, zverejnim to na webe, prelozene aj v originale, z kazety, ktoru nahovoril pre Direktov v USA.

Jméno:
Kromák
Předmět:
člověče!!!!!
Datum:
06.08.2004 01:30:28

Panenko skákavá, vždyť vy vůbec nevíte, o čem mluvíte!!!!!! Ty kazety jsou pro Váš byznys, aby se Vaši lidé dostávali na 21%. Ty Diamanti, co na těch kazetách mluví, se naučili byznys právě s těch kazet. Asi jste neslyšel kazetu "Nejneobyčejnější tajemství" od Earla Nightingale - ta vyšla jako asfaltová deska dávno před vznikem Amway. Proč jí ten člověk natočil, když kazety nefungují???????
Že se nadá vydělat milion??? Jen já mám pár přátel, co ho v byznyse vydělali.
Taky by mě zajímalo, jak se podílí firma Amway na růstu mé skupiny. Je super, miluji jí, ale žádný plán, follow up ani školení pro mě neudělala. Zamyslete se - kdyby nebylo Dextera Yagera a jeho Diamantů, kde by dnes firma asi byla? Prodávala by atomové kryty jako na začátku?
D.Yager dělá většinu obratu firmy a jsou to právě ty kazety, které mu pomohly vytvořit tak velkou organizaci milionářů po celém světě. Doporučuji sednout na letadlo a udělat si malou exkurzi do Severní Karoliny, kde má Dexter továrnu na výrobu kazet. Je větší než Pentagon.
A ještě malé upozornění. Když si kdokoliv koupí kazetu, nikdo na tom nic nevydělává, kromě systému, který pak za to dotuje různé akce nebo výrobu nových skvělích pomůcek.
A vůbec, končím, protože nemá cenu debatit s ignorantem. Zbytečně se zdržuji od práce a dovoluji negáči mě odvádět myšlenky od mých cílů.
Go Diamond přátelé - Už ho nečtětě, nepomůže Vám to!!!!

Jméno:
Helena
Předmět:
panu Špírkovi a jeho paní
Datum:
07.08.2004 18:32:04


Zajímalo by mě, jestli si skutečně myslíte, že "jakýkoliv názor je správný, pokud je o něm člověk přesvědčený." Doufám, že jste to nemysleli úplně vážně.
Děkuji, Helena

Jméno:
Předmět:
web o podvodu jmenem Amway
Datum:
09.08.2004 16:33:38

Obetoval jsem trochu casu Amwayi a jak jsem slibil, stvoril jsem o tom webove stranky. Najdete tam hlavne marketingovy plan Amway a spoustu odkazu na clanky zabyvajici se timto podvodem. Stranky jsou na adrese:
http://amway.nazory.cz/

Jméno:
Předmět:
Přesvědčte mě osobně
Datum:
10.08.2004 23:47:37

Osobo neznámá, budu rád, když mě přesvědčíte osobně, že Amway je podvod. Zde je můj email. Napište mi, kdy a kde se sejdeme. Mohu kdykoliv dopoledne přes týden nebo odpoledne po - středa. Jsem z Prahy.
:-))
Už se nemohu dočkat. :-D

Jméno:
Předmět:
Radka Bursíková, 10. srpna 2000, e-komerce.cz--Quixtar: Amway v rouše internetovém?
Datum:
18.08.2004 21:24:56

Jak vidno, autorka a dlší kometátoři článku se pouští do komentování něčeho o čem mají jen kusé iformace. Dokažu pochopit, že neni jednoduché pochopit něco tak velikého.
Leč je jednoduché pochopit výsledek velké úspory peněz - v běžné domáctnosti spousty tisíc Kč/rok.
Za sebe mluvím z mnoha-leté prxe.
Dále uvaděni nepřesných nepravdivích - asi doměnek.
Jinak dobře popsano.
S pozdravem Petr.

Jméno:
Předmět:
Nový MLM
Datum:
21.08.2004 20:02:18

Chcete-li zkusit jeden z nových MLM v ČR (momentálně je zde dohromady asi 250 lidí v ČR), kontaktujte mě. Pavel Řebíček (Praha) - tel. 776 111 123. Stránky společnosti http://www.vipgroup.cz/

A co je na tomto MLM lepší než na ostatních? Tak třeba:
provize z prodeje produktů 40% (cena produktu je na čr velice slušná)
provize z týmu až 56% (znáte někde jiný MLM, kde by Vám dali více než sami sobě?)
obrácený postup rozšiřování - z V na Z
vstupní poplatek - za A) 30kč za smlouvu (možnost si budovat svůj tým, účastnit se odborných přednášek) za B) 630kč za Starter kit (podrobné informace o společnosti, produktech, atd., možnost nakupovat výrobky na centrále, a samozřejmě všechny věci z bodu A).
Potřebný kapitál na sklad 0kč, pro provize z týmu měsíční investice do skladu asi 3520kč (závisí na kurzu dolaru).
Výplata provizí týmu - šek v dolarech (zasílán ke 20. dni v měsíci)

Proč se mnou?
to je jednoduché... ;-) byli byste v druhé linii (v ČR)!!!

Koho hledám? Všechny! Hlavně Leadry (skutečné síťaře), ovšem nepohrdnu ani prodejci vynikajících produktů (sám jsem je vyzkoušel).

Jméno:
DDD
Předmět:
zas něco nového a lepšího?
Datum:
24.08.2004 20:21:56

Dobrý den.
Kouknul jsem se na Vaše stránky a hned na první jsem četl jméno zakladatele firmy Nutrilite, která je dnes součástí společnosti Amway. Vaše produkty nejsou zrovna ty, které by má rodina potřebovala a jaké asi znalosti a skušenost mají lidé, kteří školí, když firma existuje od roku 1996?
Raději budu poslouchat Dextera Yagera a ostatní, ty mají znalosti. A Dish Drops je Dish Drops. :-)
Přeji hodně úspěchů.

Jméno:
Předmět:
VEBSO
Datum:
10.09.2004 00:19:44

Dostal jsem odkaz na http://www.tt100.biz/ , kde please select a company je něco i o Amway.
P.S: rád používám výrobky Amway :-)

Jméno:
Tom / antimon.sk
Předmět:
http://antimon.sk
Datum:
09.10.2004 21:14:08

http://antimon.sk

Vas upline bude velmi rad, ak si tento web nikdy nepozriete.

Jméno:
Pavel Řebíček
Předmět:
jen tak
Datum:
15.10.2004 13:43:19

V jedné z předchozích diskuzí jsem se zmínil o marketingovém plánu společnosti VISION.

Dal jsem si tu práci a můžete to porovnat - pokud chcete:

Pro lidi, kteří přicházejí do naší společnosti - nováčky: http://www.vltava2000.cz/vision/goodsdetail.asp?strGoodsID=plangrwa

po třech kalendářních měsícíh se přechází na profesionální plán:

http://www.vltava2000.cz/vision/goodsdetail.asp?strGoodsID=mplan

registrace do VISIONU stojí 30kč (papírová) nebo zdarma přes internet

Startovací balíček stojí 630kč (kufřík - Starter kit).

To jsou veškeré vstupní náklady. A pak už se nikde nic neplatí.

Jméno:
Předmět:
Fakta proti kecům
Datum:
17.10.2004 00:21:53

Přestaňte hodnotit kraviny (design stránek a to či ono je podobné tomu a tomu...) a zjistěte si FAKTA!!! Keci jsou a budou jen keci. A za sebelepší názor se nikdo nenají. Jsem tu náhodou a nestačím se divit. Až budete mít OPRAVDU 100% informace o Amway, Vebso, Quixtar, až opravdu pochopíte, co máte před očima a co nevidíte, tak nebudete jen blbě psát, ale najdete si někoho, kdo vám prodá licenci a pomůže i vám slušně vydělávat.
PS. Nepište mi, nejsem doma - na rozdíl od vás dělám užitečnějsí věci :)

Jméno:
Předmět:
boze radku co mi to delash:-)
Datum:
05.01.2005 19:54:12

ehm ahoj radku:-)vymjevani mozku to je bezesporu:-)ale nevim jestli ti je to k necemu... mimochodem vidim ne vydim:-))) mozna bys mohl zase zacit chodit do skoly:-)
ale to jen tak naokraj..

ono vymjevani mozku neni spatne... jde o to na ktere jsi strane:-)
napriklad ja se koukam na Novu docela casto takrka kazdy den.. na zpravy.. ono se rika poznej sveho nepritele a kdyz ja pochopim a vidim jak nova manipuluje .. tak je pak daleko snazsi si udelat uceleny obrazek o realite...a hlavne vlastni nazor... zda se mi to nebo seminarea a kazety a tak pdbne jsou pruvodci stastnym zivotem? neni to nuda mit vse nalajnovano???daniel

Jméno:
Předmět:
VEBSO po letech
Datum:
05.02.2005 16:16:30

Pokud mě někdo chce přesvědčit o výhodnosti obchodu VEBSO, tak pro začátek jen pár cenových srovnání, které mají emvejáci tak rádi, a rádi s nimi operují: Mraznička Zanussi ZV 130 7.600,- (MAG SHOP 5.999,-),kombichladnička Zanussi ZK 17/7ATO 9.550,- (MAG 6.999,-),chladnička Zanussi ZC 205AO 6.490,-(MAG 5.999,-), kombichladnička Zanussi ZD 19/5AO 8.630,- (MAG 7.999,-), chladnička Electrolux ERC 2443 8.750,-(Tesco 7.499,-,MAG 6.999,-)kombichladnička Whirlpool ARC 5450 9.990,- (Hele 9.590,-,MAG 8.990,-), kombichladnička Bosch KGV 36610 13.490,-(MAG 11.990,-),kombichladnička Whirlpool ARC 5570 11.990,- (MAG 9.999,-),pračka Electrolux EWF 1010 12.490,-(MAG 9.999,-),pračka Bosch WFO 1661 BY 11.990,- (MAG 8.990,-),peračka Bosch 1601 BY 9.990,-(Hele 9.590,-),myčka AEG Favorit 3in1 14.990,- (MAG 12.999,-),myčka AEG Favorit 44850 15.990,-(MAG 12.999,-),chladnička Zanussi ZT 155AO 5.600,-(MAG 3.999,-),mraznička Electrolux ECM 2255 10.790,-(MAG 9.999,-)kombichladniška Electrolux ERB 3425 18.450,-(MAG 16.999,-),sporák Mora KS 2460 9.990,-(MAG 7.999,-),sporák Mora ES 3479 16.990,-(MAG 13.999,-),sporák Mora ES 3465 13.490,-(MAG 9.999,-),....to je srovnání cen VEBSO a různých letákových akcí v lednu 2005. A nemyslete si že jde o nějaké suprznačkové zboží. Dneska snad dobře víme, že uvedené značky se již vyrábí v tzv. postkomunistických zemích na východ od ČR. Toto je srovnání pouze toho co se srovnat dá, jedná se totiž o úplně stejné zboží, jaké můžete nakoupit kdekoliv v ČR a dovoz zdarma do 24 hodin, u VEBSA si dovoz platíte. Tak co milí emvejáci, neokrádá vás tak trošku váš obchodní partner?? vA to byste měli ještě to zboží prodávat dál?? To myslím nemyslíte vážně. A perlička nakonec: propagační tzv.machršnůra Amway se pořídí za 78,. ale firma Amway ji kupuje za cenu asi 30,. i s potiskem. Dobré co ?? S pozdravem Váš milovaný fooggyy. A pište ...

Jméno:
Honza
Předmět:
Vebso a partnerske obchody
Datum:
06.04.2005 11:04:06

2fooggyy
Zdravim, od koho by jste kupoval tyto veci od Amway nebo od Eta elektro? Eta je partnersky obchod neni muj obchodni partner. A kdyz budu myslet tak to u nich nekoupim ne? proc za to dat o 2.000-3.000 vice? Kolikrat jste uz v zivote kupoval mrazak?
Jinak pokud jste na procentualni provizi tak 2-3tis. dostanes zpatky ve forme provize:) takze staci si jen spocitat a vybrat si to co mi vyhovuje, to preci muze kazdy. Proto jeste Vebso nebo Amway neni spatne, nebo je?

Jméno:
Předmět:
Diskuze na téma Amway
Datum:
28.07.2005 11:18:00

Já si taky myslín že čím více "negáčů" tím lépe.
Já mám skušenosti malé ale zato ostré.
Jestliže si chcete mailovat na téma Amway a vše okolo distributorů a problémů jako "Bejt Smaragd" nebo "Diamant" napište mail na adresu somalec.dlouhy@seznam.cz a předmět je DISKUZE AMWAY díky za váš drahý čas. S pozravem Yaris

Jméno:
Předmět:
Reakce na pana Jiřího Peterku
Datum:
22.11.2005 18:45:08

Původní text: "Z hlediska e-commerce Quixtar alias "Amway on-line" skutečně přináší určité nové prvky, z nichž některé hodnotím kladně a jiné naopak záporně.

Přínosným shledávám princip osobní propagace - to jak subjekty IBO vedou své klienty k on-line nakupování (a snad jim přitom i pomáhají řešit různé praktické problémy).

Velmi záporně ale hodnotím celkovou uzavřenost systému - nemůžete například nic nakupovat dokud se nestanete členy systému tím, že vás doporučí některý IBO (Independent Business Owner) a poskytne vám potřebný identifikátor k registraci. Koncepce systému Amway také počítá s určitým "cíleným informováním" (mám-li diplomaticky vyjádřit to, že potenciální zákazník je jistým způsobem manipulován a některé informace mohou být před ním zatajovány - například při prvním kontaktu se dlouho nemá vůbec dozvědět, že jde o Amway)."

Uzavřenost systému plyne z celkové koncepce obchodní strategie firmy Amway. Nevím, zda jste nekdy videl marketingový plán, ani nevím jakého jste názoru ohledně koncepce síťového marketingu, který firma Amway využívá. Dokonce nevím jestli znáte historii této firmy. Chtel bych jen zdůraznit, ze firma zahájila činnost v roce 1959 (to jeste internetové obchody neexistovaly) a funguje na podobném principu jako Makro(ovšem s jistými výhodami).
Uzavřenost systému jako takového je naprosto klíčovou věcí, bez které by celá strategie firmy nemohla fungovat(plyne z marketingového plánu). V moderní době, především v době internetu, je zcela logické, že se naše služby dostaly i na internet. Nikoli však pro rozsáhlou veřejnost(jako u internetových obchodních domů), ale pro registrované členy. Každý kdo je zaregistrovaný tímto způsobem získává mnohem snadnější přístup ke zboží, informacím o zboží, možnosti zrychlit způsob objednávek atd...
Z tohoto důvodu se o Quixtar (V ČR www.VEBSO.cz) nedá hovořit jako o klasickém nákupním portálu.
Co se týká postupu práce, tak mi také bylo divné proč jsem informaci že jde o Amway nedostal při prvním kontaktu, ale postupem času jsem zjistil, proč tomu tak je. Kdybych se tenkrát při kotaktování dověděl, že jde o Amway, nikdy bych se na domluvenou schůzku nedostavil. Dnes jsem zaregistrován a buduji odběratelskou strukturu podle marketingového plánu a vím, že je to jedna z nejlepších příležitostí která mě kdy potkala. Dnes vím, že většina lidí má naprosto zkreslené informace o tom, co to Amway vůbec je.
Pokud někdo hovoří o Amway jako o podomním prodeji nebo jako o čísté e-commerce, tak mu zřejmě nebyl vysvětlen správný způsob jak se s Amway podniká.
Pokud by vás zajímaly nějaké další informace, můžete se na mě kdykoli obrátit.(Horejszdenek@seznam.cz).

Jméno:
J.Bláha
Předmět:
Re: p. Ostrý
Datum:
03.02.2006 18:00:32

Pan Ostrý se vyjádřil skvěle. A nejvějtší pravdu měl, když napsal, že vždy budou lidé kritizovat. Nejen Amway, ale i jiná témata. Nikdy nebylo tolik lidí debatujících o jedné věci a zároveň neochotných si připustit svou neinformovanost. Jako spousta samozvaných expertů přes Amway. Mám na mysli ty, kteří něco četli v novinách, viděli v televizi, nebo někde zaslechli. Ale připusťme si, že i redaktor je člověk. Může se mýlit, má svou zaujatost a i on sám může získat mylné informace, aniž by to věděl. Z vlastní zkušenosti jsem zatím nepotkal nikoho, kdo v životě dosáhl úspěchu a měl pravdivé informace, mluvil o Amway, či jiných příležitostech, jako o nesmyslu nebo hůř. Neřekne to ani nikdo jiný, kdo má všechny smysly po hromadě a trochu se namáhá přemýšlením.

Jméno:
Lenča
Předmět:
Romanovi
Datum:
25.05.2006 08:03:46

Romane, jseš skvělej!!!!

Jméno:
Předmět:
vebso
Datum:
31.05.2006 11:14:21

ahojte lidičky.jsem rád že zde psalo pár přátel co znám z amwei.děkuji rodičům petra štěpánka že mě do této společnosti uvedly.změnily mě život a i jako člověka.mi nejsme podvodníci ale jen parta správnejch lidí co nakupuje na jednom místě a ještě nám zato platěj pokud chcete přijdte mezi nás pokud ne tak nevadí.pozdravuji všechny z organizace dextra yegra dona kinga zbyka reka a i ostatní organizace.ten kdo neví co je to zalidi koukněte na svetové stránky a uvidíte.jak jsou na svete známí a vážení,GO

Jméno:
Předmět:
reakce na váš článek
Datum:
16.06.2006 23:47:56

Podle mě se Quixtar stavá revolucí,jenže nekteří lidé to furt nechápou.


http://aktualne.centrum.cz/finance/investice/clanek.phtml?id=137950

Jméno:
Předmět:
Amway
Datum:
29.08.2006 22:14:06

Kdo se sám nepřesvědčí, nechápe.

Jméno:
Předmět:
QUIXTAR
Datum:
23.09.2006 06:44:15

Jsem uživatelem české obdoby QUIXTARu zvané VEBSO a na rozdíl od pana Čelustky jsem zjistil toto: neprodávám jiným lidem přehnané množství, naopak smyslem je umožnit jiným lidem přímý přístup k výrobkům za cenu bez přirážky, tzn. nejde o princip jakéhokoli "přátelského tlaku" na koupi toho či onoho. Je překvapivé, kolik lidí se vydává za experty na marketing a ani si nedají práci s důkladným prozkoumáním základních principů fungování
firem, které využívají jiné než klasické marketingové postupy. A osobně jsem několik hodin denně manipulován reklamami v rádiu, televizi, novinách , na billboardech, na autobusech, které všechny do našeho podvědomí cosi zapisují a ani jedna reklama nesouvisí s výše zmíněnými typy firem "s jiným marketingem". Je to na delší povídání a vlastně jsem jen chtěl vyjádřit tiše nesouhlas na základě vlastních zkušeností....

Jméno:
Předmět:
na quixtaru objednavam
Datum:
19.10.2006 19:49:19

Quixtar.com na teto strance nakupuji a zadnym clenem byt nemusim. Naopak jsem spokojeny a to diky tomu ze mam produkty ktere v cesku nesezenu. Zil jsem v USA a do ceska jsem si privezl veci o kterych se normalnim lidem ani nezda! To co tam se pouziva za auto kosmetiku tak po tech mi lidi trhaji ruce a to byli nekteri z nich ti co hlasaji AMWAY? jdi s tim do pi...! A dnes? kdyz nemaji odstranovac much, asfaltu a dalsich veci na sveho milacka a musi sahnout po tech vecech co pouzivali pred amway tak to pak vidite jak jim je quixtar dobrej! TOLSOM kosmetika pro chlapi ktera se do ceska dostala na jare 2006 a gel na holeni az ted v zari jsem mel jiz v roce 2004 a plno lidi kdyz jsem jim dal porovnat gilette a tolsom tak neverili ze muze byt neco lepsiho nez tolsom. Nutrilite? mam lekare co objednava jen proto ze dava prednost pouze prirodnim produktum pred chimii.

Jméno:
Předmět:
Fuj
Datum:
01.11.2006 19:35:41

Je mi z těch keců a amway nablití.

Jméno:
Martin :)
Předmět:
Ale...
Datum:
04.11.2006 10:03:48

Kdyz je ti na bliti, tak se poblinkej detatko ;) a pak si treba zjiti co to vlastne Amway je. Mozna, ze po zjisteni objektivnich informaci uz ti "na bliti" nebude :)

Jméno:
Předmět:
network marketing
Datum:
12.11.2006 22:34:33

Network marketing znám jako aktivní účastník. Mohu tedy potvrdit pozitivní názory: výrobky Amway a firem, které si Amway do svého ranku pustí do Evropského katalogu - naprosto skvělé. Komukoliv upřímně osobně doporučím. Podnikání network marketingu - nejlepší podnikatelská příležitost na světě. Růst je umožněn všem, kteří nebojí klást otázku Proč ne? A proč ne já? Vážím si všech, kteří dokážou vykročit v něčem tak novém, jako je právě network marketing. Důležité je vybrat si správný podpůrný systém. Kolo již bylo vymyšleno, tak proč ho vymýšlet složitě znova, že? Osobně velmi ocěňuji vzdělávací a podpůrný systém Network 21, www.n21corp.com. Hodně zdaru všem, kdo se zajímáte. šimona

Jméno:
Předmět:
Direct distributor
Datum:
12.12.2006 00:49:14

PETR FOUSEK sa stal priamym distributorom cca roku 1996 : asi to nebude taky dobrý Byznys keď v roku 2002 si založil takéto podnikania :

Montáž a servis žalúzií, roliet, markíz, tesnení, drevených podláh a montáž garážových brán v rozsahu voľných živností

Deň vzniku oprávnenia: 29. 7. 2002


výpis zo živnostenského registra adresa na overenie: http://www.zrsr.sk/zr_fo.aspx (zadaj Petr Fousek) Tu si môžete overit čím všetkým sa živí váš direkt,perla,atd (uppline )

Inu nesype to dukaty to vaše umway

Jméno:
Předmět:
CO??????????????????????,
Datum:
14.12.2006 17:42:31

To je skutečně drzost. Jak tu můžete posuzovat Amway když někdo, kdo není registrovaný vůbec netuší, co to přináší. Donedávna jsem to také nevěděl, ale pak jsem se bavil s kamarádem. Volání mají za 1 Kč/min, má výborné výrobky u kterých jsem se divil, že mohou být takto kvalitní. Myslím tím prací prášek, kosmetika,... tý výrobky jsou lepší, než v obchodě. Navíc když mi vysvětlil, jak se dá docela slušně vydělat, začal jsem o tom dost přemýšlet. Když si vezmu, jen kolik provolám měsíčně, tak bych ušetřil dobrých 1000 Kč/měsíc.

Na Amway nemohu říct nic špatného. Výrobky mají 100% záruku, takže se do 90ti dnů dají vrátit. Super. V krámě to nejde.

Jméno:
Předmět:
exploze
Datum:
13.02.2007 01:43:20

Možná budete překvapeni expanzi quixtaru v Evropě .Já budu přitom.

Jméno:
Předmět:
pravidlo
Datum:
01.03.2007 22:27:17

dobrý den zdravím všechny kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili do debaty o amway a quixtar, přesto že podnikám v awmay nechci ho nějakým způsobem vyzdvihovat, protože je mi jasné že okamžitě přijde milion argumentů že to je jinak.Napíšu jenom jedno a je to hlavně pro ty kteří píšou o vymývání mozků,za 1) dobrý byznys od špatného poznáte ani né tak produktem jako školícím systémem 2)koho rady posloucháš, takovým se stáváš 3) na celém světě platí pravidlo 95% které říká:95% věcí které víš a umíš jsi se naučil od lidí kteří patří mezi finančních 95% co z toho plyne?ať si to ti kteří patří mezi těch finančních 95% přeberou sami,mě osobně to říká jedno,ve školícím systému dextra vyučují lidé patřící mezi těch 5% a to z něj dělá tak skvělou věc, ptotože těch 95% nikdy nepochopí o co tady doopravdu jde.Nakonec něco z vlastní zkušenosti:nikdy se mi při vysvětlování tohoto skvělého obchodního projektu nevysmál nikdo kdo má 6 místní finanční příjem, čím to asi bude?že by tím že tito lidí opravdu chápou jak se vydělávají peníze a naučili se dívat po apektech podnikání, které ti kteří vydělávají 10 000 hrubého nikdy nepochopí?
Závěrem:pokud se někdo po přečtení těchto řádků cítí dotčený, tak se mu opravdu omlouvám a pokud to čte někdo kdo zvažuje zda s tím začít tak mu tohle podnikání můžu jedině doporučit(kde jinde vám radí milionáři z celého světa jak změnit svůj život k lepšímu) ve škole to neuslišíte a od těch zabedněnců, kteří špiní jméno amway na těchto stránkach už vůbec ne, ti vám můžou jedině poradit jak strávit život kritizováním něčeho co ani neví jak funguje.
Chci pozdravit Romana Čížka a poděkovat mu za všechno co dělá pro systém, mimochodem nejse z jeho linie patřím do organizace Z.Reka

Jméno:
Předmět:
Určitě ano
Datum:
03.03.2007 23:14:20

Musím souhlasit s předchozím příspěvkem, Roman Čížek je opravdu Leader s velkým "L". Z.Rek je velká osobnost, na našem trhu je ale jednička Roman. NIcméně všichni, kdo patříte do ŠS DY (pro adresáty tohoto příspěvku ty zkratky budou dávat smysl), pokud si uvěříte, MÁTE NA TO TO UDĚLAT VELIKÝ.

Jméno:
Předmět:
Poněkud staré
Datum:
23.03.2007 19:48:19

Tak jsem si otevřel Google, zadal AMWAY a na čtvrté pozici se objevil tento článek. Očekával bych, že bude aktuální, nikoliv téměř 7 let!!! starý.
Od vašeho portálu bych očekával větší pružnost :-)

MLM je ve vývoji (vy na to nevypadáte), a AMWAY je lídrem v tomto oboru. Nemusí se vám to líbit, nemusí se vám líbit způsob, jakým získáváme nové členy( nikoho ale neokrádáme a nelžeme, jako jiné firmy, co se zaštiťují MLM, že jsou jako AMWAY, ale lepší), ale to je tak vše, co s tím můžete dělat. Je lepší v tomto oboru vydělat peníze, a pak se v tom šťourat, než se napřed v to šťourat, a tam i skončit jako mnozí "myslitelé".

Něco na zamyšlení: 5O let zkušeností, 8O zemí, několik milionů NVP, 7mld dolarů obrat, rating AAA+, 100 tisíce NVP, co mají stabilní pasivní příjem, chcete se v to ještě šťourat???

Máte možnost mít svobodu, nebo 45 let práce a pak důchod. Vyberte si.

Jméno:
Pavel
Předmět:
amway a podnikatele
Datum:
22.04.2007 22:08:54

Je to tak, lidi co umeji vydelavat hodne penez Vam nikdy nereknou, ze Amway je blbost. Naopak tento system vzdy chvali jako nejlepsi prupravu k velkemu podnikani. Zajimavosti je, ze velka vetsina lidi, kteri zde dosahnou alepson 21% se pak stava majiteli svych dalsich firem nebo hodne uspesnymi manazery.

Jméno:
Předmět:
glister
Datum:
05.05.2007 23:13:17

Dobrý den,
scháním někoho, kdo dělá amway v ústeckém regionu... dlouho už sem neměl glister pastu a nikoho neznám, kdo by tady v Teplicích amway dělal...tak se pls ozvěte amwayáci na k.ekl@seznam.cz
Díky

Jméno:
Předmět:
Vyrobky Amway
Datum:
19.05.2007 15:01:50

Dobry den, kdo by mel zajem o nejaky vyrobky Amway, ale treba ztratil kontakz na nekoho, kdo mu je muze nabidnout, tak at nevaha a podiva se na tuto adresu:

http://www.mojeveterina.cz/index.php?clanek=amway

S pozdravem Pavel Gaudník

Jméno:
Předmět:
MLM PRO POKROCILE
Datum:
02.06.2007 18:56:32

Hledame schopne lidi jenz se orijentuji v oblasti MLM. Bud jiz nejaky MLM provozuji a nebo by provozovat chteli. Nove se rozvyjejici firma otvira pobocky v Evrope. U nas v CR pusobi jiz 2 roky. Firma pomoci MLM distribuje parfemy, sprchove gely, pletove mleka a jine kosmeticke vyrobky. Dobre financni vydelky u lidi jenz opravdu pracuji a chteji neco dokazat. Predem rikam ze pro ty jenz si mysli ze se zaregistruji a nic neudelaji zde zadny vydelek neni. Jedinou vyhodou pro takoveto jednice je moznost si pres registraci zaridit vyhodne volani od jedne spolecnsoti ktere zde nemohu delat reklamu. 600 volnych minut za 850kc. Volani v ramci MLM site 0kc bez odecitani volnych minut. Registrace s internetovou strankou a startovnim balickem je 850kc na stalo-do konce zivota. Lze vyuzit tento MLM a nechat ho probehnout vlastni siti treba u Amway, Avon, Oriflane atd. Jednoduche nenarocne. Firma se zameruje predevsim na parfemy, ktere si mysli ze treba v amway, Avonu ci oriflamu tak dobre nejsou. Firma jich nabizi cca asi 80 a to i s feremony. Pokud mate zajem nevahejte a kontaktujte me na emailove adrese ci na tel 777/820207. S pozdravem Jaros. P.S. 11.6. jedu tvorit bussiness do Chorvatska. Mam tam jiz 4 registrace. Otvereni v tomto state -kveten. Opravdu pokud znate nekoho z ciziny je to obrovska prilezitost. Kdo by nechtel byt na zacatku jako treba pan Hassman u Amway. Kdo by nechtel zavest Avon v CR? Tento MLM ma potencial i v CR behem mesice jsme s kamradem registrovali 40lidi a to jsem se do toho poradne neobuli jelikoz oba dva studujem. Jde o pocitivej a ferovej obchod pro lidi, kteri jsou schopni a maji kolem dobre kontakty. Pripravovana akce je i levnejsi benzin pres firmu.

Jméno:
Předmět:
AMWAY.....!!
Datum:
27.07.2007 00:15:48

Ach jo lidi....to je ztráta času Vám vysvětlovat že MLM není špatná věc....lidi, kteří znají někoho , kdo je ve svém oboru úspěšný a vydělává hodně peněz většinou závidí (hlavně tady v České Republice)a nepřejí mu to....Jsem zetraceně nerad, že jsem se narodil do tak BLBÉ Země, kte je tolik s prominutím ,, TUPÝCH" lidí, kteří si nedají říct...Dělám AmWay jen dva roky...ale stačí mi to pro to, abych porovnal můj měsíční příjem (cca 160 000 ,-) s příjmy jiných lidí, kteří chodí do zaměstnání a jen tohle kritizují...Chtěl bych Vám říct to, že pokud jste si na AmWay nikdy ,,NESÁHLI" tak nemáte co tady k tomu psát. Je mi Vás líto...S Pozdravem, Jakub =)

Jméno:
petr
Předmět:
Pokud by to nekoho zajimalo
Datum:
26.12.2007 00:56:25

Pokud by nekoho zajimalo toto tema,podivejte se na http://www.amwayvyrobky.cz

Jméno:
David
Předmět:
amway
Datum:
08.04.2008 17:19:32

Každý, kdo zde kritizujete Amway si uvědomte jednu věc. A to, že vše, co je nové, bylo je a bude kritizováno, a to většinou těmi kteří mají to nejmenší právo kritizovat. Všichni, kteří zde prezentujete názor, že "to" je blbost, že je to nemorální a že je to podvod, uveďte prosím argumenty serióznější než pouhý váš pocit.
Jak vysvětlíte, že tento "obrovský podvod" spolupracuje s charitativní organizací unicef, že byl mezinárodním soudem po pečlivém přezkoumání systému uznán za naprosto zákonný a etický, že v USA funguje již desítky let a ještě neskončil, naopak čím dál více prosperuje. Jakto, že za tento podvod nebyl ještě žádný amwayák zabásnutej.
A jak přesvědčíte třeba mě, že "to" nefunguje, když znám osobně dost lidí kterým "to" funguje. A jakto, že ze mě za ten půlrok co jsem v Amwayi po mě ještě nikdo nechtěl abych si něco kupoval nebo něco platil.
Opravdu nevím, jak většina z vás přemýšlí, když nedokáže rozeznat i přes nával důkazů, že na tom není nic špatného.

Jméno:
David
Předmět:
amway
Datum:
08.04.2008 17:20:47

Každý, kdo zde kritizujete Amway si uvědomte jednu věc. A to, že vše, co je nové, bylo je a bude kritizováno, a to většinou těmi kteří mají to nejmenší právo kritizovat. Všichni, kteří zde prezentujete názor, že "to" je blbost, že je to nemorální a že je to podvod, uveďte prosím argumenty serióznější než pouhý váš pocit.
Jak vysvětlíte, že tento "obrovský podvod" spolupracuje s charitativní organizací unicef, že byl mezinárodním soudem po pečlivém přezkoumání systému uznán za naprosto zákonný a etický, že v USA funguje již desítky let a ještě neskončil, naopak čím dál více prosperuje. Jakto, že za tento podvod nebyl ještě žádný amwayák zabásnutej.
A jak přesvědčíte třeba mě, že "to" nefunguje, když znám osobně dost lidí kterým "to" funguje. A jakto, že ze mě za ten půlrok co jsem v Amwayi po mě ještě nikdo nechtěl abych si něco kupoval nebo něco platil.
Opravdu nevím, jak většina z vás přemýšlí, když nedokáže rozeznat i přes nával důkazů, že na tom není nic špatného.

Jméno:
Předmět:
Úžas
Datum:
28.09.2008 11:39:59

Jsem s nad těmito společnosti a výrobky užaslý jak jsou dobré, začal jsem s tím teprv před 3 měsíci a už jsou vidět výsledky, neříkám že si vydělávám statisíce, ale rozhodně si vydělávám více než na brigádě. A co víc nejlepší na tom je že čím více vydělají lidé kterým pomáhám, tím více vydělám já. Rád s vámi proberu jakoukoliv problematiku na: palantir@email.cz

Jméno:
Předmět:
AMWAY
Datum:
29.10.2008 01:41:52

Upline od Direkta vyssie budu mat profit za to, ze distributor v ich skupine si kupuje kazety. Alebo hadam existuje dovod, aby cela upline bohatla na tom, ze si distributor "celkom dole" kupi kazetu, v nadeji, ze sa nauci ten biznis budovat? Je to podla vas v poriadku? svete. Kazia im to vsak prave systemy. Tie totiz neucia ako budovat biznis, ale len predavaju NADEJ. A to je v pripade ludi tesne po skole, alebo v dochodkovom veku HROZNE vynosny biznis.

Jméno:
Předmět:
Byznis zo všetkého
Datum:
29.10.2008 01:44:54

Väčšina diamantových distribútorov by si nemohla dovoliť tak veľmi propagovať biznis bez výrazných ziskov z ich „systémov”. Diamantoví distribútori by si nemohli dovoliť svoj vysoký životný štandard bez zisku od más, ktoré si kupujú ich kazety a semináre. Smaragdový distribútor Jeff Probandt (v angličtine) na svojej stránke zverejňuje zisky z kaziet a seminárov

Jméno:
Předmět:
komu vydělávate tím že si čistíte zuby???
Datum:
20.11.2008 17:28:36

:-) Ať si myslíte o Amway cokoliv jedna věc je jistá...

vždycky když si ČISTÍTE ZUBY, tak NĚKOMU VYDĚLÁVÁTE PENÍZE, třeba na dovolenou...kdo je ten NĚKDO??
v Amway to ste VY!
.....a tohle je fakt zkuste se nad tim zamyslet...a co všechno ještě děláte čím někomu vyděláváte??(např. telefonování, mytí nádobí, a co takhle rozdělat si lahev vína na které budete mít zisk??....:-)

už Vám to dochází??Amway nabízí pouze přležitost, Amway není divný jako není divný si čistit zuby:-) proto firma v roce 2009 oslaví 50.výročí od vzniku a já jí přeju všechno nejlepšíííí:-)kdyby to někomu došlo, tak se klidně ozvěte...

Jméno:
Předmět:
amway
Datum:
23.11.2008 21:43:59

Nic o tom nevíte a píšete nesmysly.Amway výrobky jsou bezkonkurenční v kvalitě a v ceně,vážená dámo.Prvně si zjistěte správná fakta a pak kritizujte.Nazdar

Jméno:
Předmět:
JPP
Datum:
06.12.2008 00:54:52

Jedna věc je názor, druhá věc jsou fakta.

Jméno:
Předmět:
nablití?
Datum:
03.01.2009 17:18:17

Tojo, mě je zase špatně z takových blbců jako jsi ty a společnost tobě vlastní.

Jméno:
Lorenzo
Předmět:
Ceny
Datum:
06.01.2009 20:34:06

Bezkonkurenční ceny? Ano, řada je jich konkurenčních, ale celá řada je absolutně předražených. Což je v přímém rozporu s uváděným faktem, jak tento systém snižuje náklady. Pokud by to tak bylo, tak nemůže být cena u některých výrobků až o 40% větší než u porovnatelné konkurence.

Jméno:
Karel
Předmět:
Amway
Datum:
15.06.2009 11:08:49

Zajimavy clanek, kouknete taky na http://www.finexpert.cz/Rubriky/Let-k-milionum-pod-znakem-Amway/sc-17-sr-1-a-24992/default.aspx

Jméno:
Předmět:
Principy
Datum:
18.09.2009 23:50:04

Jsem na školícím systému D.Y. a troufám si říct, že mám již čistěji vymytý mozek, než před svým vzděláváním se v tomto podnikání, ale pozor nedívám se na televizní pořady typu televizní noviny a jiné zpravodajské relace (informace si vybírám podle toho co mě zajímá, řeba na internetu a nepotřebuji trávit čas před televizí a pasivně konzumovat informace, které mi jsou předkládané, aniž bych mohl ovlivnit co uvidím a uslyším. Nepotřebuji například poslouchat který jaký motorkář se dneska zase zabil a jak nějaký maniak znásilnil malou holčičku a další užitečné informace :-) ikdyž se nelze někdy těmto bezceným informacím úbránit, každý přece denně potkává lidi a dává se do řeči a lidi toho namluví...

Hele, všechny informace, které vnímáme našimi smysly se ukládají do podvědomí, takže všichni do jednoho máme vymyté mozky. Do podvědomí se dostávají nejlépe informace, které mají emocionální náboj a tyto emoce mohou být buď pozitivní nebo negativní. Jaké si myslíte, že dostáváte informace z médií. 90% negativní. O čem se většinou baví lidé? Znáte více pozitivně naladěných lidí, než negativních? Už víte, proč je tolik lidí, kteří nejsou schopni udělat cokoliv smysluplného se svým životem? Je to o myšlení. Informacím v našem podvědomí odpovídá naše jednání.

Takže si raději přečtu knihu zaměřenou na osobnostní růst než bulvární deník. Raději budu získávat informace, které mi mohou v životě pomoct k úspěchu, než abych si vymýval mozek tím, jak se nějaká celebrita pozvracela na večírku :-) (to jsem ale dneska vtipný), nebo tím, že opilý důchodce vypadnul z okna.

Raději si poslechnu audionahrávku, na které hovoří úspěšný člověk, místo toho abych poslouchal negativního souseda, který dokáže jenom nadávat na politickou situaci nebo ekonomickou krizi.

Raději absolvuji každý měsíc školící seminář, kde můžu celý den strávit v prostředí, které vibruje nadšením.

Nakonec ještě ohledně předmětu tohoto příspěvku. Nejvíce mě fascinuje na tomto projektu právě jeho principy fungování. Velikost Vašeho úspěchu závisí na tom, kolika lidem pomůžete uspět, to je geniální myšlenka, to je zrození největšího podnikatelského nápadu v historii lidstva. Budou to dělat všichni? Absolutně ne, nikdy nic na světě nebudou dělat všichni :-) To je elitní, etický a morální byznys, ten nemůžou dělat všichni. A zároveň si myslím, že bude pořád koho sponzorovat, a kdyby nakonec byli všichni vysponzorování, tak Ti co už nemají koho sponzorovat, tak si aspoň budou kupovat kvalitní výrobky :-) Lidská populace neustále narůstá, za chvíli nás bude 7 miliard, víte jaký je čistý přírůstek populace jenom za dnešek? Minimálně 200 tisíc lidí.

Jsme tady jenom na chviličku, pojďme být vyjímeční.

Jméno:
Předmět:
Quixtar.com
Datum:
17.01.2010 09:22:58

KNIHU QUIXTAR, JSEM SI PŘEČETLA JEDNÍM DECHEM.DOPORUČUJI.MÁM SYNA V AMERICE A OPRAVDU MU TO FUNCUJE.TENTO INTERNETOVÝ OBCHOD NABÍZÍ NÁKUP VŠEHO SORTIMENTU AŽ DOMU.JE ZAREGISTROVANÝ A DOPORUČUJE ,JAK SI VÝHODNÉ NAKUPOVAT KVALITU S VÝHODAMY TOHOTO PORTÁLU.JE DIAMANT. INTERNETOVÝ OBCHOD JE OPRAVDU V PLENKÁCH. TI CO MLUVÍ O SYSTÉMU,SAMI V NĚM ŽIJÍ, TŘEBA STÁTNÍ SYSTÉM. TAKÉ NAKUPUJÍ NA INTERNETOVÝCH PORTÁLECH A DOPORUČUJÍ ALE ......... WWW.VEBSO.CZ ,WWW.AMWAY.CZ WWW.AMWAY.COM WWW.QUIXTAR.COM DANA KNOTOVÁ

Jméno:
Předmět:
Vymývání mozků
Datum:
17.01.2010 15:02:39

Všem co si myslí o amway že je to vymývání mozků tak jim řeknu jen jedno. Každý si vymývá mozek. Bud tím že do něj dostává nové informace o tom že je finanční krize a nebo další nepodstatné věci. A je třeba ho vymýt když ho má někdo špinavý. Jsem rád za amway a vy co tady píšete kritiku tak o tomhle systému nevíte moc. A ještě by mě zajímalo proč lidé začínají v době "finanční krize" podnikat v amway a neotvírají si vlastní firmy. Je to jasné protože zde mají jistotu.

Jméno:
Předmět:
Paní bursíková
Datum:
20.01.2010 11:54:43

Vy si neuvědomujete že vždy když nakupujete tak dáváte peníze někomu jinému a máte za to jen nějaký výrobek. Když budu logicky uvažovat tak mi z toho výjde že je lepší nakupovat u jedné firmy a být za to ještě finančně odměněn. A také mohu učit nové lidi jak to mají dělat. Lidé kritizují společnost amway,že je to mlm atd. jenže spoustalidí si neuvědomuje ža např společnosti avon,oriflame,zepter mají stejné systémy a některé i horší ale nakupují u nich normálně. Kdybych se vás zeptal jestli je logické zaplatit 50000 kč za reklamu co by jste odpověděla? Není náhodou lepší místo utracení peněz za reklamu dávat tyhle peníze NVP kteří firmě tuhle reklamu dělají? Myslíte si že když jsou v hypermarketech stánky s kosmetikou avon,oriflame tak že to nejsou zbytečně vyhozené peníze? Lidé tam stojí celý den a jejich tržba se pohybuje kolem 1000-2500Kč. Dělal jsem si takový průzkum,kde jsem zjišťoval průměrné ceny za pronájem 1 m2. V průměru v ČR tohle místo je zpoplatněno částkou 850 kč. Vyplatí se tahle investice? Já si osobně myslím že ne. Ještě se vrátím k tomu jak jsem zmiňoval částku 50 000 za reklamu. Počítám takovou nejnižší částku(společnost zepter zaplatila za reklamu v televizi o bioptronu 1500000 a nepřineslo to žádné změny v prodeji). Pokud tedy vezmeme částku 50000 kterou utratíme za reklamu a nepřibydou nám žádní zákazníci,tak co z toho máme. Skvělá otázka že? Odpověd je strašně jednoduchá! NIC. Naopak když firma investuje těchhle 50000 na odměny pro lidi,kteří ji tuhle reklamu dělají tak jaký z toho budeme mít zisk. Mnohonásobně vyšší než zmiňovaných 50000kč. A nyní si vezměte částku 50000 kč jako zaměstnanc firmy. Když bude mít firma zisk 50000 a z toho bude platit reklamu a všechny možné tak kolik asi vy jako zaměstnanec dostanete výplatu. Moc ne. A když bude mít např. společnost AMWAY obrat z vaší skupiny lidí 50000 chtěla by jste z toho mít 3-21%? je to určitě lákavější. A tohle je důvod proč zmiňovaná společnost neutrácí za reklamy. Znám spoustu lidí,kteří sledují v televizi nějaký pořad a když začne reklama tak ihned přepínají. Myslíte si že z takových lidí by měla společnost zisk? Zřejmě ne. Ale když já příjduza svým známým a řeknu mu něco o výrobcích a o slevách a odměnách tak tím že začne nakupovat tak jsme odměnováni oba dva.

Jméno:
Antonin
Předmět:
Amway
Datum:
11.03.2010 22:40:37

http://www.uloz.to/648711/radek%20john%20o%20amway_20071005_klanovice.mp3?full=y&s=2

Jméno:
Karel
Předmět:
plně rozvinutý AMWAY
Datum:
26.04.2010 14:46:53

Jak vypadá ideální svět podle AMWAY? 7 miliard Diamantů? Odkud se potom rekrutují nový členové?

Jméno:
sima
Předmět:
re
Datum:
26.04.2010 22:20:33

odpurci systemu jen nemaji dostatek informaci a tak se boji, kdo s timto systemem nesouhlasi, nesouhlasi ani s kapacitami jako kiyosaki ci spousty vzdelanych lidi - viz Škola byznysu (R.T. Kiyosaki) richdad.com nebo dreamlife.cz a vyhledejte si amway. samozrejme to je vase pravo nevedet ale neznalost neomlouva:) nic vyjímečného toto není - viz např. český systém Eurona či Missiva a dalsi. byt zakaznik neni nic vyjimecneho, byt lídr už něco znamena a nějaký ten rubín či platinový už znamená solidní pasivní příjem (násobky průměrného českého platu). co jsem se já setkal se sponzory (ti co vám ukazují plán) tak samozřejmě ukázaly několik marketingových tahů ale jinak ukázali a do rozhodnutí či do podpisu mně nijak nenutili. k telefonování-pokud by nyní existovala firma Enron Europe a zaznělo by tot jméno v telefonátu, nikdy na schůzku nepřijdete (ikdyž toto je špatný příklad) protože najdete jen špatné reference od lidí, kteří tím zkrachovali či přišli o peníze a to z toho důvodu, že něměli dostatek informací či je dostali pozdě (informace,které najdete v novinách ohledně byznysů jsu již staré, a co se týče investování tak naprosto jistě). proto se do telefonu neuvádí jméno společnosti. btw na plánu každý uslyší jen to co chce sám slyšet a je to jen způsob jak lidem ukázat že mají naději něco změnit, ale je pro to zapotřebí tvrdé práce, to na některých mark. plánech možná uslyšíte, možná ne, to záleží na obou lidech. každopádně nelze nic prodělat ani nikoho okrást jako v jiných systémech ne na způsobu mlm. jediněčnost amway je ale v něčem jiném než penězích (pasivní příjem se dá získat i jinak a bez takového množství práce s lidmi) a to sice v poskytovaném vzdělání, kde vás lídři skoro nutí číst a poslouchat, a slibují vám úspěch... úspěch se nemusí dostavit ale rozhodně se změníte k lepšímu, Váš život totiž zůstane stejný pokud se nepřestanete dívat na televizi/facebook a pokud nezačnete číst hodně těch správných knih. ty správné knihy jsou kdekoli na trhu a nejen v amway, tam vám pouze doporučí ty nejlepší z nejlepsších. stejně tak jako např. magazín The Success, portál dreamlife.cz, The Forbes apod. a pamatujte-kdo hledá, ten najde

Jméno:
siam
Předmět:
re re
Datum:
26.04.2010 22:27:50

k tem 7 miliardam diamantu - v jakemkoli dobrem mlm nevadi pokud se prestanou pridavat novi clenove - system funguje dale, narozdil od pyramid ci letadel.

Jméno:
Karel
Předmět:
AMWAY, pyramidový systém odměn.
Datum:
28.04.2010 20:48:43

Dovolím si velmi zjednodušený příklad pyramidy pouze se dvěma patry, těmi nejspodnějšími:

Pro dosažení prvního stupně odměny je třeba se svým týmem vytvořit tržbu 9.000,- Kč (získat 200 bodů, kde hodnota jednoho bodu je 45,-Kč). Při průměrném měsíčním nákupu jednoho člena týmu za 500, 1.000 nebo 2.000,-Kč je potřeba pro vytvoření této tržby v týmu 17, 8 nebo 3,5 členů, když připočtu útratu i samotného lídra týmu. Vezmeme-li aktivní populaci české republiky, cca 7 000 000 obyvatel, je tedy počet odměněných 1/18, 1/9 případně 2/9 z tohoto čísla (lídři). Jejich zisk musí generovat zbylých 17/18, 8/9 nebo 7/9 to je 6.611.111, 6.222.222 nebo 5.444.444 členů. Ti jen nakupují bez jakékoli finanční odměny, pouze přispívají k zisku jednotlivých pater pyramidového systému nad sebou. Ti zbylí 388.889, 777.778 nebo 1.555.556 členů (lídrů) vydělávají. Ještě více jen přispívajících členů by bylo v situaci, kdyby lídr nenakupoval. Poměry odměněných by pak byly 1/19, 1/10, 2/11.

Takovémuto přispívání se podvědomě brání většina lidí. Případně cítí, že tato geometrická řada se může velmi brzy dostat ke svým limitám. Z úst AMWAY o tomto nikdy neuslyšíte. To podle mě není objektivní. Ale dá se to omluvit, neboť taková situace ještě není aktuální. Navíc se zde stanete kamenem v chronologicky postavené pyramidové struktuře. Nahoru už to neprolomíte ať jste jakkoli dobří.

Také nevím, kdo by se zapojoval do systému, který by mohl ohrozit jeho vlastní obchod. Myslím, že to je velká skupina obchodníků. Dále ne každý chce mít kolem sebe jen své zákazníky. A spousta jiných lidí má své jedinečné důvody.

Reálná čísla tedy budou mnohem nižší.

Na druhou stranu je systém AMWAY velmi robustní, propracovaný obchodní systém a síla pozitivního myšlení je jistě přínosná.

Čím dřív se člověk do systému začlení, tím větší šanci má dostat se mezi těch pár procent členů, kteří ze systému těží.

Jedná se o silnou sociální strukturu. Američtí výrobci, kteří mají jistý odbyt. To je královská výsada v dnešní době. Já bych ale raději těmi výrobci viděl Čechy.

Jméno:
Předmět:
Prezuvate stale rovnaku potravu a neviete ju stravit
Datum:
26.05.2010 08:06:25

Uvedomujete si, ze uverejnujete stare a neaktualne informacie, ktore uz tera o 10 rokov neskor nie su pravdive? Keby ste sa iba pozreli na www.quixtar.com, tak zistite, ze Quixtar uz nie je aktualny projekt. Aby Amway aj na internete podporila tradiciu, na ktorej uz 51 rokov uspesne funguje, zvolila nazov Amway global.
Viete, ludia maju svoje nazory, na ktore maju narok a popri tom Amway kazdy rok kazdy rok rastie. Minuly rok - v case krizy, ked mnoho firiem koncilo, narastla globalne o 17% a dosiahla obrat $8,2 miliard, operuje uspesne v 80 krajinach a teritoriach a pomaha ludom, ktori su ochotni aspon ziskat vlastne pozorovanie a neriadia sa na zaklade nazorov inych dosahovat zmeny vo svojom zivote. Amway vlastni 76 rokov staru firmu Nutrilite, ktora je jedinou firmou v oblasti doplnkov vyzivy na svete, ktora pestuje rastliny a plodiny na svojich vlastnych certifikovanych organickych farmach, zbiera ich a spracovava do formy doplnkov vyzivy. Priatelia, to su fakty, nie nazory! Pochybujem o tom, ze v manazmente AC Milano sedia hlupaci, ktori by svoje meno spojili s niecim podobnym ako Vy pisete, lebo prave so znackou Nutrilite uzatvorili partnerstvo. Ale majte si svoje nazory a pindajte dalej. Ini pritom pracuju a dosahuju svoje ciele. Psi bresu a karavana ide dalej...

Jméno:
Předmět:
rekce na amway
Datum:
07.06.2010 21:53:24

Kdo jednou zkusí tyto produkty od Amway,jiné už nechce.Moje 15ti letá zkušenost.Kdo to nechápe,to je jeho problém.Všichni taky nejsou pekaři nebo kuchaři.Ať se nám v Amway daří.Patřím k nim už 15 let a je to bezkonkurenční věc.

Jméno:
Předmět:
Zavádějící představy
Datum:
27.07.2010 15:47:58

Rád bych poopravil několik zavádějících předsudků. Není pravda, že čím dřív to začnete dělat, tím máte větší šanci něco dokázat. Je úplně jedno, kdy začnete. Trh je skutečně neomezený. Kdokoliv z nás může předběhnout a také se to velmi často stává, pozice lidí, kteří dělají Amway třeba 40 let. Rozdíl bude vždy v tom, jak to kdo dělá. pokud se s tím celý život flákám, sotva budu kdy Diamant, ani 50 let mi nebude stačit. Soused, když bude poctivě makat, udělá Diamanta třeba za 4 roky. Tohle se týká každého. Na východě rostou pozice Krown Ambassador jako houby po dešti, u nás máme sotva pár diamantů. Přitom trhy jsou stejně velké. Jenže oni makají, makají tak, jak to my neumíme. Amway má za 50 let zhruba 3,5 milionu registrovaných zákazníků. Populace planety za těch 50 let vzrostla O DVĚ MILIARDY. Skutečně si myslíte, že někdy může dojít k naplnění trhu? Vážně? A kdy, za 5 000 let? :-) Hledáte potíže tam, kde nejsou. Hledáte potíže jen proto, abyste si omluvili nechuť do toho jít. Fajn. Ale to stačí prostě říct a nevymýšlet si báchorky o tom, že UŽ JE POZDĚ a podobný kraviny.

Jméno:
miron
Předmět:
Proč podporovat americké výrobce?
Datum:
04.09.2010 02:09:57

Radši kupovat výrobky z Evropy. Beztak Američani používají geneticky modifikované rostliny.

Jméno:
Rado
Předmět:
Amway-Alticor
Datum:
22.09.2010 16:43:05

Vážený a milý, tolko kritiky tu je,že normálne si možete vyberať svoju pravdu, a ludia si budu namyšlať, pretože sa nevedia zmierit s tym že my Amwayjáci po 21% alebo platine do prace nemusíme vstávat. No, jo ale chce to čas,ale čas možeš zmenit, a rozhodne je na zamyslenie ,že : pokial sa nezmeníš zostaneš rovnaký, nakupujem za body, je to úžasné,ale to čo sa mi páči je systém, pretože ludia su ovplivnovaný ludmi ktorý nedosiahly uspech aky chceli, a keď počuvate tie hm ,... hm.., nebudem sa učit uspechu kto uspešný nie je. Vdaka Romanovi Čížkovi a Romanovi Hassmannovi sme stale produkujúca skupina, ja som downline, ale mne to nevadí, som hrdý na všetkých čo sú v amway pod Dextrom Yagrom,pretože až v ČR niekto urobí 2-jtého diamanta tak sa viac zbláznime,všetko je možné a to čo máš v hlave zostáva presne také ako sa o to staráš,nie naše schopnosti nas robia človekom ale naše rozhodnutia, amway je pre dobrú vec,nikomu neuškodila, len tým ktorý to chceli obíst sa to nepodarilo, amway pre blbcov a priemerných není.Iba skutočný človek ktorý myslí aj na druhých v tom bude,a budeme ešte vačší.Verte tomu či nie, ale okolo roku 2020 tu budeme mat ludí ako je Dex alebo George H. Je na nás čo so sebou urobíme, díki panu Čížkovi dnes može žiť svoje sny uplne každý,pretože oni to vedia,a len tí ktorý su lenivý pracovať nikdy nedosiahnu úspech.úspech je proces učenia sa z neuspechov. Len trpezlivý vítazí. A ja verím že v čechách a na slovensku pomožeme ludom plnit ich sny.

P.S.: Nikto nám nezoberie naše sny !

Rado

Jméno:
H. Koutný
Předmět:
amway podvod
Datum:
08.10.2010 10:43:26

tady je vidět jasný podvod amway http://czblog.cz/video-amway-global-quixtar-podvod/

Jméno:
Předmět:
Dotazník na téma: Povědomí o výrobcích Amway
Datum:
08.12.2010 16:09:40

Dobrý den,

v rámci mého maturitního projektu Vás prosím o maličkou chviličku s vyplněním dotazníku, který zjišťuje povědomí o Amway a jeho výrobcích. http://povedomi-o-vyrobcich.vyplnto.cz/
Podle mého je Amway největší příležitostí, kterou v oblasti síťového marketingu máme, ale respektuji opačné názory. Myšlenka je dobrá, nicméně někteří lidé jí špatně uchopí.
Předem děkuji za vyplnění dotazníku.

Jméno:
Jana K.
Předmět:
Amway NE!!!
Datum:
16.12.2010 11:07:44

Ahoj. Zkušenosti s Amway mám jen špatné. Na internetu jsem našla pěknou stránku o Amway :-) http://amway-business.cz/

Jméno:
Marta
Předmět:
Amway sekta!
Datum:
17.01.2011 11:16:12

Moje kamarádka v Amway je. Byla jsem svědkem toho, když se z normálního člověka stal fanatik :-( Je to normální sekta!

Jméno:
Radim
Předmět:
Amway ničí rodiny!
Datum:
29.01.2011 09:52:22

Amway ničí rodiny! Manželka dělá Amway asi rok a úplně jí to změnilo (směrem k horšímu). Je věčně pryč, nestará se o rodinu (máme tři děti). Obávám se, že to nedopadne dobře.

Jméno:
Bing
Předmět:
Přijdete o přátele
Datum:
30.01.2011 09:51:29

Já byl v Amway rok a nic jsem nevydělal. Přišel jsem o všechny přátele :-(

Jméno:
Verča
Předmět:
Amway a kamarádky
Datum:
01.02.2011 09:06:59

S Amway jsem si málem odrovnala všechny kamrádky. Včas jsem dostala rozum :-)

Jméno:
time
Předmět:
Vymývání mozků
Datum:
05.02.2011 10:31:03

Vymývání mozků jsou semináře a mítinky amway. Známej mě tam jednou zatáhnou a nestačil jsem se divit, co je to fanatiky :D

Jméno:
fany
Předmět:
hz.fany@seznam.cz
Datum:
06.02.2011 18:25:18

Divím se ještě, že Amway existuje. Někdy okolo roku 2000 jsem byla pozvána známou na Amway mítink, kde bylo hafo lidí. Tolik šílenců po hromadě jsem nikdy neviděla!

Jméno:
Jarda
Předmět:
V Amway =velké příjmy!
Datum:
07.02.2011 11:10:08

Amway je bezva byznys. Tolik milionářů neprodukuje žádné jiné podnikání! Amway dělám od května 2008, hned první měsíc jsem vydělal 17 tisíc, další měsíc to už bylo 45 tisíc. A co myslite, kolik dneska vidělávám? Je to neuveritelným 600-700 tisíc měsíčně :-) Fakt to funguje! Pokud chcete něco visvětlit,tak prosím na e-mail jaroslav.drabek1@seznam.cz

Jméno:
Předmět:
Vylívaji mozky
Datum:
09.02.2011 10:37:20

Když vidím mého kamaráda, který dělá Amway, tak mi je ho líto. Všechno jde stranou i rodina! Nechápu ho. Fakticky tam museji vylívat mozky.

Jméno:
the
Předmět:
porsche?
Datum:
10.02.2011 09:14:46

neznám nikoho, kdo kdo by v amway vydělal na prezentovaný porsche :-)

Jméno:
Vašek
Předmět:
V Amway 10 milionů!!!
Datum:
11.02.2011 14:06:42

ZA ROK JSEM V AMWAY VYDĚLAL 6 MILIONŮ !!! GO DIAMOND !!!

Jméno:
Milo
Předmět:
Bacha na Čížka!
Datum:
15.02.2011 14:56:40

Dejte pozor na Romana Čížeka a jeho skupinu - je to hrozná sekta! Manželka u nich je a nikomu bych nepřál vidět, jak se změnila. Fakt sekta!

Jméno:
tim
Předmět:
Jasný magoři
Datum:
16.02.2011 22:24:02

Jeden šílenec z našeho baráku amway dělá. Oběhnul celej barák a nezaregistroval jedinýho člověka :D Jedna babka ho dokonce polila vodou :D

Jméno:
midle
Předmět:
Amway prodělek
Datum:
21.02.2011 19:02:59

Amway jsem dělala několik měsíců a prodělala! Nejprve jsem dala 5 tisíc a potom další 15 tisíc. Všechno je pryč :-(

Jméno:
Hozna
Předmět:
Spolužák milionář?
Datum:
23.02.2011 09:42:57

Volal mi spolužák a říkal, že z něm Amway udělal milionáře. A proč tedy jezdí v oprejskaným fordu? :D

Jméno:
Barča
Předmět:
Je to fakt sekta
Datum:
25.02.2011 12:21:43

Je to fakt sekta. Když vidím kamarádku, jak tomu podlehla a jak se hrozně změnila, tak je až zle :-(

Jméno:
Miloš T.
Předmět:
amwayák
Datum:
28.02.2011 16:31:00

Znám jednoho amwayáka, kterej tvrdí, že vydělává 80 tisíc měsíčně, ale chodí furt do fabriky :D Takže někde asi chyba bude :D

Jméno:
kajbo
Předmět:
Amwayáci jsou socky
Datum:
01.03.2011 11:36:52

Amwayáci jsou socky, který otravujou lidi.. Vylízaný magoři!

Jméno:
Jimmy
Předmět:
Amway je největší svinstvo co s nám!
Datum:
03.03.2011 12:02:06

Amway je největší svinstvo co s nám. Byl jsem několikrát kontaktován svým spoluzžákem či kamarádem, ohledně Amway. Ani jeden zpočátku neřekl, že se jedná o Amway. A to již považuji za podvodné jednání!

Jméno:
Alenka
Předmět:
OPRAVDU SEKTA!!!
Datum:
05.03.2011 12:17:57

Amway je opravdu normální sekta! Od té doby, co je maminka v amway, tak se o nás nestará, tak jako dříve. Věčně někoho chodí přemlouvat a prodávat čistící prostředky. Jednou jsem s ní byla na tom jejich semináři.. je to opravdu sekta!

Jméno:
Předmět:
Brácha "milionář"
Datum:
07.03.2011 17:02:08

Tak já vám něco řeknu.. Brácha dělá amway pár let, vždycky řikal jak si jednou koupí celý město, kde se narodil :-) Jezdí ale furt ve fábii a tvrdí, že má ty vydělaný miliony bezpečně uložený ve švýcarský bance :D Nedá se s nim rozumně mluvit.

Jméno:
Sekta všech sekt!!
Předmět:
getzon@gmail.com
Datum:
11.03.2011 09:38:22

Amway je skutečně sekta všech sekt, jiná sekta se jí může jen těžko rovnat!!

Jméno:
Marsy
Předmět:
drahý výrobky
Datum:
12.03.2011 12:42:40

Vyzkoušela jsem ten jejich jar a nijak nadšená teda nejsem, navíc to vyjde o dost dráž, než normální jar

Jméno:
Petr
Předmět:
Předražený!
Datum:
15.03.2011 10:51:10

Tak to je fakt, ty jejich výrobky sou neskutečně předražený..

Jméno:
Petr
Předmět:
Amway ničí manželství
Datum:
22.03.2011 12:28:44

Ta šílenost zvaná Amway mi zničila manželství. Když tam manželka vstoupila, tak se neskutečně změnila - stal se z ní úplnej vypatlanec. Nebylo s ní k vydržení a odstěhovala se, tři děti mi nechala :-(

Jméno:
Ben
Předmět:
Výrobek nic moc
Datum:
23.03.2011 10:22:42

Ten jejich jar nemá prakticky žádnou účinnost..

Jméno:
Radek M
Předmět:
Amway už ne
Datum:
06.04.2011 10:40:44

Do Amway jsem se dostal úplně náhodou - volal mi spolužák. Byl jsem u nich pár měsíců, ale nesedilo mi tam, jakým způsobem se do toho doslova ukecávat nový lidi, a to doslova ukecávat :(

Jméno:
Předmět:
Ten jejich JAR
Datum:
20.05.2011 10:31:53

... se jmenuje DishDrops a je to světově uznávaný produkt na mytí nádobí už více, než 45 let. A samozřejmě funguje naprosto skvěle, představte si, po celém světě. Tedy i v Česku i když i já chápu, že některé, jinde běžně fungující věci, prostě v česku nefungují :-) Tak tahle ano. Kdykoliv ukážu, dokážu a vyvrátím uvedené lži. Není fér lhát o věcech, o kterých nic nevíme. Tak se chovají jen hloupí lidé.

Jméno:
Andy
Předmět:
Sekta!
Datum:
22.05.2011 12:29:41

Ségra, jak začala dělat amway, tak je z ní totální magor! Magořeji tam lidi!

Jméno:
Miki
Předmět:
Co je vůbec SEKTA ?
Datum:
24.05.2011 06:56:45

Reaguji na Vaše některá vyjádření v souvislosti AMWAY a sekta.Co je sekta?- Chodit 40 roků do "sekty" jako zaměstnanec a poslouchat svého sektářského nadřízeného CO mám dělat ,že každý den musím přijít a prodávat svůj čas"život" za peněžní obolus a jako slepá ovce sektářsky poslouchat a potom jít jako sektářská chudoba cobi STÁTNÍ ZAMĚSTNANCI s tituli ,s kterými si mohu vytapetovat tak WC. A v této státem podporované SEKTĚ prosit o žvanec ? A svoje těžce vymodlené peníze odnést do nenasytných SUPERMARKETŮ ? Nebo mít možnost logických a výhodných nákupů ve SVÉM internetovém obchodě s kterými mě může seznámit člověk ,který tento obchod už má a doufá a věří že nejsem tak zabedněný a ovlivněný tou každodení firemní "SEKTOU" a mohu také nakupovat výhodnější,kvalitnější produkty a ještě mít jiný zdroj příjmu ,který Ti žádný ZAMĚSTNAVATEL dát nemůže a hlavně N E CH C E ! ! !
Tak CO je SEKTA ? ? ? Ty to víš ? ? ?

Jméno:
Meachina
Předmět:
Amway výrobky
Datum:
07.06.2011 12:26:19

Jejich voňavky nekutečně smrdí!

Jméno:
Předmět:
Voňavka
Datum:
22.06.2011 15:10:28

Ty taky.

Jméno:
Předmět:
Shrnutí příspěků
Datum:
12.07.2011 07:28:32

Pan Čížek se trefil s odhadem komentářů naprosto přesně. Lidé mají jednoznačně zkreslené představy o tom, co to je a tyto představy si bláhově duplikují a rozmnožují mezi sebou dál. Používají se výrazy, jako sekta, bez skutečného podložení, zda-li dotyční vůbec něco o sektách vědí a mají o tomto oboru profesionální znalosti, hlásají se tu nesmysly, že snad spolupráce s Amway může rozvrátit manželství a nechat osyřet až "tři děti", definice o letadlech, pyramidách a td. Také se dozvídáme, že produkty nefungují, přestože jejich celosvětový obrat činí více, než 180 miliard Kč (tolik má ze známých českých firem jen Škodovka a ČEZ), což jen podtrhuje naprostý nesmysl o tom, že by snad ty produkty nefungovaly. Jen dokreslují, jak naivní a naprosto zcestné představy většina lidí má. Co je ale smutnější, je skutečnost, že si se svými naivními představami ve svém životě v pohodě vystačí a nic víc nepotřebují. Nechybí jim zjišťování faktů, hledání pravdy, odpovědi na otázky. Je jasné, že brát vážně takové lidi s takovými názory, by bylo velmi hloupé pro kohokoliv. Nikdy nikomu nemohou přinést jakýkoliv užitek. Jedná se jen o zcela obyčejné, věky známé pomlouvání něčeho, čemu zpravidla a obvykle není rozuměno.

Jméno:
Předmět:
odpověď
Datum:
20.08.2011 21:12:32

Nevíš o čem mluvíš.

Jméno:
swex
Předmět:
Ten blb tvrdil, že budu vydělávat 100 tisíc měsíčně!
Datum:
11.10.2011 19:00:19

Švagr tvrdil, že budu vydělávat v Amway 100000 měsíčně. On prý vydělává 250 000 měsíčně, ale pořád chodí do továrny :D

Jméno:
Ruda
Předmět:
Švagr se kvůli amway rozvedl!
Datum:
13.10.2011 09:50:51

Švagr se kvůli amway rozvedl. Jeho manželka začala šílet, každou chvíli byla na těch jejich seminářích a našla si tam Amwayáka - teďka uháněji lidi společně. Já mam fakt podezření, že se jedná o sektu!!!

Jméno:
Sekta!
Předmět:
Sekta!
Datum:
19.10.2011 12:10:58

Amway je sekta, já v tom pár měsíců byl!

Jméno:
Předmět:
SEKTA!!!!!!
Datum:
09.01.2012 15:36:10

Amway skutečně sekta je! Kamarádka byla normální, ale po vstupu do Amway úplně začala šílet.

Jméno:
Předmět:
Je to sekta!
Datum:
24.01.2012 23:38:22

Amway je sekta! Moji maminku to úplně zničilo :-( Byla normální, ale když se dostala k nim, tak začala úplně bláznit. Větší posedlost penězma jsem neviděla!

Jméno:
Alka
Předmět:
Nekvalitní výrobky
Datum:
26.01.2012 07:52:08

Měla jsem tu čest vyzkoušet některé Amway výrobky. Ale můžu říct, že horší výrobky neznám! Od slibované nejvyšší kvality to má hodně daleko.

Jméno:
Natálie
Předmět:
Amway-vymývají mozky!!!!!
Datum:
09.02.2012 11:04:52

Pozor na Romana Hasmana, je to sektář, který vymývá lidem mozky na seminářích. Kamarádka tam už půl roku chodí a je z ní normální blázen. Nikdy bych nevěřila, jak z normálního člověka, Amway udělá šílence, který přichází o kamarády. Lidičky, pozor na ně!!!

Jméno:
Borovec
Předmět:
Amway je sekta!
Datum:
13.02.2012 12:44:03

Když jsem seš z Amway semináře, tak jsem si řikal, že je to sekta. Teďka se kamarád díky Amway rozvádí, jeho manželka začala z Amway úplně šílet (utratila všechny úspory). Nyní jsem si jistý, že Amway skutečně sekta je!

Jméno:
gracia
Předmět:
Dcera z Amway blázní!
Datum:
18.02.2012 11:12:15

Od té doby, co moje dvacetiletá dcera dělá Amway, tak je z ní úplný demagog, se kterým se těžko domluvím. Navíc si vzala půjčku, aby měla na to jejich předražený zboží. Prý se jí to stonásobně vrátí, o tom ale silně pochybuju!

Jméno:
Standa
Předmět:
Komentář k prastaré odpovědi
Datum:
21.02.2012 16:53:16

Ačkoli moji reakci asi nikdo číst nebude, protože reaguji na stařičký článek, nemohu si
odpustit pár poznámek:
1. Pan Čížek jaksi zapomněl zmínit, že podvod Quixtar a Amway provozují jedni a ti samí lidé.
Jinými slovy, Quixtar JE Amway a naopak.

2. Upozorňuji na pár videí na Youtube, která se problematikou společností Quixtar alias Amway
zabývají. Za všechna například zde: http://www.youtube.com/watch?v=ot31XhgE_XE

3. Argumentace pana Čížka je učebnicovým příkladem demagogie: vytrhávání vět z kontextu s
následnou účelovou manipulací, rozuměj překrucováním.

Živím se coby překladatel, takže jedním z předpokladů mé práce je dovednost kritické analýzy
textu. Manželka je psycholožka. Všem čtenářům bych chtěl vzkázat, že jsme se nad příspěvkem
pana Čížka upřímně a od srdce zasmáli.

Jméno:
basic
Předmět:
Hassmann vymyl mozek manželce!
Datum:
25.03.2012 16:42:31

Tímto chci upozornit na Hassmanna. Je to vymývač mozků. Manželka z Amway blázní, vypadá to na rozvod :(

Jméno:
Předmět:
fakta
Datum:
04.04.2014 02:21:50

Doporučuji: http://www.amway-fakta.cz/

Jméno:
Předmět:
fakta
Datum:
04.04.2014 02:22:46

Doporučuji: http://www.amway-fakta.cz/

Jméno:
Franta
Předmět:
Pozor!
Datum:
26.04.2014 11:27:17

Chci jen upozornit na to, že počínaje 08.10.2010 10:43:26 začal tuto diskuzi spamovat nesmyslnými tvrzeními JEDEN člověk (Luboš Černý), který je autorem anti-amway stránek, čili všechny příspěvky (s několika málo výjimkami, které představují reakce na tohoto člověka) je nutno brát s rezervou. Důkazy o manipulaci, které se pan Černý dopouští, aby poškodil Amway, si můžete přečíst na:
http://www.amway-fakta.cz/proc-se-zda-ze-na-webu-prevazuji-o-amway-negativni-nazory/

Jméno:
Předmět:
Dobrá stránka
Datum:
27.04.2014 11:34:19

http://www.amway-fakta.cz

Jméno:
Dominik
Předmět:
Miroslav Jeřábek spamuje
Datum:
10.08.2014 16:02:20

Tak to tada nevím, kdo tady spamuje. Majitel stránek amway-fakta Miroslav Jeřábek - distributor Amway.

Jméno:
Pavel
Předmět:
realita :D
Datum:
10.09.2014 16:41:45

Amway je podle mě akorát způsob jak ze sebe udělat dojnou krávu firmě , na prvním setkaní nakukají kolik toho vyděláš a jak je to
levnější než ostatní a lepší. Přitom nejvíc toho zaplatí právě jejich zaměstnanec, všechny meetingy, kurzy, a informační porady každej
týden. Nejvtipnější, že každej říká jak na tom vydělává někdo druhej ale jemu to ňák nejde. A produkty mě opravdu posadili na zadek, 5
nožů za 10 000, to sem myslel že, už krájí sami a nebo kuchyňský rukavice za 600 (https://www.amway.cz/product/102709,icook-5-
knives-set), sou to opravdu bezkonkurenční produkty, za tak draho si nikdo prodávat nedovolí :D Registraci na jejich vebových stránkách
je prakticky nemožný zrušit. Řekl bych, že jestli je to tak výtečný jak tvrdí, lidi by se sami hrnuli za nima a doprošovali by se jich, než jak
tomu přesně naopak je.
Jestli jsem uvedl ňáký milný informce, prosím napravte je :) Já amway nesnáším a jejich způsob jednání je podle mě silně manipulativní.

Jméno:
Evča
Předmět:
Amway sekta
Datum:
09.10.2014 14:29:57

Od Amway ruce pryč, je to sekta http://sekty.org/ Já to dělala asi půl roku a víc zmanipulovaných fanatiků jsem nikdy neviděla.

Jméno:
Alena
Předmět:
AMWAY JE SEKTA
Datum:
15.10.2014 15:49:28

Jasně stručně - AMWAY JE SEKTA. Manžel se po vstupu do Amway tak změnil, že do roka to bylo na rozvod. Nechápu jak jim někdo může uvěřit. Jen se do toho cpou peníze a nic z toho. Pokud teda pominu vymytý mozek.

Jméno:
Pája
Předmět:
Hassman hajzl!!!
Datum:
19.10.2014 09:22:42

Sejměte Hasmana! Ten vylevá lidem mozky. Celá Amway je sekta.

Jméno:
Míra
Předmět:
Amway je podvod
Datum:
12.02.2015 20:41:47

Amway je podvod, tady jsou o tom fakta:
http://amwey-business.cz

Jméno:
Jarmila
Předmět:
Amway nekvalitní zboží
Datum:
16.06.2015 07:13:01

Amway má nekvalitní zboží - prášek na prádlo. Koupila jsem si od kamarádky amwayačky předražený prací prášek a žádnou skvrnu nevypral. Chtěla jsem jí ho vrátit, ale odmítla. S amway už nikdy nechci nic mít!

Jméno:
Miroslav Jeřábek
Předmět:
Vidělám v Amway prachy!!!
Datum:
25.07.2015 14:20:43

Běžte do Amway!!!!!!!!!!!!!!!! Já v Amway už dneska vidělávám 85000 měsíčně a sem maximálně spokojenej. Bez Amway bych už nemoch žít.

Miroslav Jeřábek
Kafkova 588
Praha 6

Jméno:
Iveta
Předmět:
Amway je výplach mozků
Datum:
25.08.2015 09:07:03

Bratr Amway propadl tak, že přišel o všechny a karády a každýmu začal říkat, že z něj Amway udělá milionáře. Amway je výplach mozků jako hrom!

Jméno:
VPA
Předmět:
Nekvalitn
Datum:
05.09.2015 15:34:37

Nechci nikoho lanařit, ale v Amway se skutečně daj vydělat velký peníze. Neříkám, že za pár měsíců budete milionáři, ale do 2 let určitě. Tedy když se tomu budete věnovat. Bratranec začal dělat Amway před třema rokama a dneska v poho vydělá 80-120 tisíc za měsíc. A to už přece stojí za to! Nebo ne?

Jméno:
Marius
Předmět:
Amway mění lidi k horšímu
Datum:
07.09.2015 16:23:02

Mamka Amway úplně propadla. Byla normální, ale Amway jí úplně změnila. Dejte na to pozor.

Jméno:
Bobi
Předmět:
Roman Hassmann
Datum:
08.09.2015 16:09:53

Za vším co je špatné v Amway stojí hlavně Roman Hassmann. Je to zlo a firma Amway by mu měla okamžitě zrušit registraci. I díky němu (a dalším fanatikům) jsem ukončil spolupráci s Amway.

Jméno:
Nick
Předmět:
Amway je podvod!
Datum:
18.09.2015 11:23:53

Amway je podvod všech podvodů. Byl jsem nachytán Amwayákem (bývalým spolužákem) před nekolika měsíci. Uvěřil jsem mu a zaregistroval jsem se. Akorát z vás tahají peníze - "povinné" nákupy, lístky na semináře, knížky...

Jméno:
Miroslav Jeřábek
Předmět:
AMWAY JE NEJLEPŠÍ!!!
Datum:
20.09.2015 11:15:05

AMWAY JE NEJLEPŠÍ!!! KAŽDÝ MĚSÍC SE TĚŠÍM NA ČÁSTKU KTEROU MI FIRMA AMWAY POŠLE NA MŮJ ÚČET. NA ÚČTU UŽ MÁM 8,5 MILIONU A TO MĚSÍČNĚ UTRATIM 50-80 TISÍC. MILUJU AMWAY!!!

Jméno:
Go Diamond
Předmět:
Miluji Amway!!!
Datum:
24.09.2015 15:28:08

Souhlasím s panem Jeřábkem! Miluji Amway!!! Já tady nehodlám ztrácet čas a už jdu vydělávat. Dneska jsem zaregistroval lékárnici!!!

Jméno:
Dagmar
Předmět:
Jak v amway dneska může ještě někdo věřit?
Datum:
13.10.2015 17:13:37

Páni, jsem v údivu, jak v amway dneska může ještě někdo věřit. Věřit, že je to uživí, nebo že dokonce budou vydělávat statisíce. Před několika lety tomu bratr podlehl tak, že musel několik měsíců chodit k psychologovi. Má to silně sektářské praktiky. Přesvědčila jsem se o tom na vlastní kůži.

Jméno:
Leoš
Předmět:
Vymývání mozků - sekta
Datum:
13.12.2015 16:23:46

Brácha tomu úplně propadnul. Je to vymývání mozků - sekta.

Jméno:
Martin
Předmět:
Amway sekta opravdu je
Datum:
23.12.2015 12:29:14

Amway sekta opravdu je. Budou vám tvrdit, že budete mít doživotní rentu, budete milionář atd. Musíte chodit na semináře, které jsou velké vymývání mozků.

Jméno:
Robínek
Předmět:
Amway sektářské náboženství
Datum:
27.12.2015 17:58:49

Amway sektářské náboženství dostalo mojeho nejlepšího kamaráda. Mám o něj hrozný strach, protože tomu tak podlehl, že chce nechat školy. Dřív byl úplně normální. Teďka pořád mluví o penězích a milionář z Ameriky, který prý mají pohádkové bohatství díky amway.

Jméno:
Ira
Předmět:
Prací prášek
Datum:
18.01.2016 16:36:56

Prací prášek od Amway pere hodně špatně. Skvrny rozhodně nevypere.

Jméno:
Marie
Předmět:
Moje kamarádka
Datum:
14.04.2016 14:03:44

Moji kamarádku amway sekta dostala! A to je jí 46, takže má zkušeností víc než dost. Je vidět, že dokáží zblbnou i normální lidi. Dopadlo to tak, že se s ním mnažel rozvedl. Chvíli tvrdila, jak to bude fajn a jak bude vydělávat velký peníze, ale skutek utek...

Jméno:
Martin Nenadál
Předmět:
Vyhazov z práce díky amway
Datum:
16.04.2016 08:09:33

Musím přidat podobnou zkušenost. Můj kolega z práce byl vyhozen proto, že každýmu vnucoval Amway - jdi na seminář, bude z tebe milionář, nadprůměrné výdělky, úžasný a levný výrobky... Ty lidi jsou prostě šílený.

Jméno:
Patrik
Předmět:
pasivní příjem až 150 000
Datum:
14.05.2016 12:47:43

Včera jsem byl na sezení amway. Pořád se mluvilo o milionářích z Ameriky a pasivním příjmu až 150 000 měsíčně. Je to fakt možný? Osobně tomu moc nevěřím.

Jméno:
K.V.
Předmět:
Amway seminře jsou brutal
Datum:
16.06.2016 18:58:33

Amway semináře jsou fakt brutal. Už bych to nikdy nechtěl absolvovat. Akorát se divím, že amway pořád funguje. Jediná možnost je, že je to díky zmanipulovaným fanatikům, kteří kupují to jejich předražený zboží.

Jméno:
Elik
Předmět:
Seminář Amway
Datum:
03.09.2016 14:12:05

Byla jsem na semináři Amway. Ti lidé jsou šílení, zmanipulovaní... Pořád jenom hovoří o penězích a milionářích.

Jméno:
Předmět:
Seminář Amway
Datum:
11.09.2016 19:45:37

Myslím, že Amway seminář se nijak neliší od fotbalových nebo hokejových zápasů. Myslím, že nikdo neobviňuje trenéry z manipulace fanoušků. Taky jsem se nesetkal s tím, že by účastníci Amway semináře musela doprovázet policie a aby jim stavěli speciální autobusy a vlaky. Přitom nikdo nehází do jednoho pytle fandy uvedených sportů. Všude jsou pouze lidé.