Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Newsletter 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Výzkum elektronického obchodu v ČR

Již druhý ročník rozsáhlého výzkumu elektronické komerce v ČR pod názvem ON-LINE SHOPPING 2001 provádí v současné době institut pro výzkum trhu GfK Praha ve spolupráci s Asociací pro elektronickou komerci.

V průběhu výzkumu jsou oslovováni provozovatelé elektronických obchodů i individuální zákazníci. Cílem šetření je zmapovat stav českého elektronického obchodování především z pohledu šíře nabízeného sortimentu, výše obratu jednotlivých společností a očekávaného vývoje v tomto roce. U zákazníků výzkum sleduje především realizované nákupy zboží a využívání služeb na internetu, nakoupený sortiment, plánovaný on-line nákup, důvody výběru konkrétní společnosti a překážky potenciálního nákupu.

Oproti loňskému roku je navíc součástí šetření i hodnocení webových stránek nejvýznamnějších českých elektronických obchodů uživateli internetu.
Metodika výzkumu a zjišťované informace umožňují mezinárodní srovnání v rámci projektu gfk-webgauge. Studie bude volně prodejná a její výsledky budou k dispozici ve druhé polovině června.

GfK - Praha patří mezi tři největší české společnosti v oblasti výzkumu trhu a veřejného mínění v České republice. Společnost byla založena v únoru 1991 a je součástí skupiny GfK (GfK Group).

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) byla založena v listopadu 1998. Jejím úkolem je provádět standardizační a popularizační činnost v oblasti české elektronické komerce. APEK jako nezávislá a nezisková organizace v současné době sdružuje více než 160 společností.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 24. května 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

Michala Fleglová
clanek
13.03.2003 09:28