Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Přichází zpravodajský web věnovaný parlamentním volbám

Zítra ráno, tj. přesně sto dní před konáním nejvýznamnější české politické události letošního roku, otevře své stránky na adrese ParlamentniVolby.cz a Volby.iHNed.cz první zpravodajský web věnovaný volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Jako jediný informační zdroj v ČR bude exkluzivně nabízet výsledky týdenních průzkumů volebních preferencí.

Nový zpravodajský server www.ParlamentniVolby.cz přinese veškeré stěžejní informace týkající se nadcházejících parlamentních voleb. Jako jediný primární zdroj bude nabízet exkluzivně výsledky týdenních průzkumů agentury Taylor Nelson Sofres Factum - týdenní volební preference přehledně zobrazené v grafech včetně prognózy rozložení mandátů. Výzkum je prováděn na vzorku tisíce dotazovaných - tedy stejném, jako na němž byla data dosud sbírána jednou měsíčně. Tyto výsledky, zveřejňované pravidelně každý čtvrtek, mohou zdarma využívat i další média a politické strany, a to s výslovným uvedením pramene. K dispozici budou rovněž měsíční souhrny volebních preferencí s možností porovnávat výsledky průzkumů jednotlivých agentur - Taylor Nelson Sofres Factum, STEM/MARK a CVVM (IVVM). Za dva týdny přibudou i unikátní preference po jednotlivých krajích.

Vedle aktualit, komentářů zejména od autorů Hospodářských novin a posledních zpráv týkajících se předvolební scény se mohou čtenáři seznámit s úplnými seznamy kandidátů (tříděných podle stran i krajů) a volebními programy jednotlivých politických stran. Každé pondělí přidá svůj předvolební komentář známý publicista, písničkář a překladatel Jiří Dědeček.

Zvláštní pozornost bude věnována rovněž volebním kampaním. Návštěvníci si budou moci nejen přečíst informace týkající se hlavních témat volebních kampaní, ale budou mít i možnost seznámit se s rozdílnými přístupy politických stran. Ve spolupráci s redakcí odborného serveru MaM.cz a redakcí týdeníku Marketing & Media poukáže nový web na způsoby vedení kampaní či jejich financování.

Politické strany mohou využít webu ke své propagaci, a to nejen formou klasické bannerové inzerce, ale mohou zde zveřejňovat i své tiskové zprávy a pozvánky na předvolební mítinky.

Čtenáři mohou na stránkách www.ParlamentniVolby.cz aktivně vyjadřovat svůj názor k jednotlivým příspěvkům, hlasovat v anketách nebo se zúčastnit virtuálních voleb, různých soutěží, diskusí a online rozhovorů se zástupci politických stran. K nahlédnutí je i úplné znění volebního zákona či kalendář předvolebních akcí.

"Volebním webem ParlamentniVolby.cz oslovujeme nejen veřejnost, které chceme poskytnout co nejvíce primárních informací k rozhodování, ale i sdělovací prostředky," říká ředitel společnosti Economia OnLine Michal Klíma. "Ve všech předchozích volbách měla média možnost publikovat a komentovat měnící se volební preference jen jednou měsíčně. Nyní budou mít informace až do voleb každý týden. Jedinou podmínkou přebírání našich dat je uvedení zdroje www.iHNed.cz nebo ParlamentniVolby.cz."
Autor: Tisková zpráva
Datum: 6. března 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz