E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Vše pro váš digitální fotoaparát!


DVDMAG - unikátní databáze informací o DVD nosičích

Tisková zpráva, 11. června 2002, e-komerce.cz

Nakladatelství Trade&Leisure Publications (TLP) zpřístupnilo veřejnosti další ze svých on-line magazínů - Dvdmag.

Uživatelé naleznou na adrese www.dvdmag.cz unikátní databázi o DVD nosičích. Tato databáze je mimořádná nejen svým rozsahem (momentálně okolo pěti set titulů), ale také hloubkou informací, které o jednotlivých titulech nabízí. Jejím cílem je stát se nepostradatelným pomocníkem a rádcem všem DVD fanouškům před nákupem DVD nosičů. Obdobná databáze zatím na českém internetu neexistuje a ani v rámci internetu světového by nebylo snadné podobnou nalézt.

Databáze využívá obsáhlého archivu recenzí DVD nosičů, uveřejňovaných v časopisu Stereo&Video v rámci přílohy Volume. Jsou zde tak přítomny jak tituly filmové, tak i DVD hudební či nejnověji speciální DVD-Audio nosiče. Zatímco do časopisu se dostanou jen recenze s upravenou délkou a omezeným počtem údajů, limity DVDmagu jsou daleko širší. Autoři zde mohou psát zcela bez zábran, třeba i několik různých recenzí na jeden titul. Stejně tak se
k jednotlivým nosičům a recenzím mohou prostřednictvím komentářů vyjadřovat návštěvníci webu, kteří mohou zároveň přispět svým bodovým hodnocením.

Dvdmag schraňuje informace o samotných tvůrcích filmů a hudebních interpretech, podrobně informuje ale i o kvalitě jednotlivých nosičů. A to konkrétně o jejich stránce obrazové, zvukové, o jejich speciální výbavě či o podpoře češtiny. Speciální výbava disků je přehledně katalogizována a jednotně popisována. Čtenář se také dozví, jaké všechny zvukové stopy nosič nabízí, jaká je stopáž hlavního materiálu i bonusů a dokonce tu najde i výpis všech jazykových verzí titulků! Není divu, že do budoucna se počítá i s anglickou jazykovou mutací webu pro další uživatele z regionu 2, kterým podobně detailní informace o nosičích mohou také přijít vhod.
Samozřejmostí jsou náhledy obálek, informace o doporučených cenách a odkaz na záznam filmového díla v Internet Movie Database.

V současnosti je na Dvdmagu zveřejňováno pět nových recenzí denně, vybraných jak z těch nejčerstvějších, tak i z archivních. Vzhledem k možnostem webové prezentace, neomezeným rozsahem papírových stran, se počítá i s recenzemi psanými výhradně pro web. Dvdmag se tak stane více než plnohodnotným partnerem svého papírového protějšku, rubriky DVD recenzí v časopise Stereo&Video.

Trade&Leisure Publications je předním vydavatelem časopisů o spotřební elektronice v České republice, vydává časopisy Stereo&Video, Mobil a Internet a provozuje on-line magazíny Mobilmag a Stereomag.


Tisková zpráva
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz