Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Komentáře ke článku "Kam směřuje zájem investorů?"


Jméno:
Předmět:
Příspěvek
Datum:
07.08.2002 00:02:53

Sami se zabýváme jedním projektem,který tak trošku souvisí s diskusí.
Nicméně...

Jedná se o i-projekt erotického charakteru.
V současnosti díky EURu zájem o klasické potěšení v klubech a penzionech pomalu a jistě upadá.Je to hlavně díky tomu,že v sousedských státech,kde už přešli na EURo a tím pádem tamnější "kunšafti" museli zredukovat své možnosti a tak se rozhodli vesměs více šetřit.Tím pádem řada podniků u nás stojí těsně před krachem a řada jich už tento problém totálně položila.
Člověk je tvor společenský a rád si dopřeje takové potěšení.O tom není pochyb.Díky Internetu se erotická produkce a služby obracejí trošku jiným směrem a vznikají nové a nové možnosti.
Například placené erotické weby.S těmi se roztrhl pytel a vznikají stále nové a nové.O jejich kvalitě se ovšem nehodlám vyjadřovat.Jako všude jinde i zde se se najdou dobré,ale i špatné.
Nicméně prostředky (software),které používají jsou vesměs stejné a tím pádem i méně efektivní.

Nám se podařilo vyvynout software,který dokáže znásobit výdělečnost tohoto druhu "podnikání".
Bohužel jediný problém je v tom,že je to dosti nákladné.Veškeré finance jsme použili do tvorby a nákupu zařízení,licencí a s tím souvisejícími záležitostmi,takže jde pouze o teorii,která zatím není podpořená praxí.Nicméně se nám podařil vyvynout zcela unikátní projekt a jeho spuštění je jen otázkou času.

Dovolím si stručně vylíčit souvislosti.
Vzhledem k tomu,že jsme poptávali nějakého investora,který by zafinancoval spuštění jsme si mohli udělat obrázek o rádoby investorech.Pomineme-li ty dobré a seriózní jedince,můžeme ty ostatní rozdělit do dvou základních skupin.
Tu první bych označil jako "Vyžírky".Jsou to lidé,kteří za málo peněz očekávají hodně muziky.V mnoha případech si na investory jenom hrají,ale když už poskytnou nějaký ten peníz,zpravidla jde jen o směšné částky,které zdaleka nepokryjí potřeby projektů.Nehledě na to,že požadují velmi přemrštěné zálohy.S tímto typem jsme se také mnohokrát setkali.Bohužel...
Tou druhou skupinkou jsou tzv."Pijavice".Jednají s námi a chovají se k nám jako ti nejserióznější ze seriózních a tváří se jako by jim opravdu šlo o blaho všech zúčastněných.Nakonec když už nám nic nezbyde jdou vysát někoho jiného.Abych to blíže upřesnil.Stalo se nám,že se nám ozval investor,který projevil vážný zájem o spoluúčast na našem projektu.Tvářil se jako andílek,ale byl to sám ďábel.Vlastně mu šlo pouze o zmíněný software,na který jsme velice hrdí.Zahrál na nás "habaďůru" a chtěl nám podvodem software ukrást a zalicencovat si ho,jako vlastní.Nebýt našich vlivných známostí,přišli jsme o všechno.

Chybami se člověk učí,ale bohužel člověk je velice vynalézavý a náš národ je tím velmi vyhlášený.Takže ačkoliv máme už nějaké zkušenosti s podvodníky,stále je tu velmi vysoké procento toho,že se setkáme s čím dál rafinovanějšími,ale i s kolikrát velmi směšnými pokusy na námi vyzrát.

Vlastně mi šlo jen o to,abych upozornil na podvodníky,kteří se za investory jen považují,ale jinak jsou to obyčejní zlodějíčkové,kteří požadují předem nemalé provize a v lepším případě Vás neokradou.
Samozřejmě,že tím nemyslím seriózní a poctivé jedince,kteří s těmi ostatními bohudík nemají nic společného a tímto se jim velice omlouvám.Mé narážky i připomínky a výtky nebyly směřovány jim.
Nejspíš jsem se tak úplně přesně nevyjádřil k diskusi,ale snad jsem tak trošku nastínil problém.

Pokud by ovšem někdo projevil zájem o náš projekt,rádi se podělíme se svými zkušenostmi,popřípadě nebudeme proti nějaké bližší spolupráci.

Předem velice děkuji za čas strávený nad četbou mého příspěvku a přeji všem mnoho štěstí v pracovním i v osobním životě.

S pozdravem za celý náš tým M.Kocmich ;o)