E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Reklama
Užitečné informace pro kutily.


Přehled událostí 34. týdne

David Kozák, 24. srpna 2010, e-komerce.cz

Co se stalo ve světě e-komerce, potažmo m-komerce v posledních dnech a týdnech? Realizované kontrakty, nové či vylepšené produkty, hodpodářské výsledky firem, statistická data či ocenění. Přehled je důležitý.

Americkou analytickou firmu Motally, jež se specializuje na mobilní telefonii, převzala společnost Nokia. Od transakce očekává, že zlepší optimalizaci vývojových aktivit. Znalosti převzaté firmy hodlá kupec využít pro platformy Qt, Symbian, MeeGo a aplikace vytvářené v prostředí Java. Akvizice Motally má skončit ke konci září 2010. Do té doby bude firma ještě pracovat v přechodném období a plnit požadavky dalších výrobců mobilních telefonů.

Bezpečnostní systém RSA Fraud Action Antiphishing & Antitrojan, který má vylepšit ochranu uživatelů internetového bankovnictví, uvedla do provozu Česká spořitelna. Dodavatelem řešení, jež aktivně vyhledává nebezpečné internetové servery, které následně monitoruje a informace o nich předává do globálních databází, je RSA, bezpečnostní divize společnosti EMC.

Vylepšenou verzi systému pro správu obsahu (CMS) jNetPublish s označením Eris uvedla na trh společnost Et netera. Ta řešení vyvíjí a nasazuje na své projekty již více než 10 let a v současné době jej údajně používají editoři v 90 zemích světa.

Formulářovou aplikaci pro snadné vytváření faktur ve formátu ISDOC a jejich odesílání datovou schránkou bezplatně zpřístupnila společnost Software602. Plnohodnotné elektronické faktury jejím prostřednictvím údajně mohou vytvářet i ty nejmenší firmy a živnostníci.

Vlastní geolokační službu pod názvem Places spustila na území USA společnost provozující sociální síť Facebook. Podle serveru The Register tak pravděpodobně reaguje na úspěch služeb, jako je Foursquare či Gowalla.


David Kozák
dkozak@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz